IKAR CZIKAR CZ

Rozbori jak mají bít (Pavlíková Růženka)19.10.2011
 

5
 počet hodnocení: 2
přečtené 5870, Komentáře 3

 

Literárně teoretickí rozbor básně pana Jindri - Krysař

 

 

 Pavlík je zase na služební cestě a ke fšemu ho chudáka bolí zubi, tak se sama pokusím shostit nelechkího úkolu a totiš rozboru básně pana Jindry.

 

Tadi je básnička:

 

KRYSAŘ

 

kravata přetržená v půli

rozvrásněná zeď mého žalu

tón osamělé mandolíny na pláži

nechoďte ke mně

umírám

 

skleněný zámek bez oken

melancholicky svíravá tíseň

vzpíná své pařáty

proti mému

svědomí

 

ulicí sem a tam rozrážím tmu

nakažen obskurní kurtizánou

pekelně svatou

z mého herbáře

vyrvanou

 

klid a mír

na dluh

 

stil: volní verš

co tím chtěl básník říct?

 

No, říká že seděl na pláží, nějakí blbec tam hrál na mandolínu a on sám bil šíleně smutní, protože se spustil s nějakou děfkou, co ho nakazila, ke fšemu mu rostrhala kravatu  a von se teď bojí jít domů, co tam jako řekne.

Má hrozní víčitki sfědomí ale to se ví pozdě, že ano. Nejrači bi umřel abi to doma nemusel řešit.

„z mého herbáže vyrvanou” . to znamená, že se mu ta holka dicki líbila ale neměl tucha co je to zač.

„klid a mír na dluh” – to znamená, že jako uvažuje jak to zasklít a je mu jasné, ze se to jednou stejně provalí.

 

Hodnocení: mislím, že je to pjekná chujovina a pan Jindra to napsal jen proto abi se někteří chitli za nos a nepsali ptákovini, protože gdo to má jako furt číst, tí víšplechti. A že kolikrát sami nemaj tucha co napsali a počkají aš jim to něgdo visfětlí.

Hodnotím jako bohulibí počin.

 

 

Kapitola 1-1 z 10
hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

Monika Dvořáková23.1.2012
 

Tak se Vám chci tímto komentářem Růženko vlastně omluvit. Když jsem se onehdy v komentářích pod nějakým článkem (už si přesně nepamatuju, v které rubrice to bylo) tolik rozohnila nad úrovní Vaší češtiny. Po přečtení několika úryvků z Vaší tvorby jsem toho hodně pochopila:-) Oceňuji Váš bezbřehý smysl pro humor a velmi vtipné postřehy a komentáře k všelikému dění v tom složitém světě kolem nás. Nicméně jsem zjistila, shodou okolností jsem si to dnes mimoděk potrvrdila, že mám jakýsi mozkový defekt, který mi nedovoluje číst delší statě textu psané zprzněnou češtinou, prostě se mi z toho za chvíli motá hlava, nebo tak něco:-( Začala jsem dnes číst Foresta Gumpa a po pár stránkách jsem ho musela odložit, překlad je jistě výborný, ale protože postrádá interpunkci a používá příšerné tvary slov... okamžitě jsem si vzpomněla na Vás a pak našla v mailu Vaši reakci pod mojí povídkou. To je povedené, což? Čili, jako ve škole: obsah na výbornou, gramatika nedostatečná s pěti vykřičníky:-))) Je mi jasné, že to tak musí být, a proto nedávám hvězdičky. A škoda, že není cesta, jak zjistit jméno toho Vašeho alter ega (které, jestli jsem správně pochopila, existuje), protože to určitě umí výborně česky a od toho bych si s chutí něco přečetla. Přeji nezdolného ducha a nenechte se otrávit takovými prvoplánovými protivy, jako jsem já:-)

Jitka22.10.2011
 

Rozbor básně pana Nepochopeného...viděla jsem v týdnu, nechala jsem si na sobotu...abych měla trochu času...
Pošmákla jsem si dvakrát...nejdřív na zaujímavé básni pana N., naozaj super...:)no a pak za tvém rozboru...vtipná kritika...řeknu ti, že jsi fakt \"nezmar\", máš takový dar humoru...nejen autoři se jistě dobře baví z toho, jak jejich díla detailně rozpytváváš... ty se rozhodně neztratíš...naopak. Jen tak dál!!!

Růženka6.1.2012
 

Paní Jitko, vi máte úplně zlatí srdce, asi:D

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

secNávštěvník

 

Profil autora

Pavlíková Růženka

O mně

Sem jen hloupá Růženka, píšu růženkofštinou a určitě mi za to bude moc lidi nadávat, já to ale vidržím.
A moc ráda radím, tak si tí mí radi přečtěte, uvidíte, že nebudete litovat.

 

Všechna moje díla


Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  

  •