IKAR CZIKAR CZ

O projektu

 

MÁTE POTÍŽE SE VKLÁDÁNÍM TEXTŮ? NÁPOVĚDU PRO OBSLUHU REDAKČNÍHO SYSTÉMU NAJDETE - ZDE.

 

 

LITERÁRNÍ AGENTURA MÁM TALENT, s. r. o., VÁM DÁ ŠANCI!
 

 • Rádi píšete? Myslíte si, že byste dokázali prorazit, ale nevíte, jak na to?
 • Běhat po nakladatelstvích, dohadovat se a shánět finance - to není nic pro Vás?
 • Pak jste na správné stránce.
 • My za Vás budeme hledat vydavatele, domluvíme obchodní podmínky, dohlédneme, aby pro vás byla smlouva výhodná a odpovídala běžným poměrům na českém knižním trhu, zkrátka se o veškeré obchodní záležitosti postaráme.
 • Vy musíte jen - psát, psát a psát!
   

Ukažte konečně svůj talent a staňte se skutečným spisovatelem!

 

Čeho můžete dosáhnout v projektu MÁM TALENT?

 

 • O Vašem příspěvku se dozvědí tisíce lidí, kteří o něm mohou diskutovat, hodnotit ho, a tak Vám poskytnou nejlepší čtenářskou zpětnou vazbu. 

 

 • Čtenářsky oblíbené příspěvky, ale nejen ty, bude literární agentura MÁM TALENT, s.r.o. pozorně sledovat a v případě, že budou opravdu dobře napsané, čtivé a originální, osloví autora a nabídne mu k podpisu smlouvu o agenturním zastupování. Dále už autor nemusí dělat vůbec nic - o veškerou obchodní stránku se agentura postará. Bude obíhat nakladatelství, nabízet rukopis, bojovat za výhodné podmínky pro autora apod. Počet takto vydaných knih není na autora omezený, záleží pouze na kvalitě - ať už půjde o román, sbírku básní či povídek.

 

 • V případě, že si literární agentura vybere text, který vykazuje potenciál, ale ještě mu k dokonalosti stále něco schází, nabídne autorovi odborné vedení při dokončení a úpravách rukopisu. Toto vedení je pro autory placenou službou a každý autor se může svobodně rozhodnout, zda si tuto cestu zvolí. Jakmile bude rukopis upraven tak, že ho agentura posoudí jako vhodný k nabízení, bude s autorem podepsána smlouva o agenturním zastupování a dále je již postup stejný, jak výše popsáno.

 

 • Autor knihy na základě podepsané smlouvy o agenturním zastupování odvádí agentuře ze svých honorářů agenturní provizi ve výši 18%. 

   

 Zaujalo Vás to?

Toto je opravdu Vaše šance, proto se zaregistrujte a vložte svůj první příspěvek.

 


Literární agentura MÁM TALENT, s. r. o., vznikla na podporu talentů. Mnozí mají v zásuvkách nebo počítačích schované básně, povídky, ba dokonce i celé romány. Někdo nemá odvahu je vytáhnout na světlo. Jiný neví, co je třeba udělat. A další nemá čas ani peníze na vydání vlastní knihy…

Pro Vás všechny je tu proto stránka www.mamtalent.cz, na níž se můžete s ostatními podělit o vlastní tvorbu.

Krátké povídky, novely a romány všech žánrů – přispějte čímkoliv, co podle Vás může zaujmout čtenáře a má třeba jen nepatrnou šanci na vydání. Zdání totiž často klame a co se Vám zdá amatérské, nezajímavé, slabé, může na knižním trhu udělat díru do světa.

Proto zkoušejte a pište. Portál MÁM TALENT nabízí prostor úplným začátečníkům, amatérům, ale i začínajícím spisovatelům či autorům, kteří již mají na svém kontě knihu/knihy.

 

Literární agentura již podepsala více než 40 nakladatelských smluv, většinou na díla, která jsou autorskými prvotinami!

 

Literární agentura MÁM TALENT, s. r. o., sleduje dění na portálu a pokud objeví talentovaný text, s autorem se spojí a nabídne mu k podpisu smlouvu o agenturním zastupování. Pokud text není ještě k nabízení připraven, ale vykazuje potenciál, bude vám nabídnuto odborné vedení, pod kterým budete mít šanci svůj rukopis dokončit (jedná se o placenou službu, je to vaše investice do budoucího rukopisu). Po podpisu smlouvy o agenturním zastupování se už dále nemusíte o nic starat. O vše se postará agentura. Vy se už jen budete těšit na vydanou knížku a honoráře z ní.

 

Chcete vědět, jak kvalitní je váš rukopis? 

V tom případě si u nás objednejte odborný posudek na vaše dílo. V jedno až dvoustránkovém posudku budou vyjmenovány nejčastější chyby a slabiny vašeho rukopisu. Získáte velmi cennou zpětnou vazbu od profesionálů, kteří se ve světě vydávání knížek již nějakou dobu pohybují. Necháte-li si poradit, můžete díky tomuto posudku výrazně pozvednout úroveň své knihy a zvýšit tak své šance na vydání. Bude-li kvalita vašeho díla skutečně velmi dobrá, agentura vám nabídne smlouvu o agenturním zastupování a bude se snažit pro vás najít vydavatele.

V zahraničí je běžné, že prvním skutečně velkým úspěchem každého autora je, když najde literárního agenta, který je ochoten si vzít jeho rukopis do péče. Proč? Protože literární agent žije jen z toho, co se skutečně vydá. Nemůže si dovolit zastupovat špatné rukopisy, protože by je neudal a nevydělal by si tak ani na suchý chleba. My fungujeme úplně stejně! Otestujte si, jestli na to skutečně máte!

A pokud vás posudek nepotěší? Ještě není nutné nic vzdávat! Pod odborným vedením můžete rukopis upravit, přepsat a dotáhnout do finiše. Myslíte-li to s psaním skutečně vážně, můžete se také přihlásit do některého z kurzů tvůrčího psaní, kde získáte řadu cenných rad a budete se divit, jak se vám najednou otevřou oči. Chyby, které jste dříve neviděli, najednou všechny uvidíte! 

 

Vašimi texty se zabývá tým zkušených redaktorů. Spolupracujeme také s těmito osobnostmi:

 


Klára Janečková

Česká spisovatelka a psycholožka. V roce 1998 se stala obětí únosu a o tomto svém zážitku píše v knize Unesená. V současné době vede rozvojové skupiny a motivuje malé děti k zájmu o literaturu, k psaní krátkých příběhů a povídek.


Jiří Bílek

Absolvent Filozofické fakulty UK, historik, vědecký pracovník, záhadolog, spisovatel, publicista, scenárista a překladatel. Specializuje se na dějiny 2. poloviny 20. století, především na vojenství a historii čs. armády. Vedle studií v odborném tisku a vědeckých monografií vydal několik desítek románů a naučně populárních knih. Je nositelem literárních cen Egona Ervína Kische a Miroslava Ivanova.

Jan Rybář

Novinář, fotograf a autor několika knih. V roce 2004 získal hlavní cenu v soutěži Czech Press Photo za fotografii Bolest Beslanu. V roce 2010 vydal svou beletristickou prvotinu Čtvrtá kostka - renesanční detektivku z rudolfinské Prahy.

 

Marie Formáčková

Absolventka Petrohradské a Karlovy univerzity, pracovala dvacet let v časopise Vlasta, kde byla od roku 1989 šéfredaktorkou, později byla šéfredaktorkou Květů a TV Revue. Od roku 2000 se věnuje publicistice a psaní knih na volné noze. Zároveň vyučuje současnou literaturu na jedné pražské vyšší odborné škole.MÁM TALENT není jen o literatuře. Ne každý má totiž talent na psaní…
 

 • Pokud umíte kreslit, vytvářet zajímavou a poutavou grafiku, klikněte na sekci Grafika a pusťte se do tvorby ilustrací a obálek knih. Vyberte si jakoukoliv knihu (ať už z těch, které najdete na této stránce, anebo jakoukoliv již vydanou) a vytvořte k ní originální obálku a nápadité ilustrace. V případě zájmu zastupujeme také (začínající) ilustrátory knížek.
 • Chcete podpořit svůj vlastní text na těchto stránkách? Vytvořte na jeho podporu banner a ten nám pošlete! Rádi ho na stránkách zveřejníme. Ať se o vašem díle dozví co nejvíce čtenářů!
   

Před registrací a používáním stránky www.mamtalent.cz si pozorně přečtěte všeobecné podmínky v sekci Pravidla.

 

Přečtete si prosím také informaci o tom, jak u nás nakládáme s vašimi osobními údaji a jaká jsou vaše práva. Informace najdete ZDE.

 

 


 

Návštěvník

 

Autor

 

Náš tip

Čtivé, poutavé, zajímavé.
Doporučujeme i Vám!

 
 

Autoři

 

Hodnocení agentury

 

Mediální partneři projektu: