IKAR CZIKAR CZ

Úspěchy

CO JIŽ BYLO VYDÁNO V RÁMCI PROJEKTU MÁM TALENT? KTERÉ RUKOPISY NAŠLY DÍKY LITERÁRNÍ AGENTUŘE MÁM TALENT NAKLADATELE?

 

 

Literární agentura MÁM TALENT vyhledává nejen prostřednictvím tohoto literárního portálu talentované autory. Pokud takového najde, nabídne mu podpis smlouvy o agenturním zastupování a následně se snaží pro jeho rukopis najít nakladatele. Pro autory zásadně hledáme vydání knížek za standardních podmínek, tedy tak, aby veškeré náklady na vydání knihy hradil nakladatel a autor aby obdržel řádný honorář ve výši, která je na knižním trhu obvyklá.

(Literární agentura MÁM TALENT funguje od listopadu 2012.)

 

 VYŠLO V NAŠEM ZASTOUPENÍ:

 

TAJNOSTKÁR je prvotinou české autorky Blanky Svobodové, která uspěla na slovenském knižním trhu! Rukopis získal nejen nový název (v češtině se jmenoval Horkokrevně), ale byl přeložen do slovenštiny.

ANOTACE: Knížka o tom, že i samy sobě dokážeme namluvit, že jsme šťastné.

S chlapem, který vztah jen predstírá. Skutečný příběh o těch a pro ty, které ve slepé zamilovanosti věří úplně všemu.

 

Informace o knize:
Nakladatel: Evita PRESS
Počet stran: 288
Vazba: Paperback
Formát: 105 x 170mm
Rok a měsíc vydání: 2015/04
Pořadí vydání: 1.
Cena: 8,99 Euro

 

JAKO MŮRY ZA SVĚTLEM je vydanou prvotinou autorky, která tvoří pod pseudonymem Viktorie Veselá. Je to již druhá kniha této autorky, se kterou jsme u nakladatelů uspěli. Paradoxně ta úplně první knížka, na kterou máme podepsanou smlouvu s nakladatelstvím Ikar (Euromedia Group) na své vydání teprve čeká. Autorka píše velmi čtivě a poutavě. Dle našeho názoru je v ní skryt velký potenciál a ještě o ní uslyšíme.

ANOTACE: Jolana, Vilemína, Irma, Pavlínka, každá je jiná povahou, inteligencí i vzhledem. Neměly by nic společného, kdyby nenarazily na muže, který převrátil jejich život vzhůru nohama. Tím je charismatický a dobře situovaný Viktor. Zpočátku je okouzlí šarmem a pozorností, ale každá pak zjistí, že se zapletla s despotou, jehož zajímají převážně sadistické praktiky a ponižování.

 

Informace o knize:
Nakladatel: Alpress
Počet stran: 280
Vazba: Pevná s přebalem
Formát: 205 x 135mm
Rok a měsíc vydání: 2015/03
Pořadí vydání: 1.
Cena: 269 Kč (u nakladatele 199 Kč)

 

Knihu si můžete za zvýhodněnou cenu objednat zde.

 

LÁSKA V ČESKU je prvotinou novináře Lukáše Pazdery. Rukopis patřil k nejčtenějším textům na našem portálu a zaujal od první chvíle nejen naše návštěvníky, ale také všechny redaktory v agentuře. Z reakcí čtenářů je patrné, že Láska v Česku je čtení, které stojí za to mít v knihovničce.

ANOTACE: Atraktivní Zuzana se stále nemůže vzpamatovat z rozchodu s Liborem. Prostřednictvím své sestry se seznámí s postarším galantním Andrejem, jehož exmanželka Lucie se snaží zaplašit myšlenky na přibývající vrásky v posteli sukničkáře Romana. Toho naopak rozvod teprve čeká. Když jeho stále ještě platná - a z Romanových neustálých záletů na pokraji nervového zhroucení stojící - manželka Míša potkává o Vánocích na půlnoční Libora, začíná příběh nesourodého šestiúhelníku postav, jež spojuje jediné - každý z nich chtěl od svého předešlého partnera něco úplně jiného, než čeho se mu nakonec dostalo.

 

Informace o knize:
Nakladatel: Ikar
Počet stran: 240
Vazba: Paperback
Formát: 105 x 170mm, 164g
Rok a měsíc vydání: 2014/06
Pořadí vydání: 1.
Cena: 129 Kč

 

Knihu si můžete objednat zde.

 

UPÍŘÍ ŽEZLO je prvotinou vysokoškolské studentky Moniky Šnajberkové, která nejprve publikovala svůj rukopis právě na stránkách www.mamtalent.cz. Jak sama přiznala, psala knihu přibližně tři roky a několikrát ji za tu dobu přepsala a velmi poctivě vybrušovala. Nejspíše právě proto netrvalo vůbec dlouho, než o ni projevilo nakladatelství Alpress zájem. Při přípravě knihy k tisku nemusela autorka dělat ani žádné velké redakční úpravy. Přejeme Monice, ať se její prvotina dobře prodává a otevře jí dveře do světa literatury!

 ANOTACE: Když Sáru napadne upír, dívka zjistí, že je součástí legendy o záhadném upířím žezle, které dává svému držiteli obrovskou sílu a moc. A právě po něm touží Jorik, vůdce zlých upírů. Sára ho má k žezlu dovést. Jorik a Sára se do sebe zamilují – tím jako by začal souboj zla a dobra. Bude Sára tak silná, aby dobro uhájila? Co všechno bude muset obětovat?


Informace o knize:
Nakladatel: Alpress
Počet stran: 280
Vazba: Pevná s přebalem
Formát: 205 x 135mm
Rok a měsíc vydání: 2014/03
Pořadí vydání: 1.
Cena: 249 Kč

 

Knihu si za zvýhodněnou cenu můžete objednat přímo od nakladatele zde.


BOJOVNÍCI DÚHY
je náš první agenturní počin směrem na Slovensko! Zastupujeme slovenskou autorku Eriku Jarkovskou a podařilo se nám domluvit na vydání elektronické knihy u slovenského nakladatelství Koruna s.r.o. Kniha je od 6.12. 2013 v prodeji na největších internetových knižních obchodech Ibux a Martinus a najdete ji samozřejmě i na mnoha dalších, menších knižních e-shopech. Držíme palce, ať se dobře prodává!

 

Informace o knize:
Nakladatel: KORUNA
Počet stran: 118
Vazba: - (elektronická kniha)
Jazyk: slovenský
Rok a měsíc vydání: 2013/12
Pořadí vydání: 1.
Cena: 6,90 Euro

 

Knihu si můžete objednat zde.
 

 

NA OCET napsal zkušený scenárista, Jiří Růžička. Ač to tak na první pohled vůbec nevypadá a nejprve autor na stránkách MT vystupoval pod přezdívkou Daniela, skutečně je kniha dílem muže, nikoliv ženy. Ani my v redakci MT jsme nepoznali, že rukopis napsal muž. Podstastné však bylo, že nás text nesmírně oslovil a tak jsme také oslovili Danielu. Z té se pak ale vyklubal Jirka, čtenářům MT se veřejně přiznal (protože mu to najednou bylo tak nějak hloupé) a my jsme s ním podepsali smlouvu o agenturním zastupování. Netrvalo to ani příliš dlouho a jeho knížka je na světě!

ANOTACE: Pětatřicetiletá svobodná Daniela cítí, že se jí život s přibývajícími roky i kily pomalu ztrácí mezi prsty, a tak si aspoň píše blog, aby mohla humorem bojovat proti samotě. Touží po spřízněné duši, ale lidé se od ní odrážejí jako kuželky. Moc by si přála, aby došla dál než do kantýny a k firemní kopírce, kde pořád potkává zabedněného Michala, který není schopen opětovat její city, ale večer pak stejně končí v posteli pouze se svou oblíbenou čokoládou. Jednoho dne se jí však přece jen podaří začarovaný kruh rozetnout...

 

Jirkovi gratulujeme!

 

Informace o knize:
Nakladatel: Ikar (Euromedia Group)
Počet stran: 136
Vazba: Paperback
Formát, hmotnost: 105 x 170mm, 96g
Rok a měsíc vydání: 2013/09
Pořadí vydání: 1.
Cena: 149 Kč

Knihu si můžete objednat zde.

 

OSUDOVÁ je dílem autorky Petry Lázničkové, která rozhodně již nepatří mezi začátečníky. Na svém kontě totiž má několik dalších knížek, zejména románů pro dívky. Osudová je oddechové čtení z českého prostředí, mnozí čtenáři se v ději jistě najdou.

ANOTACE: Marián Hlavsa není nijak výjimečný muž. Na prahu čtyřicítky se konečně usadil, pracuje v oboru, který ho baví, a ještě nedávno bylo jeho jedinou starostí splácení hypotéky na nový byt, do kterého se nastěhoval i s přítelkyní a jejím malým synem. Rodinná idyla se ale nekoná. Může za to zrada, kterou zažil v mládí a která poznamenala celý jeho další život, a také to, že se nechal zvolit do výboru společenství vlastníků. A když mu ještě osud přivede do cesty ženu z jeho minulosti a připomene dávné zrady, může si o poklidném žití nechat zdát...

 

Petře gratulujeme!

 

Informace o knize:
Nakladatel: Ikar (Euromedia Group)
Počet stran: 400
Vazba: Paperback
Formát, hmotnost: 105 x 170mm, 212g
Rok a měsíc vydání: 2013/09
Pořadí vydání: 1.
Cena: 199 Kč

 

Knihu si můžete objednat zde.

 

ZÁJEZD je novelou talentovaného a nesmírně pracovitého autora, Aleše Besedy. Alešovi zastupujeme většinu jeho novel a pokud se Zájezdu bude na knižním trhu dobře dařit, brzy by měla vyjít další autorova kniha.

ANOTACE: Dva mladí řidiči vyrážejí na zájezd do Španělska vystaveni přesile mladých žen a dívek, a bojují s ní každý po svém. Jeden se po hlavě vrhne vstříc nebezpečí, zatímco druhý opatrně vyhlíží z bezpečného zákopu. Jenže skrývat se v zákopu nezaručí, že bude v bezpečí. Rány přilétají z různých směrů, nikoli jen ze strany frontové linie. Nelze zvítězit, lze jen dávat a brát. Přijímat a odevzdávat. Lásku, zlost, přízeň i neštěstí. Co je pro jednoho neštěstí, je pro jiného štěstí, co je pro jednoho ztráta, je pro jiného dar.

 

Alešovi gratulujeme!

 

Informace o knize:

Nakladatel: Ikar (Euromedia Group)

Počet stran: 216

Vazba: Paperback

Formát, hmotnost: 104 x 170mm, 146g

Rok a měsíc vydání: 2013/09

Pořadí vydání: 1.

Cena: 149 Kč

 

Knihu si můžete objednat zde.

 

KARIBU KEŇA je poutavý román, na kterém odvedla jeho autorka, Hanka Hindráková, obrovský kus práce. Přibližně 10 měsíců usilovně pracovala na svém rukopise pod vedením Markéty Dočekalové. Výsledek? V okamžiku křtu byl již téměř celý náklad knihy (cca 3000 výtisků) rozebrán, jak prozradila programová ředitelka nakladatelství Euromedia Group, Helena Čudová. Nakladatelství již připravuje dotisk! Inu, když se spojí talent, píle a pracovitost, je zaděláno na úspěch. (Kniha vyšla v březnu 2013.)

 

Hance gratulujeme!

 

Informace o knize:

Nakladatel: Ikar (Euromedia Group)
Počet stran: 192
Vazba: Vázaný
Formát, hmotnost: 132 × 207 mm, 270 g
Rok a měsíc vydání: 2013/03
Pořadí vydání: 1.
Cena: 249 Kč

 

Knihu si můžete objednat zde.

 

PŘIPRAVUJE SE K VYDÁNÍ:

 

Poznámka: Níže uvedené rukopisy již na našem portálu nenajdete, neboť se  připravují k vydání. 

 

Upozorňujeme, že nakladatelství vytvářejí své ediční plány nejčastěji na

dva roky dopředu. Je tedy zcela normální, že díla, na která jsme podepsali

smlouvy o vydání, vyjdou až v letech 2015 - 2017.

 

 

1. Posluchači s láskou, autor: Jiří Růžička (nakl. Euromedia Group, opce) - opce nebyla využita.

 

2. Nejnádhernější polštář, autor: Aleš Beseda (nakl. Euromedia Group, opce) - opce nebyla využita.

 

3. www.naslajsemte.cz, autor: Veselá Viktorie (nakl. Euromedia Group, podepsána licenční smlouva nakladatelská) - zatím nemáme hlášeno, kdy přesně by měla kniha vyjít

 

4. Láskožrout, autor: Ševčíková Hana (nakl. Euromedia Group, podepsána licenční smlouva nakladatelská) - plánováno na 08/2015

 

5. Holky forever, autor: Srbová Jana (nakl. Alpress, podepsána licenční smlouva nakladatelská) - zatím nemáme hlášeno, kdy přesně by měla kniha vyjít

 

6. Z deníku ohnivé démonky, autor: Šurinová Monika (nakl. Albatross Média, podepsána licenční smlouva nakladatelská) - plánováno na konec června 2015

 

7. Propast času, autor: Bureš Roman (nakl. Euromedia Group, podepsána licenční smlouva nakladatelská) - plánováno na 08/2015

 

 

 

 

 

 


 

Návštěvník

 

Autor

 

Náš tip

Čtivé, poutavé, zajímavé.
Doporučujeme i Vám!

 
 

Autoři

 

Hodnocení agentury

 

Mediální partneři projektu: