IKAR CZIKAR CZ

Literární agentura MÁM TALENT v médiích:

(a nejen tam) 

 

 

 

 

Rozhovor pro internetový portál zapnimozek.cz (25.2. 2014)

 

 

Z dopisů autorů, kteří si u nás objednali odborný posudek svého rukopisu:

 

"Vážená paní Burdová, vážená paní Fleknová,

moc vám oběma a i  paní Smyčkové, děkuji za posudek rukopisu mé prvotiny. Precizně odvedená práce. Rukopis jsem konfrontovala s podrobnou analýzou a přiznám se, že jsem se těžce zastyděla.  Především za přeplácanou interpunkci. Rovněž za příběh šitý rychlou jehlou. Ovšem potěšila mne paní Smyčková přirovnáním, že komunikace syna s matkou se podobá mluvě Kvida z knihy Báječná léta pod psa. Nikdy jsem ji nečetla. Filmové zpracování jsem viděla jednou. Možná jsem se jemně přiblížila z cca jedné milióntiny k psaní Mistra Viewega. Berte to jako žert, prosím!  Docela mne to mile rozesmálo.       

Každopádně jsem z posudku doslova nadšená a ani v nejmenším nelituji, že jsem se obrátila na vaši agenturu. Opodstatněná kritika mne posouvá dál.

A za to všechno vám všem upřímně děkuji." 

Libuše J.

 

"Ještě jednou MOC děkuji za zprostředkování schůzky. Agentura Mám talent je prostě super! Děkuji, že jste mi konzultaci tak doporučovali, protože skutečně velmi pomohla. Paní redaktorka přišla na schůzku perfektně připravená, takže jsme se nemusely zdržovat vysvětlováním – rovnou jsme probraly to, co jsem potřebovala. Poradit se s někým, kdo opravdu ví, o čem mluví, a dokáže dobře a konstruktivně pomoci, je nenahraditelné. Opravdu mi to pomohlo a DĚKUJI.

Krásný den, těším se na další spolupráci."

Jitka Kuželková

 

"Dovolte, abych Vám vyjádřila své velké poděkování za poslaný posudek k prvnímu a druhému dílu Zahrady...
Paní doktorka Troševa jej zpracovala nesmírně detailně, pečlivě a s hlubokým porozuměním pro příběh, který se snažím vyprávět.
Když jsem si pročítala profily Vašich pracovníků, velmi jsem si přála, aby mou práci posuzovala právě ona, protože jsem předpokládala, že by jí mohl být svět mé (doufám) budoucí knihy blízký. Děkuji jí za spoustu obětavé práce, laskavé povzbuzení i za všechny cenné podněty, které mi zaslala."

Jana Richterová

 

"Chtěl bych Vám poděkovat za upřímnou a konstruktivní kritiku mého rozepsaného rukopisu "Nemocné duše". Upřímně řečeno jsem během psaní poměrně tápal, což bylo jedním z hlavních důvodů, proč jsem poprosil o zhodnocení nedokončeného díla. Zkušeným okem jste odhalila spoustu slabin a zároveň mě povzbudila pro další tvorbu. Jinými slovy, našel jsem přesně to, co jsem hledal.
Z toho, co jsem poznal, si dovolím říci, že v agentuře odvádíte kvalitní práci.
Mějte se krásně a ještě jednou děkuji."

Petr Švec

 

"Moc jsem Vám chtěla poděkovat za hodnocení mého rukopisu - Maminka maminkám. I za konstruktivní výtky.
V případě nepřehlednosti textu jsem sice na vině jen částečně, změna písma v textu je, ale asi to chce oddělit markantněji.
U ´flašek´ jsem přemýšlela, zda by nebyla ´lahev´ vhodnější. Když já ty nástroje tak nemám ráda... Ale máte pravdu, změním to.
Mým největším literárním výtvorem doteď byla maturitní práce z ČJ, takže si cením, když mi někdo ukáže, kde dělám chyby."

Eva Š.

 

"Literární agenturu Mám talent jsem našla díky knize Tvůrčí psaní od Markéry Dočekalové. Musím říci, že jsem moc ráda. Profesionalita této agentury je na takové úrovni, jakou jsem viděla u literárních agentur v zahraničí. Autor dostane navíc posudek, který mu může velmi pomoci.
Moje velké díky patří Anně Burdové a Monice Polehňové. Obě se podílejí na tom, že jsem našla, kde je potřeba zapracovat, aby rukopis byl v té nejlepší podobě. Anna Burdová mi napsala vyhodnocení, které mi nejen ukázalo, kde je potřeba zapracovat, ale naopak, kde leží můj nejsilnější potenciál a čeho se mám vždy při psaní držet. Mé díky patří nejen Anně Burdové, ale i Monice Polehňové, která četla můj rukopis s pohádkami. Vážím si toho, že mi podala pomocnou ruku při vytváření rýmovaných říkadel pro děti. K mému rukopisu měla jedinou připomínku, a tu mi bez váhání pomohla napravit.
Mám talent je agentura, kde se cítím tak, jak jsem si jako autorka představovala – v bezpečí profesionality a přitom je tu velice vstřícný přístup. Zaslala jsem dva rukopisy agentuře, v obou případech jsem potřebovala něco málo vylepšit. Právě vyhodnocení rukopisu mě nasměrovalo tak, aby oba rukopisy byly dotaženy do fáze, kdy byly přijaty k zastupování agenturou. A nejen to – už vím, co mám rozvíjet a co naopak ještě dopilovat. Takže díky Markéto Dočekalová, že jste založila tuto agenturu a vybrala si tak kvalitní spolupracovníky."
Jitka Saniová


"Děkuji za nedávný posudek části mého rukopisu "Kostka osudu", které (hodnocení i poznámky) mi velmi pomohlo resp. je to přesně to, co jsem potřeboval, očekával. Zkrátka jsem spokojen, obrátím se opět s obdobným za pár týdnů či měsíců, až to bude aktuální..."
Petr Novák

 

"Děkuji za zaslání posudku a musím říci, že za léta, co kontaktuji různá nakladatelství jsem konečně obdržel hodnocení, z kterého je jasné, že rukopis byl doopravdy přečten.

Je to pro mne přínosné například v tom, že přes mé kontroly jsou tam překlepy a nesmysly, čili, musím kontrolu zlepšit. A když vám teď sdělím, pokud se týče kritiky celkového vyznění a celkové koncepce mého rukopisu, že s tím plně souhlasím, není to projev jakéhosi vtírání do přízně. Musím se totiž přiznat, že i já měl pocit jakési nesouvislosti a roztříštěnosti, ale byl jsem příliš ovlivněn touhou napsat to jinak, prostě jinak. No, nepovedlo se!

Podobné téma jsem zpracoval i formou krátkých povídek, ale potřebuji to nechat ještě uležet a navíc mám něco i nového rozepsaného, ale určitě se k Vojtovi Vránů vrátím a zkusím to jinak. A také určitě vás budu zase kontaktovat. Stojí to opravdu za to!"

Takže moc děkuji.

 Jiří Brabec

 

"Moc ráda bych poděkovala za velmi profesionální a zároveň lidský přístup celé agentuře Mám talent a především pak paní redaktorce Denise Tkačíkové, která si dala opravdu velkou práci s posudkem mého rukopisu a s následnou konzultací. Poprvé jsem se setkala s takto podrobným hodnocením a musím říct, že velmi konstruktivním a přínosným. Dostala jsem v rámci posudku i konzultace spoustu rad a doporučení, které jsem ve svém rukopisu téměř všechny využila a posunula se díky paní redaktorce ve svém tvůrčím psaní zase o kousek dál. Moc si cením její pomoci i se změnou názvu a hlavně jejího přátelského přístupu a vůbec přístupu celé agentury."

Mějte se krásně 

Petra Martišková 

 

 

 

Z důvodu ochrany osobních údajů kontakty na pisatele neuvádíme, ale v případě, že byste s nimi chtěli cokoliv konzultovat, nebo se snad zeptat na jejich zkušenosti podrobněji, váš e-mail jim rádi předáme. V takovém případě pošlete svůj email s uvedením, komu má být předán, na adresu: docekalova(zavináč)mamtalent.cz
 


 


Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  
  •