IKAR CZIKAR CZ

Mo(u)drá knihovna (Ruu)22.12.2018
 

0
 počet hodnocení: 0
přečtené 558, Komentáře 0

 

Prolog

V zapadlém městečku Axtol v ještě zapadlejším státě Pennyhood (jenž se svým honosným názvem může chlubit díky princezně Pennelopě, která zde prý kdysi dávno žila a o které ještě bude řeč) si doma ve své garáži Wreathův otec už asi deset minut nervózně stále dokola obracel kapsy od kalhot i od bundy naruby a hledal jejich drahocenný zmizelý obsah – klíče od rodinného červeného auta. Nenechte se zmást, takové klíče mohou mít úlohu důležitější, než by si kdokoliv řekl a obzvlášť tedy, když jejich majiteli připadalo tak nekonečné jejich hledání.

Už prošel celou garáž i kuchyň, opatrně se vplížil do všech pokojů tak, aby nevzbudil svou manželku ani děti (velice důkladně zkontroloval pokoj svého syna, jehož podezříval, že by mu ty klíče třeba ukradl, podrobnosti se dozvíte za chvíli), a s neúspěchem se poražen vydal na cestu takzvaným pěškobusem, jenž stejně jako většina moderních pohodlných lidí považoval za krajní nouzové řešení a modlil se, že snad klíče někam zapadly a tak jej již dál nebude muset provozovat.

***

Bezdomovec pan Weller už byl také v tu brzkou hodinu na nohou a procházel svou obvyklou trasu kolem Axtolského rybníku, přes park, až se před svítáním odšoural do ulic, aby nikým nepozorován mohl proniknout na novou stranu svého příběhu a pozorovat, jestli se vše odehraje tak, jak právě napsal.

S potetulným úsměvem a cinkajícími klíčky od jistého zmíněného rudě zbarveného vozu v kapse potrhaného starého kabátu by se obyčejnému lidskému oku vypařil před očima, ale jakožto snílci si můžeme dovolit výraz „zmizel“.

Kapitola 1-1 z 23
hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

secNávštěvník

 

Profil autora

Ruu

O mně

Moje pravé jméno je Bára (Barbora, chcete-li), ale říkejte mi Ruu, protože je to prostě hezčí :)

email: myturtleneedstoeat@gmail.com

pokud vás čtení hodně baví, tady je můj seznam četby na Wattpadu (ty příběhu čtu, ne vytvářím): https://www.wattpad.com/user/callmeRuu

!rozprodej knih! (je to všechno červená knihovna kromě jedné detektivky, takže pokud o takovou literaturu nemáte zájem, tento odkaz si nehledejte :) )
odkaz zde: https://www.bazos.cz/moje-inzeraty.php
 

Všechna moje díla


Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  
  •