IKAR CZIKAR CZ

VYDANÉ KNIHY

 

CO JIŽ BYLO VYDÁNO V NAŠEM ZASTOUPENÍ?

 

Které rukopisy našly díky literární agentuře MÁM TALENT, s. r. o., nakladatele?

 

 

CHCETE PODPOŘIT NAŠE ZAČÍNAJÍCÍ AUTORY? FANDÍTE NĚKTERÉMU Z NICH? ZAKUPTE SI JEHO KNÍŽKU V NAŠEM

E-SHOPU! JSTE JEDNO KLIKNUTÍ OD NĚJ!

 

Literární agentura MÁM TALENT, s. r. o., vyhledává nejen prostřednictvím tohoto literárního portálu talentované autory. Pokud takového najde, nabídne mu podpis smlouvy o agenturním zastupování a následně se snaží pro jeho rukopis najít nakladatele. Pro autory zásadně hledáme vydání knížek za standardních podmínek, tedy tak, aby veškeré náklady na vydání knihy hradil nakladatel a autor aby obdržel řádný honorář ve výši, která je na knižním trhu obvyklá. Naším cílem je aby knížky vycházely u prestižních českých nakladatelství. Pokud kniha začínajícího autora vyjde u prestižního nakladatelství, dává mu to do jeho literární budoucnosti mnohem větší šance.

 

 

 

VYŠLO V NAŠEM ZASTOUPENÍ: zatím celkem 31 titulů (většinou od úplných začátečníků) + další naše agenturní úspěchy.

 

 

Anna Burdová je vedoucí autorského oddělení naší agentury, je to naše kolegyně, které nesmírně fandíme. Je obdařena talentem promlouvat k dětem a její knížky jsou naplněné citem, laskavostí a úsměvem. Dětská pohádka má pohladit po duši, má malého posluchače (dětem jsou v tomto věku pohádky spíše ještě čteny dospělými) obohatit a také trošku ponaučit, ovšem chytře, aby to vůbec nepocítil. A přesně takové knížky Anny Burdové pro děti jsou!  Zajímavostí je, že několik pohádek z této knížky bylo také zdramatizováno Českým rozhlasem a odvysíláno jako pohádky na dobrou noc. To samo o sobě hovoří o jejich kvalitě.

 

ANOTACE:

KDO V PŘÍRODĚ ČARUJE: Dvanáct pohádek, ve kterých skřítkové a víly odhalují skrytá tajemství přírody. V přírodě se děje spousta podivuhodných věcí. Víte třeba, jak vzniká jinovatka nebo kdo pěstuje čtyřlístky pro štěstí? Dvanáct pohádkových příběhů o skřítcích a vílách vám tato tajemství prozradí. Povypráví vám o tom, kdo Janíkovi pomohl vrátit na oblohu jeho oblíbenou hvězdu, kdo zachránil ducha jara, kterého v ledovém paláci uvěznila paní Zima, nebo jak nezbedná Meluzína pomohla v pátrání po skřítkovi Zimobílovi.
 

Informace o knize:

autor: Anna Burdová

Nakladatelství: FRAGMENT (Albatros Media)

Počet stran: 72

Formát: 210x276 mm

Rok vydání: 23. 08. 2018

Pořadí vydání: 1.

Cena: 249 Kč

 

Knihu můžete objednat zde.

 

 

Zkušený televizní a filmový scenárista, publicista a také jeden z prvních vítězů projektu MÁM TALENT, kterému byla kdysi vydána kniha (tehdy novelka s názvem Na ocet), Jiří Růžička, přichází nyní s humoristickou novelou, kterých na českém knižním trhu opravdu není dost. Dobře napsaného humoru totiž nikdy není dost. A jestli Jirka něco skutečně umí, tak je to napsat humornou knížku, což prokázal již u novelky Na ocet.

 

ANOTACE:

ŠŤASTNEJ JAKO BLECHA: Humoristická novela s prvky romantiky a dramatu. 
Jako dvanáctiletý se Vojta Blecha při pádu z kola praštil do hlavy. Něco se mu tam změnilo a on se začal usmívat, nebo dokonce smát v situacích, které vůbec k smíchu nejsou. Lékaři si s ním nevěděli rady. Psal se rok 1982. Blechovi se kvůli němu museli přestěhovat na chatu, ale Vojtův úsměv byl spouštěčem událostí dál. Nevědomky si vykoledoval nálepku disidenta. A na vojně ho úsměv dokonce málem zničil. Přesto právě díky svému úsměvu nakonec najde štěstí i lásku.

 

Informace o knize:

autor: Jiří Růžička

Nakladatelství: XYZ (Albatros Media)

Počet stran: 184

Formát: 140x180 mm

Rok vydání: 22. 02. 2018

Pořadí vydání: 1.

Cena: 183 Kč

 

Knihu můžete objednat zde.

 

 

Před časem vydalo nakl. Fragment / Albatros Media příběh Lenky Dostálové s názvem PROJEKT ALFA, V pasti. Strhující příběh se dočkal druhého dílu. Pokud se vám líbila jednička, dvojka s podtitulem Na útěku vás určitě nezklame.

 

ANOTACE:
Můj život se změnil ze dne na den. Musela jsem se naučit bojovat a udržet se naživu. Vím, že nejsem obyčejný člověk, ale alfa. Já a se mnou pár dalších, máme schopnosti, které by někdo moc rád zneužil. Musím ty alfy najít dřív než on. Jinak se stane něco hrozného!
Druhý díl skvělé akční série od talentované české autorky. 

 

Informace o knize:

autor: Lenka Dostálová

Nakladatelství: Fragment (Albatros Media)

Počet stran: 264

Vazba, formát: brožovaná lepená, 135x203 mm

Rok vydání: 22. 02. 2018

Pořadí vydání: 1.

Cena: 195 Kč

 

Knihu můžete objednat zde.

 

 

PODIVUHODNÝ ŽIVOT OSAMĚLÉHO POŠŤÁKA: "Knížka, kterou by chtěl ve schránce najít každý."

A nejen to! Je to také román, který byl přeložen do 17 jazyků a slaví po světě velký úspěch! Pro agenturu MÁM TALENT jde navíc o první výrazný úspěch na poli zahraniční literatury, protože autora Denise Thérialta na českém trhu zastupuje!


ANOTACE: Kdo jiný by měl ctít listovní tajemství než pošťáci? Jenže mladý pošťák Bilodo je natolik ostýchavý, že si povídá sotva se svou zlatou rybkou. Aby se dostal k lidem blíž, potají otevírá jejich dopisy. Vše se pro něj změní, když si přečte první dopis psaný v haiku. Milostné korespondenci mezi guadalupskou dívkou Ségolene a výstředním intelektuálem Gastonem propadne natolik, že když po čase Gastona srazí auto, pokusí se jej nahradit... Poetický román o lásce a záhadách lidské identity.

 

Informace o knize:

autor: Denis Thériault

Nakladatelství: Plus (Albatros Media)

Počet stran: 152

Vazba, formát: pevná, 120x185 mm

Rok vydání: 2017

Pořadí vydání: 1.

Cena: 254 Kč

 

Knihu můžete objednat zde.

 

 

BĚTKA A VOJTÍŠEK - JAK SE TĚŠILI NA JEŽÍŠKA

Anna Burdová je vedoucí autorského oddělení v naší literární agentuře a kromě toho, stejně jako většina našich redaktorů, sama také píše. Bětka a Vojtíšek si však na svou premiéru museli počkat nekonečné tři roky! Až v úspěch této knížky přestala věřit i sama autorka. Jen Markéta Dočekalová se nevzdávala a věřila, že tak milá knížka si nakonec svého nakladatele najde a do třetice autorku ještě přesvědčila, aby znovu podepsala s agenturou smlouvu o zastupování. Třetí rok to konečně vyšlo! Knížku si našlo nakladatelství Albatros a také díky půvabným ilustracím vzniklo dílko, které v předvánočním čase potěší každého malého čtenáře! Tak neváhejte, tohle je super dárek k Miuláši!

 

ANOTACE: Humorné a laskavé vyprávění o předvánočním čase, ve kterém si děti i dospělí připomenou zvyky, tradice i kouzelnou atmosféru, které k nejmilejším svátkům v roce patří. Bětka a Vojtíšek se nemohou dočkat. Brzy začnou Vánoce! Vojtíšek má ale velkou starost. Nebude Ježíškovi vadit, že mu dopis s prosbou o dárky nenapsal sám? A kdo je tajemná Barbora, která se ohání metličkou? Mikuláše, čerta a anděla už znají, ale letos trošičku zlobili. Bude lepší pojistit se a sestrojit na čerta past. Bětka zase dumá nad tím, jak dopadne Štědrý den, který budou trávit u tety v Jilemnici. Co když je tam Ježíšek nenajde?

 

Informace o knize:

Autor: Anna Burdová

Nakladatelství: Fragment (Albatros Media)

Počet stran: 96

Vazba, formát: pevná, 167x225 mm

Rok vydání: 2017

Pořadí vydání: 1.

Cena: 183 Kč

 

Knihu můžete objednat zde.

 

 

JENSEPTEJ - PŘÍBĚHY KNIŽNÍCH SKŘÍTKŮ

Když poprvé před několika lety přečetla autorka Magdaléna Katolická na víkendovém kurzu tvůrčího psaní lektorce Markétě Dočekalové ukázku z této knížky, dozvěděla se, že by "z toho byla půvabná kniha pro děti". Tím to všechno teprve začalo. Atorka na knize pilně pracovala pod vedením paní Dočekalové a následně také ve spolupráci s nakladatelstvím. Výsledek? Nesmírně půvabná kniha pro děti!

 

ANOTACE: Půvabné vyprávění o světě knih, kde místo moře šumí stránky plné příběhů a vzduch voní papírem a tiskařskou barvou.
Na světě je spousta knih, to určitě víte. Zcela jistě ale nevíte, že o ně pečují knižní skřítci. Jak to dělají? Co se učí ve škole? Jaká je jejich oblíbená zábava? To vám prozradí Jenseptej, knižní skřítek, který bydlí s mámou Rádavařila a tátou Koupilboty ve hřbetu jedné dětské knížky. A aby toho nebylo málo, dozvíte se, kdo je to knihkupec nebo knihomol a jistě oceníte i nápady na tvořivé aktivity. Třeba návod, jak si vyrobit záložku.

 

Informace o knize:

Autor: Magdaléna Katolická

Nakladatelství: Fragment (Albatros Media)

Počet stran: 128

Vazba, formát: pevná, 167x225 mm

Rok vydání: 2017

Pořadí vydání: 1.

Cena: 183 Kč

 

Knihu můžete objednat zde.

 

 

TISÍC VÝCHODŮ SLUNCE

Dnes je tato kniha skvěle hodnoceným příběhem, ale to rozhodně nebylo od začátku samo sebou! Autorka Sabina Zelená na svém rukopise poctivě pracovala pod vedením agenturní redaktorky a jak je vidět, obě dámy odvedly skvělou práci! Jak se nám již několikrát potvrdilo, když autor na slibném rukopise "pořádně mákne", může se zrodit skvělá kniha, jako se tomu stalo i v tomto případě!

 

ANOTACE: Skvěle napsaný příběh o lásce a smutku, naději a víře v nové začátky.

Pavla ztratila během jediného okamžiku manžela i otce – dva lidi, které nejvíc milovala. Navíc v době, kdy prožívá své první těhotenství. Potřeba sdílet svůj smutek s někým blízkým ji zavede k její babičce, ke které se rozhodne přestěhovat. Poznává nové lidi, mezi nimi Zbyška, který se také vypořádává s nepřízní osudu. Najdou tito dva lidé cestu k sobě? Smíří se s tím, co jim život vzal, a naleznou naději na nové štěstí?
 

Informace o knize:

Autor: Sabina Zelená

Nakladatelství: Fragment (Albatros Media)

Počet stran: 224

Vazba, formát: pevná, 135x203 mm

Rok vydání: 2017

Pořadí vydání: 1.

Cena: 191 Kč

 

Knihu můžete objednat zde.

 

 

ANNA ZACHRAŇUJE SVĚT

Michaela Štěchová vystudovala bohemistiku na FF UK, žije v Německu a pracuje s předškolními dětmi. K Indonésii se dostala skrze balijský tanec, jímž se roky intenzivně zabývala. Tamní kultura ji postupně uchvátila natolik, že jí věnovala i svou prozaickou prvotinu.

 

ANOTACE: Mladá dobrovolnice Anna přijíždí učit angličtinu do lombocké školy v Indonésii, kterou podporuje nezisková organizace z Evropy. Přitom se potýká se svérázným smyslem pro realitu zdejších obyvatel a pár dní předtím ještě s chaosem a kulturními rozdíly na sousedním hinduistickém Bali. Vysněný ostrovní ráj, jak ho známe z pouťových letáků, je mimo turistická ghetta natolik jiný, že nastalá absurdita v očích mladé Evropanky nemůže být větší. Svižně a vtipně napsaná próza Michaely Štěchové nabízí otázku, jestli v Indonésii může existovat láska, která ostrovy přenáší, a jestli se nakonec rozvojová pomoc ze Západu nedá konzumovat stejně jako cokoliv jiného…

 

Informace o knize:

Autor: Michaela Štěchová

Nakladatelství: Ikar (Euromedia Group)

Počet stran: 160

Vazba, formát: pevná, 150 × 185 mm, 240 g

Rok vydání: 2017

Pořadí vydání: 1.

Cena: 159 Kč

 

Knihu můžete objednat zde.

 

 

 

POHÁDKY MATKY PŘÍRODY

Tak zrovna tento rukopis visel na našem portálu poměrně dlouho. Čekání se autorce Jaroslavě Lainesové nakonec vyplatilo. Rukopisu se ujalo zkušené nakladatelství a na světě je kniha pohádek, která je opravdu jiná, než ty stovky ostatních - poučné pohádky o přírodě pro děti a jejich rodiče!

 

ANOTACE: Proč medvědi v zimě spí? Proč kopřiva pálí? Proč kukačka nemá hnízdo? Jak odpovědět na zvídavé otázky, které se honí v dětských hlavičkách? Napoví vám poutavé příběhy o přírodě, které najdete v této knize. Vypraví o tom, kolik námahy musí Matka příroda vynaložit, aby vše fungovalo tak, jak má. Zvířata ani rostliny jí ale práci vůbec neusnadňují, naopak, neustále musí řešit jejich menší i větší potíže. Protože je však Matka příroda moudrá víla, vždy najde taková řešení, aby všichni její svěřenci byli spokojení.              

 

Informace o knize:

Autor: Jaroslava Lainesová

Nakladatelství: Albatros Media (Edika)

Počet stran: 96

Vazba, formát: pevná, 167x225mm

Rok vydání: 2017

Pořadí vydání: 1.

Cena: 199 Kč

 

Knihu můžete objednat zde.

 

 

SÁZKA NA MIZERU

Další kniha dnes již úspěšné autorky, která se zrodila z kurzů tvůrčího psaní paní Markéty Dočekalové a dnes je zastupována literární agenturou MÁM TALENT. Viktorie Veselá přichází na trh s novým čtením pro ženy a netají se tím, že další knížka už se rodí v jejím počítači!

 

ANOTACE: Vdaná Elvíra v utajeném vztahu s prostopášným Medardem zahoří vášní, o níž vždy jen snila. Postupně ztrácí hlavu, nevidí, neslyší, neuvažuje. Záludný milenec obratně využívá jejího nízkého sebevědomí pro své potěšení a připraví ji o peníze, o čest a téměř i o rozum. Jak to půjde dál? A co se stane, když její ctnostný manžel Jaroušek začne tušit pravý důvod studených večeří?

 

Informace o knize:

Autor: Viktorie Veselá

Nakladatelství: ALPRESS

Počet stran: 232

Vazba, formát: pevná s přebalem, 205mm x 135mm

Rok vydání: 2016

Pořadí vydání: 1.

Cena: 269 Kč

 

Knihu můžete objednat zde.

 

 

 

KNÍŽKY PRO DĚTI - NAKLADATELSTVÍ ELTISK s. r. o.

Naši redaktoři spolupracují na vzniku nádherných ilustrovaných dětských knih v rámci projektu ORIGINÁLNÍ KNIHY. Celkem takto vzniklo již 21 velice pěkných knížek a další se připravují! Knížky připravuje literární agentura MÁM TALENT pro nakladatelství přímo na klíč.

 

Originální knihy pro děti si můžete objednat zde.

 

 

PROJEKT ALFA (Podtitul: V pasti)

Vždycky jsem si myslela, že vím, kdo jsem. Ještě nikdy jsem se tolik nemýlila… Píše autorka Lenka Dostálová ve své sci-fi prvotině. Nabízení rukopisu sice zabralo dva roky, ale nakonec je na světě!

ANOTACE: Layla celkem klidně proplouvá životem. Studuje taneční školu a jediné problémy, které řeší, jsou úkoly a otravná spolužačka. Jednoho dne však zkolabuje. Sama a zmatená se ocitne v nemocnici. Doktoři netuší, proč skoro zemřela a co se jí vlastně stalo.
Rychle se zotavuje, její smysly se však nepřirozeně zostřují. Když je rozrušená, začínají se kolem ní dít podivné věci. 
Když se ji z nemocnice pokusí odvést neznámy muž, její svět se obrátí vzhůru nohama. Je vržena do víru událostí, které od základů změní její život.
Co se děje s jejím tělem? Proč se musí skrývat a bát se o svůj život? 

 

Informace o knize:

Autor: Lenka Dostálová

Nakladatelství: FRAGMENT

Počet stran: 232

Vazba, formát: 135 x 203 mm brožovaná lepená 

Rok a měsíc vydání: 2016/04

Pořadí vydání: 1.

Cena: 229 Kč

 

Knihu můžete objednat zde.

 

 

STŘEŽ MĚ, MAFIE NEZAPOMÍNÁ 

Komerční potenciál této knihy spočívá nejen v příběhu zasazeném do stále tajemného a vzrušujícího prostředí ukrajin-ského podsvětí; ale hlavně v propracování děje. Autorka dokáže autenticky popsat drsné praktiky mafiánů, brilantně vyjádřit emoce, nebezpečně vypjaté situace i lidské tragédie jednotlivých aktérů. Tím vším čtenáře vtahuje do děje a nutí je přečíst knihu jedním dechem. Autorce již na Slovensku vyšlo 5 románů.

 ANOTACE: Všechno se změní a pohodový večer před televizí skončí ve chvíli, kdy na televizní obrazovce uvidí svoji tvář... Drsné praktiky mafiánů, emoce, nebezpečně situace, lidské tragédie, ale i náznak romantiky za drsnou clonou podsvětí. To všechno ve strhujícím příběhu z mafiánského prostředí.

Bohdan, bývalý člen ukrajinského podsvětí, už nějaký čas žije na Slovensku. Pracuje pro piešťanského mafiána ruského původu a je se svým novým životem celkem spokojený. Všechno se změní a pohodový večer před televizí skončí ve chvíli, kdy na televizní obrazovce uvidí svoji tvář.
Pochopí, že někdo z jeho předchozího života po něm stále pátrá. Minulost, na kterou by nejraději zapomněl, se vynoří nečekaně a on si musí zvolit mezi útěkem a pomstou. Jak souvisí vražda jeho šéfa, Tarase Kovalčuka, a vražda šéfovy bývalé ženy s tím, co se stalo na Ukrajině před dvanácti lety? Souvisí to vůbec? Bohdan se rozhodne pro pomstu. Kromě toho, i když nerad, musí chránit Kovaľčukovu dceru Valerii. Rozmazlená mladá žena, pro kterou bodyguard jejího otce byl vždy jen kusem nábytku, pochopí, že její život teď závisí jen a jen na jeho dobré vůli.

 

Informace o knize:

Autor: Vita Jamborová

Nakladatelství: Lekmoty

Počet stran: 170

Modul: classic (elektronická kniha)

Rok a měsíc vydání: 2015/12

Pořadí vydání: 1.

Cena: 165 Kč

 

Knihu můžete objednat zde.

 

 

KOUŘOVÝ ZÁVOJ je mysteriózní a čtivý příběh, který jistě zaujme široké publikum milovníků literatury tohoto druhu, ale jistě i ty, kteří podobné žánry příliš nevyhledávají. Autorka se očividně věnuje ezoterice či příbuzným oborům a své znalosti uplatňuje i v tomto rukopise. Ve spojení s její fantazií vzniklo dílo, které čtenáře nutí přemýšlet nad podstatou a smyslem vlastní existence, a přitom nepopírá známé skutečnosti a zákonitosti. Celkově tedy působí jako jiný úhel pohledu či jedno z mnoha vysvětlení smyslu života jednotlivce a jeho úlohy na světě. 

ANOTACE: Olivie se po 10 letech setkává se svou láskou ze studií – Alexem. Zrovna se však vyrovnává s rozchodem a naléháním bývalého partnera Daniela, který ji ze sobeckých důvodů chce zpátky. Když jí do života zasáhne její vesmírný „energetický dvojník" Emanuel, zdá se, že zmatky v jejím životě nebudou mít konce. Prochází pro ni samou nevysvětlitelnou proměnou vnímání. Částečnou odpověď na své otázky získá, když se jako delegátka cestovní kanceláře dostane do Indie. Zde se setkává s Bardonem, starším mužem, který je ve spojení se svým energetickým dvojníkem již delší dobu, a tak zná odpovědi na Oliviiny otázky...

 

Informace o knize:

Autor: Jaroslava Hribiková

Nakladatelství: Lekmoty

Počet stran: 202

Modul: classic (elektronická kniha)

Rok a měsíc vydání: 2016/1

Pořadí vydání: 1.

Cena: 138 Kč

 

Knihu můžete objednat zde.

 

 

VOLBA je dílem autorů, kteří používají pseudonym Harry Hank. Licence k vydání knihy v papírové verzi je stále k dispozici, a proto tímto apelujeme na nakladatele, kteří hledají skutečně zajímavou knihu z prostředí, které je pro českého čtenáře do značné míry atraktivní, ať se nezdráhají kontaktovat naši agenturu! Navíc autoři patří k těm, kteří pro propagaci knihy dělají skutečně maximum.

 

ANOTACE: Děj knihy je zasazený do Ameriky v době prohibice. Mainskému Městu vládnou konkurenční klany Sicilanů a Irů. Na mafiánském pozadí se rozvíjí dramatický příběh rivality dvou bratrů, kteří se stanou členy znepřátelených gangů…

 

Webové stránky knihy: http://kniha-volba.com/

FB stránka knihy: https://www.facebook.com/harryhankvolba/

 

Informace o knize:

Autor: Harry Hank

Nakladatelství: Lekmoty

Počet stran: 306

Modul: classic (elektronická kniha)

Rok a měsíc vydání: 2015/11

Pořadí vydání: 1.

Cena: 179 Kč

 

Knihu můžete objednat zde.

 

PROPAST ČASU je dílem autora, který již není na poli literatury nováčkem. Debutoval v roce 2013 historickým románem Legionář, téhož roku vyšel i jeho druhý román Zuřící lev. Roman Bureš žije se svojí ženou, synem a dvěma psy na malé vsi nedaleko Prahy. K jeho zálibám patří cestování, ať už za antickými památkami nebo za divočinou jihovýchodní Asie, bojové sporty, kterým se věnuje od dětství, a v neposlední řadě psaní.  Propast času je jeho debut na poli sci-fi.

ANOTACE: Vysokoškolačka Toňa se jednoho rána probudí na chalupě v jižních Čechách a zjistí, že je něco špatně: městečko, které by měla vidět z okna, tam není. Na jeho místě stojí hustý les a silnici, která k němu vedla, utíná nepochopitelný ostrý řez. Brzy zjistí, že – jakkoli to zní neuvěřitelně – v lese se nachází značně nepřátelský svět 12. století. V Českých Budějovicích, kam se záhy dostane, vládne zase 16. století. Útočící římští legionáři a jednotka německé armády z druhé světové války už jsou opravdu trochu moc... Román pohrávající si s důsledky poruchy časoprostoru je unikátní a vysoce zábavnou četbou, která potěší nejen fanoušky fantastiky.

 

Informace o knize:

Autor: Roman Bureš

Nakladatelství: Knižní klub

Počet stran: 360

Vazba: Pevná

Formát: 133 × 206 mm, 352 g

Rok a měsíc vydání: 2015/11

Pořadí vydání: 1.

Cena: 299 Kč (u nakladatele v e-shopu 261 Kč)

 

Knihu můžete objednat zde.

 

TRPASLÍKOV 1 je dílem zkušené redaktorky literární agentury MÁM TALENT, Moniky Polehňové. Kniha vyšla v klasickém vydání před lety a byla zcela rozprodána. Nyní vychází elektronicky, ale licence pro další knižní vydání je stále volná! Rádi ji nabídneme nakladatelství, které by ji mělo zájem vydat.

 

ANOTACE: Že i (ne)obyčejný život s dětmi umí být kouzelný, si prožijete nad stránkami Trpaslíkova. Zápisky radostí a strastí potěší všechny generace originálním, svěžím a hlavně upřímným koktejlem smíchu a dojetí. Není to jen kniha zachycující život na mateřské. Trpaslíkov je příznačným názvem pro sledování světa z trpasličí perspektivy a objevování všeho nového kolem sebe, ale i prolínání s tím "velkým" světem. A to všechno s kouzelným humorem.

Nechte starosti velkého světa za sebou a připomeňte si radosti toho trpasličího.

 

Informace o knize:

Autor: Monika Polehňová

Nakladatelství: Lekmoty

Počet stran: 241

Modul: classic (elektronická kniha)

Rok a měsíc vydání: 2015/11

Pořadí vydání: 1.

Cena: 125 Kč

 

Knihu můžete objednat zde.

 

POVÍDKY VESNICKÉHO LÉKAŘE Ľubomír Dulka je praktický lékař, který miluje medicínu a také psaní. Sbírka povídek čerpá ze skutečných příběhů, které se odehrály v jeho ordinaci. Povídky jsou psány s příjemnou dávkou laskavého humoru, neschází jim nadhled a životní moudrost. Najde se v nich prakticky každý, kdo někdy překročil práh ordinace praktického lékaře. MUDr. Dulka nepíše jen povídky. Skládá písničkové texty, komponuje hudbu a byla mu vydána 3 písničková CD. Na sbírce pracoval v individuálním programu pod vedením Markéty Dočekalové.

 

Informace o knize:

Autor: MUDr. Ľubomír Dulka

Nakladatelství: Lekmoty

Počet stran: 129

Modul: classic (elektronická kniha)

Rok a měsíc vydání: 2015/11

Pořadí vydání: 1.

Cena: 105 Kč

 

Knihu můžete objednat zde.

 

NADĚJNÉ VYHLÍDKY jsou klasické čtení pro ženy a dívky. S chutí ho zabalíte do tašky, když půjdete odpoledne na plovárnu, nebo pojedete odpočívat na chalupu. Jde o autorčinu prvotinu, na které pilně pracovala v individuálním programu vedení při psaní knihy s Markétou Dočekalovou. 

 

ANOTACE: Kristýna začala cestovat, aby utekla před bolestivými vzpomínkami. Ani tři roky po úmrtí svého milovaného manžela však není srovnaná se situací, do níž se dostala. Pečlivě si udržuje masku lhostejnosti a nikoho k sobě blíž nepustí. Vše se pomalu mění. Až díky Gabrielovi a Lucy se Kristýna vzpamatovává a probouzí z netečnosti. Je ale rozpolcená mezi navracející se silou k životu a pocitem zrazení. Dokáže se smířit s minulostí? Zvládne se znovu postavit na nohy a být šťastná? Nadějné vyhlídky jsou typickým romantickým příběhem.

 

Informace o knize:

Autor: Lucie Kantorová

Nakladatelství: Lekmoty

Počet stran: 189

Modul: classic (alektronická kniha)

Rok a měsíc vydání: 2015/11

Pořadí vydání: 1.

Cena: 129 Kč

 

Knihu můžete objednat zde.

 

SRŠEŇ je detektivní román slovenské autorské dvojice Vity Jamborové a Dušana Mrekaje. Vita je na Slovensku již autorkou pěti románů a detektivka Sršeň je její šestou knihou. Současně jde o první knihu, která autorce vyšla na českém trhu v zastoupení naší agentury.

 

ANOTACE: Ve slovenské vesničce Mlynky plyne život svým poklidným, ustáleným rytmem – až do chvíle, kdy po nečekaném útoku sršňů zemře mladý muž. Policie vede vyšetřování jako nešťastnou náhodu, jenže záhy se do případu vloží místní pošťák Peter, bývalý policista a přítel zemřelého. Začne vyšetřovat na vlastní pěst, a jak postupně rozmotává klubíčko zdánlivě nesouvisejících dohadů, uvědomí si, že ho stopy zavádějí hluboko do minulosti vesnice. A ta má i své temné stránky, o nichž zatím neměl ani tušení. Protože na vesnici sice mohou všichni vědět všechno, existují tu veřejná tajemství, ale i taková, která nesmějí překročit práh domu a ututlají se stůj co stůj. I do nich bude muset Peter nahlédnout – a dozvědět se mnohem víc, než by vědět chtěl… 
Čtivý detektivní příběh okořeněný věrohodnou psychologií postav i lehkým spisovatelským stylem. 
„Co když spletitá síť tajemství je tak velká a těžká, že přetrhnutí jednoho vlákna spustí řetězovou reakci a osvobozená pravda vyplave na povrch?“

 

Informace o knize:

Autor: Vita Jamborová, Dušan Mrekaj

Nakladatelství: Vašut

Počet stran: 192

Vazba: Pevná

Formát: 130 x 205mm

Rok a měsíc vydání: 2015/10

Pořadí vydání: 1.

Cena: 199 Kč (u nakladatele v e-shopu 159 Kč)

 

Knihu můžete za zvýhodněnou cenu objednat zde:

 

LÁSKOŽROUT je prvotina autorky píšící pod pseudonymem Hana Hažíková. Kniha je fascinující exkurzí do nitra čtrnáctileté romské dívky. Autorka se snažila autenticky zachytit zejména jazyk, kterým dívka mluví, což dává knize skutečně velmi netradiční nádech. Poznámka: Na knize autorka pracovala v programu "individuální vedení při psaní knihy" pod vedením Markéty Dočekalové.

ANOTACE: Mladá Romka Brenda má právě čtrnácté narozeniny, moc důvodů k radosti se jí však nedostává. Existuje snad něco horšího než oslava s rodiči, kteří se navzájem nesnáší, a ani se to nijak nesnaží před svou adoptivní dcerou skrýt? Bohužel existuje – a to dárek, jenž je zároveň pomstou. Ten dárek se jmenuje Jana a má Brendu doučovat. 

Oč je Jana zdatnější v řešení trojčlenky, o to méně se jí daří pochopit svou svěřenkyni, z jejíchž poznámek i pohledu na svět občas mrazí. Prvotní vzájemný despekt by mohl trvat věčně, po až příliš kruté životní lekci však Brenda pochopí, že Janinu pomoc potřebovat bude. A hlavně na jiných frontách, než je matematika. 
Výčitkami zmítaná vysokoškolačka tak brzy stojí před rozhodnutím, zda má převzít plnou odpovědnost za někoho, koho pár měsíců doučuje. Podpoří tohle rozhodnutí její blízcí? A existuje vůbec něco, co by dokázalo Brendu zachránit před sebou samotnou?

 

Informace o knize:

Autor: Hana Hažíková

Nakladatelství: Knižní klub

Počet stran: 224

Vazba: Pevná

Formát: 135 x 207mm

Rok a měsíc vydání: 2015/08

Pořadí vydání: 1.

Cena: 199 Kč (u nakladatele v e-shopu 188 Kč)

 

Knihu můžete za zvýhodněnou cenu objednat zde.

 

Z DENÍKU OHNIVÉ DÉMONKY je rukopis, který zaujal nakladatelství Albatros takřka okamžitě. Ačkoliv jde o prvotinu české autorky Moniky Šurinové, označili v nakladatelství knížku za DECHBEROUCÍ FANTASY!

 

ANOTACE: Vivian na první pohled vypadá jako krásná, ale jinak docela obyčejná dívka. Ve skutečnosti ji stojí hodně sil, aby před spolužáky skryla své magické schopnosti a svou ohnivou podobu. Jako démonka světla stojí před závěrečnou zkouškou svého bojového výcviku, aby mohla konečně vstoupit do armády dobra. Ví, že půjde o život, ale netuší, jak těžké rozhodnutí ji čeká, ani jak osudové bude její setkání s léčitelem Tirou. Dechberoucí fantasy mladé české autorky, která kromě akce a napětí nabízí také ohromnou porci romantiky.
Všichni, kdo si užili Hunger Games, by neměli Z deníku ohnivé démonky propást!

 

Informace o knize:

Autor: Monika Šurinová

Nakladatelstvi:CPRESS

Počet stran:184

Vazba:brožovaná lepená

Formát:145x205 
Rok a měsíc vydání: 2015/06
Pořadí vydání: 1.
Cena: 189 Kč (u nakladatele v e-shopu 151 Kč)

 

Knihu můžete za zvýhodněnou cenu objednat zde.

 

ŠTĚSTÍ - NĚŠTĚSTÍ LÁSKA - MANŽELSTVÍ je prvotinou autorky píšící pod pseudonymem Jana Robinson. 

ANOTACE: Životní výzvy – jak milý název pro pubertální děti, nevěru partnera nebo vážné zdravotní problémy – je třeba brát s humorem, jinak by se z toho ženská taky mohla zbláznit. Hanka řeší spory se sestrou a matkou, její kamarádky zase vztah s mladším, nebo naopak výrazně starším partnerem a výchovu dětí, které vám dávají jasně najevo, kam můžete jít se svými zastaralými názory... Když „holky“ zrovna nehasí žádnou krizi, zase bojují s nudou a stereotypem.  Známe to všechny a víme, že kdo uteče, ne vždy vyhraje, a kdo se směje naposled, může dostat pořádnou ťafku. Ale nejdůležitější je: nevzdávat se.

 

Informace o knize:

Autor: Jana Robinson
Nakladatel: Alpress
Počet stran: 208
Vazba: Pevná s přebalem
Formát: 135 x 205mm
Rok a měsíc vydání: 2015/05
Pořadí vydání: 1.
Cena: 249 Kč (u nakladatele 184 Kč)

 

Knihu si můžete za zvýhodněnou cenu objednat zde.

 

TAJNOSTKÁR je prvotinou české autorky Blanky Svobodové, která uspěla na slovenském knižním trhu! Rukopis získal nejen nový název (v češtině se jmenoval Horkokrevně), ale byl přeložen do slovenštiny.

ANOTACE: Knížka o tom, že i samy sobě dokážeme namluvit, že jsme šťastné. Šťastné s chlapem, který vztah jen predstírá. Skutečný příběh o těch a pro ty, které ve slepé zamilovanosti věří úplně všemu.

 

Informace o knize:

Autor: Blanka Svobodová
Nakladatel: Evita PRESS
Počet stran: 288
Vazba: Paperback
Formát: 105 x 170mm
Rok a měsíc vydání: 2015/04
Pořadí vydání: 1.
Cena: 8,99 Euro

 

Knihu si můžete za zvýhodněnou cenu objednat zde.

 

JAKO MŮRY ZA SVĚTLEM je vydanou prvotinou autorky, která tvoří pod pseudonymem Viktorie Veselá. Je to již druhá kniha této autorky, se kterou jsme u nakladatelů uspěli. Paradoxně ta úplně první knížka, na kterou máme podepsanou smlouvu s nakladatelstvím Ikar (Euromedia Group) na své vydání teprve čeká. Autorka píše velmi čtivě a poutavě. Dle našeho názoru je v ní skryt velký potenciál a ještě o ní uslyšíme.

ANOTACE: Jolana, Vilemína, Irma, Pavlínka, každá je jiná povahou, inteligencí i vzhledem. Neměly by nic společného, kdyby nenarazily na muže, který převrátil jejich život vzhůru nohama. Tím je charismatický a dobře situovaný Viktor. Zpočátku je okouzlí šarmem a pozorností, ale každá pak zjistí, že se zapletla s despotou, jehož zajímají převážně sadistické praktiky a ponižování.

 

Informace o knize:

Autor: Viktorie Veselá
Nakladatel: Alpress
Počet stran: 280
Vazba: Pevná s přebalem
Formát: 205 x 135mm
Rok a měsíc vydání: 2015/03
Pořadí vydání: 1.
Cena: 269 Kč (u nakladatele 199 Kč)

 

Knihu si můžete za zvýhodněnou cenu objednat zde.

 

LÁSKA V ČESKU je prvotinou novináře Lukáše Pazdery. Rukopis patřil k nejčtenějším textům na našem portálu a zaujal od první chvíle nejen naše návštěvníky, ale také všechny redaktory v agentuře. Z reakcí čtenářů je patrné, že Láska v Česku je čtení, které stojí za to mít v knihovničce.

ANOTACE: Atraktivní Zuzana se stále nemůže vzpamatovat z rozchodu s Liborem. Prostřednictvím své sestry se seznámí s postarším galantním Andrejem, jehož exmanželka Lucie se snaží zaplašit myšlenky na přibývající vrásky v posteli sukničkáře Romana. Toho naopak rozvod teprve čeká. Když jeho stále ještě platná - a z Romanových neustálých záletů na pokraji nervového zhroucení stojící - manželka Míša potkává o Vánocích na půlnoční Libora, začíná příběh nesourodého šestiúhelníku postav, jež spojuje jediné - každý z nich chtěl od svého předešlého partnera něco úplně jiného, než čeho se mu nakonec dostalo.

 

Informace o knize:

Autor: Lukáš Pazdera
Nakladatel: Ikar
Počet stran: 240
Vazba: Paperback
Formát: 105 x 170mm, 164g
Rok a měsíc vydání: 2014/06
Pořadí vydání: 1.
Cena: 129 Kč

 

Knihu si můžete objednat zde.

 

UPÍŘÍ ŽEZLO je prvotinou vysokoškolské studentky Moniky Šnajberkové, která nejprve publikovala svůj rukopis právě na stránkách www.mamtalent.cz. Jak sama přiznala, psala knihu přibližně tři roky a několikrát ji za tu dobu přepsala a velmi poctivě vybrušovala. Nejspíše právě proto netrvalo vůbec dlouho, než o ni projevilo nakladatelství Alpress zájem. Při přípravě knihy k tisku nemusela autorka dělat ani žádné velké redakční úpravy. Přejeme Monice, ať se její prvotina dobře prodává a otevře jí dveře do světa literatury!

 ANOTACE: Když Sáru napadne upír, dívka zjistí, že je součástí legendy o záhadném upířím žezle, které dává svému držiteli obrovskou sílu a moc. A právě po něm touží Jorik, vůdce zlých upírů. Sára ho má k žezlu dovést. Jorik a Sára se do sebe zamilují – tím jako by začal souboj zla a dobra. Bude Sára tak silná, aby dobro uhájila? Co všechno bude muset obětovat?


Informace o knize:

Autor: Monika Šnajberková
Nakladatel: Alpress
Počet stran: 280
Vazba: Pevná s přebalem
Formát: 205 x 135mm
Rok a měsíc vydání: 2014/03
Pořadí vydání: 1.
Cena: 249 Kč

 

Knihu si za zvýhodněnou cenu můžete objednat přímo od nakladatele zde.

 


BOJOVNÍCI DÚHY je náš první agenturní počin směrem na Slovensko!  Zastupujeme slovenskou autorku Eriku Jarkovskou a podařilo se nám domluvit na vydání elektronické knihy u slovenského nakladatelství Koruna s.r.o. Kniha je od 6.12. 2013 v prodeji na největších internetových knižních obchodech Ibux a Martinus a najdete ji samozřejmě i na mnoha dalších, menších knižních e-shopech. Držíme palce, ať se dobře prodává!

 

Informace o knize:

Autor: Erika Jarkovská
Nakladatel: KORUNA
Počet stran: 118
Vazba: - (elektronická kniha)
Jazyk: slovenský
Rok a měsíc vydání: 2013/12
Pořadí vydání: 1.
Cena: 6,90 Euro

 

Knihu si můžete objednat zde.

 

NA OCET napsal zkušený scenárista, Jiří Růžička. Ač to tak na první pohled vůbec nevypadá a nejprve autor na stránkách MT vystupoval pod přezdívkou Daniela, skutečně je kniha dílem muže, nikoliv ženy. Ani my v redakci MT jsme nepoznali, že rukopis napsal muž. Podstastné však bylo, že nás text nesmírně oslovil a tak jsme také oslovili Danielu. Z té se pak ale vyklubal Jirka, čtenářům MT se veřejně přiznal (protože mu to najednou bylo tak nějak hloupé) a my jsme s ním podepsali smlouvu o agenturním zastupování. Netrvalo to ani příliš dlouho a jeho knížka je na světě!

ANOTACE: Pětatřicetiletá svobodná Daniela cítí, že se jí život s přibývajícími roky i kily pomalu ztrácí mezi prsty, a tak si aspoň píše blog, aby mohla humorem bojovat proti samotě. Touží po spřízněné duši, ale lidé se od ní odrážejí jako kuželky. Moc by si přála, aby došla dál než do kantýny a k firemní kopírce, kde pořád potkává zabedněného Michala, který není schopen opětovat její city, ale večer pak stejně končí v posteli pouze se svou oblíbenou čokoládou. Jednoho dne se jí však přece jen podaří začarovaný kruh rozetnout...

 

Informace o knize:

Autor: Jiří Růžička
Nakladatel: Ikar (Euromedia Group)
Počet stran: 136
Vazba: Paperback
Formát, hmotnost: 105 x 170mm, 96g
Rok a měsíc vydání: 2013/09
Pořadí vydání: 1.
Cena: 149 Kč

Knihu si můžete objednat zde.

 

OSUDOVÁ je dílem autorky Petry Lázničkové, která rozhodně již nepatří mezi začátečníky. Na svém kontě totiž má několik dalších knížek, zejména románů pro dívky. Osudová je oddechové čtení z českého prostředí, mnozí čtenáři se v ději jistě najdou.

ANOTACE: Marián Hlavsa není nijak výjimečný muž. Na prahu čtyřicítky se konečně usadil, pracuje v oboru, který ho baví, a ještě nedávno bylo jeho jedinou starostí splácení hypotéky na nový byt, do kterého se nastěhoval i s přítelkyní a jejím malým synem. Rodinná idyla se ale nekoná. Může za to zrada, kterou zažil v mládí a která poznamenala celý jeho další život, a také to, že se nechal zvolit do výboru společenství vlastníků. A když mu ještě osud přivede do cesty ženu z jeho minulosti a připomene dávné zrady, může si o poklidném žití nechat zdát...

 

Informace o knize:

Autor: Petra Lázničková
Nakladatel: Ikar (Euromedia Group)
Počet stran: 400
Vazba: Paperback
Formát, hmotnost: 105 x 170mm, 212g
Rok a měsíc vydání: 2013/09
Pořadí vydání: 1.
Cena: 199 Kč

 

Knihu si můžete objednat zde.

 

ZÁJEZD je novelou talentovaného a nesmírně pracovitého autora, Aleše Besedy. Alešovi zastupujeme většinu jeho novel a pokud se Zájezdu bude na knižním trhu dobře dařit, brzy by měla vyjít další autorova kniha.

ANOTACE: Dva mladí řidiči vyrážejí na zájezd do Španělska vystaveni přesile mladých žen a dívek, a bojují s ní každý po svém. Jeden se po hlavě vrhne vstříc nebezpečí, zatímco druhý opatrně vyhlíží z bezpečného zákopu. Jenže skrývat se v zákopu nezaručí, že bude v bezpečí. Rány přilétají z různých směrů, nikoli jen ze strany frontové linie. Nelze zvítězit, lze jen dávat a brát. Přijímat a odevzdávat. Lásku, zlost, přízeň i neštěstí. Co je pro jednoho neštěstí, je pro jiného štěstí, co je pro jednoho ztráta, je pro jiného dar.

 

Informace o knize:

Autor: Aleš Beseda

Nakladatel: Ikar (Euromedia Group)

Počet stran: 216

Vazba: Paperback

Formát, hmotnost: 104 x 170mm, 146g

Rok a měsíc vydání: 2013/09

Pořadí vydání: 1.

Cena: 149 Kč

 

Knihu si můžete objednat zde.

 

KARIBU KEŇA je poutavý román, na kterém odvedla jeho autorka, Hanka Hindráková, obrovský kus práce. Přibližně 10 měsíců usilovně pracovala na svém rukopise pod vedením Markéty Dočekalové. Výsledek? V okamžiku křtu byl již téměř celý náklad knihy (cca 3000 výtisků) rozebrán, jak prozradila programová ředitelka nakladatelství Euromedia Group, Helena Čudová. Nakladatelství již připravuje dotisk! Inu, když se spojí talent, píle a pracovitost, je zaděláno na úspěch. (Kniha vyšla v březnu 2013.)

 

ANOTACE: Sára Ječmínková se po zklamání v osobním životě rozhodne začít znovu – a to od základu. Rodnou zemi nechává za zády a jako delegátka cestovní kanceláře odjíždí do Keni. Ta jí hned od první chvíle učaruje a její život dostává nový rozměr. Se všemi klady a přese všechny zápory, které život v okouzlující, ale také velmi chudé a povolebními nepokoji zmítané exotické zemi nabízí.

 

Informace o knize:

Autor: Hanka Hindráková

Nakladatel: Ikar (Euromedia Group)
Počet stran: 192
Vazba: Vázaný
Formát, hmotnost: 132 × 207 mm, 270 g
Rok a měsíc vydání: 2013/03
Pořadí vydání: 1.
Cena: 249 Kč

 

Knihu si můžete objednat zde.

PŘIPRAVUJE SE K VYDÁNÍ:

 

Poznámka: Níže uvedené rukopisy již na našem portálu nenajdete, neboť se  připravují k vydání. 

 

Upozorňujeme, že nakladatelství vytvářejí své ediční plány nejčastěji na

dva roky dopředu. Je tedy zcela normální, že díla, na která jsme podepsali

smlouvy o vydání, vyjdou až v letech 2018 - 2020.

 

1. Ani ryba ani rak, Ondřej Valina (nakl. Fragment/Albatros Media)

2. Chlapec, který patřil moři, Denis Thériault (nakl. Albatros Media, SK)

3. Pošťákova snoubenka, 2. díl novely Podivuhodný život osamělého poštáka,

Denis Thériault (nakl. Plus/Albatros Media)

4. Čáry máry kůň, Magdalena Katolická (nakl. Fragment/Albatros Media)

5. Lucinka a pohár trpělivosti, Jana Hlavatá (nakl. Fragment/Albatros Media)

6. Podivuhodný život osamělého pošťáka, Denis Thériault - audiokniha (nakl. Plus/Albatros Media)

7. Natálka, Anna Burdová (nakl. Fragment/Albatros Media)

8. Žárlivka, Lenka Pastorčáková (nakl. Motto/Albatros Media)

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Návštěvník

 

Autor

 

Náš tip

Čtivé, poutavé, zajímavé.
Doporučujeme i Vám!

 
 

Autoři

 

Hodnocení agentury

 

Mediální partneři projektu: