IKAR CZIKAR CZ

Růženčini radi k nezaplacení (Pavlíková Růženka)2.7.2011
 

4
 počet hodnocení: 10
přečtené 12587, Komentáře 17

 

Přehlední manuál, jak se prezentovat na literárním serveru

 

 

 

Zjistili ste, že máte obrofskí talent, co teť s tím abi se to lidi dozvěděli?

Zaregistrujte se na nějakí literární sever.

Už se vám to podařilo? Fajn, co dál?

Vložili ste dílo, čekáte co lidi na to. Ste velmi inteligentní a je vám jasné, že si budete muset přečíst jak píšou ostatní. Jednak abi ste byli f obraze, jednak abi si vás lidi fšimli , že ste tu.

Je dobré si promyslet jak se na takovím serveru prezentovat a já vám s tím ráda pomůžu.

 

Můžete bít za:

1.milího dobráka

2.mrzouta

3.chitrolína

4.vzdělance

5.blpce

 

1. milí dobrák: velmi dobrá volba, vyžaduje fšak určité vrozené predispozice, nejlepší je, diš prostě milí dobrák ste. Jinak se lechce stane, že po čase vaše pravá povaha viplave na vodu jako olej, jak se říká.

Milí člověk to má lechčí neš ostatní. Musíte fšechni chválit jakí mají talent a jak se jim dílo povedlo i diš vidíte, že nějakí chudák žádní nadání nemá a má to úplně marní. Pokud uvidíte, že tomu chudinkovi někdo dílo zkritizoval a poukázal na nedostatki, napište, že to vidíte jinak. Ten človíček píše ze srdíčka, je to na první pohlet vidět, jednoduchí rími sou rostomilí,  chibi si neopravil, protože určitě neměl čas, vypíše se a všichni budou čumět na drát jak mu to de.

Do diskusi se moc nepouštějte a diš, postupujte jako u zmíněního netalentu.

Budete to mít dobrí, protože jednak budete mát spoustů pochfalních komentů a jednak, diš vás nějakí debil bude kritizovat, že píšete blbě, přispěchají vám vděční nohsledi na pomoc a zle tomu hajzlovi vynadají.

Tak poznáte, že máte talent.

 

2.mrzout: tadi sou uš predispozice nutné. Takovímu mrzoutovi  totiš nic není vhot, všechno skritituje, nevihíbá se diskusím, ba naopak je vyhledává, diskutuje se zápalem a není mu zatěžko věšet psí hlavu na krk samotnímu adminovi. Je chitrí a sem tam se mu něco líbí. Většinou je to dílo kvalitní.

Tadi vidíte, že bít za mrzouta je velmi náročné a pokut se na to necítíte, nenbila bi ot vás větší hloupost, neš se o to pokusit.

Takoví mrzout to má na serveru těškí. Má sice nějakí nohsledy, co mají rádi rebely ale většina ho nesnáší a čeká na každou jeho chybičku. Lidi sou hnet na koni, vlítnou mu na dílo, dychtivě hledají chibi, pak mu je radostně omlátí o hlavu a eště se posmívají, že jako - to se podívejme, takoví chitrák a píše jako nějakí debil. Jako mrzout se hnet musíte nasrat, to těškí není, nasralo bi to i dobráka, že ano. Ofšem odvetně je třeba vlítnout na dílo posměváčkovi a zesměšnit jeho tforbu. Na to uš má žaludek málokdo, tak pozor na to!

 

3.chitrolín: chitrolínem se uš člověk rodí, takže není nutná žádná stilizace.

Není řečeno, že chitrolín je blbec, naopak může to bít velmi inteligentni člověk. Akorát, že má nutkání absolutně ke fšemu se vyjádřit, je přesfětčení že má pravdu a bude vás o ni přesfětčovat do rostrhání těla.

Není mu zatěžko hledat f enciklopedii, wiwikipedii, daleké i blíské minulosti, uvádět příklady ze života, vichovávat vás  a nic ho ot toho neodradí, páč je mu jasní, že ste hňup ale nemůžete za to a on se cítí povinen přivést vás na cestu poznání. Pokut chitrolín ste, jiná stilizace se vám stejně nepodaří, je to prostě silnější neš vi.

Chitrolíni nemají na růžích ustláno. Sem tam je má něgdo docela rát, protože je mu jich líto, ale většině sou k smíchu a silní jedinci si vůbec neberou servítki, klidně chytroušovi napíšou je že je blbí hovado, ať si de hrát na jiní pískoviště a nechá si ti debilní kidi pro domácí krb, eventuálně politují rodinu a lidi s okolí, co musí se zmíněním hovadem žít.

 

4.vzdělanec: pokut se chcete jako vzdělanec prezentovat, je dobrí nějakí to vzdělání mít, f opačním případě je to děsná dřina a může se vám velmi lechce stát, že dosáhnete opaku a budete za blpce.

Vzdělanec má zmáknutí gdejakí cizí slovo a dokonce ví co to znamená a používá ta slova při každé příležitosti abi se blísknul a ukázal ostatním, že sou neš malí hlupáčci.

Nezalekne se erudovaních literárních rozborů a píše různí pouční článki co a jak psát. Nafláká tam tolik cizích slof, že lidem s toho de hlava kolem, ježí se jim vlasi, koupí si slovník cizích slof a pak to uš raději ani nečtou, protože je jim život i duševní zdraví milejší. Čtou to ofšem jiní vzdělanci, kteří zmíněné potíže nemají a všichni pak o tom diskutujou, sipou cizí slova jen tak z rukávu a blískají se přet sebou navzájem jak sou chytří.

Pokut teda vzdělanec nejste, radím neprezentovat se tak a ani mezi ně moc nelést, proto že to hnet poznají a f lepším případě vám nic neřeknou, jen se budou tvářit blahosklonně, f horším vám napíšou ať vipadnete a vrátíte se do školi. Záleží na temperamentu.

 

5.za blbce: bít za blbce vůbec není tak špatní tah, jakbi se na první pohlet mohlo zdát.

Nemusíte moc přemýšlet, píšete si do komentu co vás zrovna napadne a ste hájení, páč ostatním je vás líto, že ste blbej. Je jim to simpatickí. Sami se pak cítí bít chytří a to je velmi příjemní pocit.

Budou vás chránit a zle se povede tomu, gdo bi se odvážil napsat vám to přímo do očí.

Sem tam z vás vipadne i něco chitrího, to vás pak budou chválit aš do nebe a tleskat vám. Na to ale pozor, abi z vás chitrí mišlenki nepadaly moc často, upadli biste do podezření, že si na blbce jen hrajete a nohsledi bi se cítili bít podvedení a pjekně bi se na vás nasrali.

 

Tak, tadi sem vám to heski spřehlednila, abiste uš nemuseli tápat.

Doporučuju hluboce se zamyslet a nelítat tu jako nějakí splašení králík, co stratil noru.

Fšem vám přeju najít co nejvhodnějši stilizaci, spoustů nochsledů a příjemní chfilki na vašem milovaném literárním serveru.

 

Piš péro, vaše vjerná Růženka

 

Kapitola 1-1 z 14
hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

Viktor12.11.2012
 

:-D Výborne.

Adhara27.4.2012
 

Tak tieto rady ma fakt pobavili. Za štýl Ti nenadávam, aj keď miestami sa mi to čítalo dosť ťažko a nezrozumiteľne (čomu zrejme pomohlo aj to, že čeština nie je môj rodný jazyk), inokedy mi tam však ten „ľavopis“ perfektne pasoval.
Postrehy sú výstižné a neraz tnú do živého. Vidno, že sa na literárnych serveroch pohybuješ dlho a nás začínajúcich autorov máš pekne prekuknutých. Zvlášť ma zaujali mladistvé spisovateľské celebrity. Tie ich témy sú trefa, akurát by som doplnila ešte jednu veľmi rozšírenú medzi mladými autorkami – dievčenský román. Hlavná hrdinka má 15-16-17 rokov (nehodiace sa škrtnite) a prííííííšerné mindráky z toho, že ešte nemá chalana. Ale našťastie hneď na druhej stránke sa jeden super-hyper-úžasný a očarujúci zjaví. Hrdinka je najprv neistá z toho, či ho môže zaujať, pretože je nesmelá-neobľúbená-škaredá (nehodiace sa škrtnite), ale nebojte sa, všetko dobre dopadne. Ale to je len taký môj nápad, nie návrh, tie radšej nedávam, aby na mňa (zase) niekto nevybehol, že zasahujem do autorových myšlienok. :-)
Takže späť k téme – chcem sa ešte vyjadriť k rade písať o tom, čo najčastejšie čítajú. Obávam sa, že presne to však mladí robia. A nielen oni, aj starší. Problém je ale v tom, ako píšeš ďalej, že mladí čítajú len tie upírske, vlkodlačie a iné príbehy na jedno kopyto. No bez ohľadu na ich sčítanosť, ešte nikdy som sa nestretla s nejakým doporučením, akým témam by sa mali mladiství venovať. Teda, nie že by som očakávala, že sa takým doporučením bude niekto riadiť. Len – s ohľadom na fakt, že zatiaľ každý mladistvý autor hodnotený profesionálom dostal svojim spôsobom po nose, nech písal čo chcel – veľmi, ale naozaj veľmi by ma zaujímalo, čo vlastne tí skúsení od tých mladých očakávajú. Alebo je všetko, čo vyprodukujú, zlé už len z princípu? Dobre, ja viem, že už zase žvaním od veci :-) a bolo by to skôr na samostatnú úvahu, no nedalo mi to.
A ešte k spolku spisovateliek – keď už na konci padla tá otázka. :-) Skvelý nápad. Som všetkými desiatimi za. A čo ten háček? Žiadny problém, ja totiž s výnimkou starej perzskej mačky doma žiadneho miláčika nemám. A podľa všetkého ani mať nebudem. Takže kľudne mi pošli aj nejakú miss a tie staré a škaredé šetri pre zadané.

Lýdia J.24.1.2012
 

Skvelé postrehy, napriek novokodifikovanej češtine.:) Asi si prejdem aj ostatné rúženkoviny. A kde nájdem jej alter?

Prajem pekný deň

Alina23.1.2012
 

Pravda pravdoucí, Růženko! A jak říkám, fajn návrat!;-)

pavlíková růženka23.1.2012
 

hihi, díki, má milá Alino:DDD

Jitka17.9.2011
 

Ahoj Růženko, dovču už mám sice za sebou...ale zas nějaká bude...tak si pak vzpomenu...na Radi..:)))Jóó, piš dál!Čte se to fajnově...:)))Měj se!

Pavlíková Růženka19.10.2011
 

ahoj, paní Jitko. Tak sem se rozhodla, že přispjeju i sfími slavními rotbori, abi se lidi taki něco naučili:D

Jitka1.9.2011
 

Rady nelit.,jak na nevjerníka...fajn odreagování po perným dnu...fakt jsem se bavila...:)))

Jitka26.8.2011
 

:))))Dostala jsem se k Tvým radám čirou náhodou... Nejdřív jsem musela docela zaostřit, abych si zvykla na ten \"nepravopis\"...a bavila jsem se od začátku do konce...škoda, že jsem tyto rady neměla k dispozici, když jsem na jaře začala na tento server vkládat...Byly by to rady k nezaplacení...:)))

Určitě si zas něco přečtu!

růženka26.8.2011
 

jeee, paní Jitko, tak to sem celá natěšená:DDD
Fšak můj alter vás taki rát čte a za chfíli vám nějakou kritiku napíše:D
tomu vikání se nedifte, mám to tak zařízení. Růženka viká, ostatní Růžence tikají.

Jitka26.8.2011
 

Bingo!!!Dík za nápovědu...už jsem si aspoň dala dohromady jedna a jedna....:))
Někdy mám s počty problémy...:)))

růženka26.8.2011
 

:DDDDDDDDDDD

Jan Liška27.7.2011
 

Já nevím, ale mně to přijde jako brutální mučení českého jazyka a i když obsah může být zajímavý, ty záměrné chyby mě odradily od čtení.
Jestli mohu autorce poradit, tak vtipné texty se dají psát i jinak. Nevím, jestli chcete někdy vydat knihu, ale tohle by vám pravdpodobně nikdo nikdy nevydal. Ale třeba se to někomu líbí, tohle je jen můj osobní názor.

růženka27.7.2011
 

fšak tu mám altera, ten píše normálně, Růženka je tu pro pobavení:D

Michal26.7.2011
 

Hurááááá!!!! :)

růženka26.7.2011
 

jeeeee, uš sou tu, mí skfělí díla, no konečně:D

Michal27.7.2011
 

no sou sqjelí, tose musý nechaŤ! Kašdopádňe Růšenko, musiš psát nofí díla, aby si toho tady někdo fčimnul taky! Jak njeco přydáš, tag se to wobjewí na hlavný stránse, pak uš Ťe tu Ňegdo najde, to se neboj!

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

secNávštěvník

 

Profil autora

Pavlíková Růženka

O mně

Sem jen hloupá Růženka, píšu růženkofštinou a určitě mi za to bude moc lidi nadávat, já to ale vidržím.
A moc ráda radím, tak si tí mí radi přečtěte, uvidíte, že nebudete litovat.

 

Všechna moje díla


Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  
  •