IKAR CZIKAR CZ

Pampelišky, Čas na lásku, Libra masa, Kvadratura kosočtverce, Čas vánoc, Kmit ohnivého meče, Božská Marilyn, Babí léto, Františku, Františku..., Podivný pták, Jako štvaná zvěř, Améba, Interview s mrtvým otcem, 12 apoštolů, Autorefraktometr, Torzo, Fialky, (Josef Farkas)15.3.2016
 

5
 počet hodnocení: 2
přečtené 7783, Komentáře 1

 

Pampelišky

                                              Pampelišky

     Trhala pampelišky a letní tráva ji lechtala do kotníků. Když jich natrhám sto padesát, řeknu mu to. Lehká sukně ji pevně obepínala boky a u kolen si s ní pohrával letní vánek. Měla sto chutí lehnout si do trávy, roztáhnout ruce a obejmout modrou prosluněnou oblohu. Když jich natrhám stopadesát, řeknu mu to. Roztančila se loukou, v ruce malou kytičku pampelišek.

     Čekal na ní ve staré stodole. Seděl na obráceném děravém kbelíku a kreslil si klacíkem do udusané země. Jednou týdně se zoufale sžírající touhou.
Dlouho po sobě pokukovali, než se začali potajmu setkávat. Aby nevěděl manžel, aby nevěděla manželka. Jeho touha byla stále silnější.
Kolikrát uvažoval, že se s ní odstěhuje někam daleko, kde je nikdo nezná. Jeho bezdětné manželství bylo stejně jalové, avšak ona své děti opustit nechtěla.

     Po obědě dopil pivo, natáhl se na gauč a lehce podřimoval. Děti si hrály venku a žena šla na zahradu. Tušil, že se něco děje.
Už to nebyla ta spolehlivá ženská, za kterou by dal ruku do ohně. Začal si více všímat jejích zádumčivých stavů. Často byla duchem nepřítomná.
A když mu začala utíkat z postele, zpozorněl. Sobota odpoledne byl ten den, kdy se tvářila radostněji než jindy. Když viděl její stín, který se opatrně prosmykl brankou, vstal a vydal se za ní.

     Trochu se jí zamotala hlava, jako v ordinaci, když jí doktor řekl, že je těhotná. Po deseti letech manželství, když už ztrácela naději, najednou to přišlo.
Těšila se na okamžik, kdy mu to řekne. Doufala, že tahle zpráva opět zatopí pod kotlíkem jejich manželství.
Po obědě šel na pivo, ostatně jako každou sobotu.
Trhala pampelišky a šla loukou okolo bývalého JZD, pak úvozem kolem staré stodoly a do hospody.
Když jich natrhá stopadesát, tak mu to dnes řekne. Včela poletovala zvědavě kolem kytice pampelišek v její ruce a bála se na ní usednout.

     Leželi na starém seně, deku srolovanou mimo jejich těla. Položila si hlavu na jeho hruď.
Oba se již dávno přestali bát problémů a zvykli si na utajení. Doufali, že to bude trvat věčně. Snad díky pocitu štěstí přestali být ostražití a v tuto chvilku jim bylo všechno jedno. Chovali se jako dva zamilovaní blázni, dva sobecky zamilovaní blázni.
„Není ti chladno?" přetáhl přes její nahé zpocené tělo deku.
„Nechci, nechci aby to skončilo," šeptal jí.
Koukla se na hodinky: „Musím jít, ať se to neprovalí." Natáhla na sebe skoro průsvitné šaty a naposledy ho obejmula.
„Pa."
Smutně se za ní koukal a pomalu se začal oblékat.

     Sledoval ji jak vyšla ze stodoly a vytahovala si z vlasů slámu.
Byl vzteky a žárlivostí bez sebe. Chtěl na ní z poza rohu vyběhnout, ale potom si to rozmyslel. Z hromady šrotu za stodolou vytáhl těžkou rezavou železnou tyč a čekal.

     Vstoupil do slunného odpoledne a slunce mu na okamžik přivřelo víčka. Pomalu se vydal po úvozové cestě směrem k hospodě - na jedno.
Po pár krocích měl nepříjemný pocit, že má někoho v zádech. Prudce se otočil. 
Postava s tváří schovanou v prudkém slunci zvedla ruce. Měl pocit, že vybouchlo nebe, cítil jak mu horká krev stéká do úst, pomalu, velice pomalu jako ve zpomaleném filmu se zhroutil k zemi a den kolem ztichl a potemněl.

     Když ho našla s kaluží krve kolem hlavy, sedla si na okraj úvozové cesty. Suché oči bez slz upřené na jeho tělo, hlavu plnou zoufalství.
Potom tiše a jako stroj začala počítat pampelišky: „Stočtyřicet, stočtyřicetdevět, stopadesát... ," konečně se rozplakala.
Jakoby jí došlo, že mu to už neřekne.

Kapitola 1-1 z 17
hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

Shaki Lex16.8.2016
 

Moc se mi líbí, jak dané situace a věci popisujete, ale strácím se v tom, kdo zrovna v danou chvíli příběh vypráví. Pak bych ještě udělala něco s přímou řečí.
Přečetla jsem obě vaše povídky a rozhodně si přečtu i další.

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

sec
Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  
  •