IKAR CZIKAR CZ

MÁJOVÁ SOUTĚŽ: Čas lásky a hokeje (Dita Salbergová)17.5.2011
 

2
 počet hodnocení: 5
přečtené 2354, Komentáře 10

 

„Prdlajs, lásky čas, pánové. Čtrnáct dní na to čeká, čtrnáct dní to má a květen je v háji,“ prohlásil bodře Jaroslav přede všemi ke své choti Marcelce, když setřel omastek z nedělní kachny z brady a loknul si vychlazené dvanáctky. Zbytek nasycené rodiny se otřásal uznalým smíchem.
 

Nechápal jsem, o co jde. Skoro mě vylekali, tak jsem si zalezl do křesílka u okna. Pozoroval jsem kosa, jak poletuje sem a tam. Ze zobáku mu trčely chomáčky suché trávy.
 

Marcelka s rukama zanořenýma ve dřezu si dlouze povzdechla. Vedle ní vyrůstal na odkapávači Mont Everest talířů, kastrólů a skleniček.
Jaroslav si říhnul a zacinkal lahví od piva na sklenici.
„Podej sem ještě tři.“
„Podej si je sám.“ zamumlala a zvýšila horu o umytou mísu na knedlíky.
Jaroslav mrknul na ostatní, zvedl se a cestou k ledničce s gustem poplácal Marcelčiny kypré hýždě.
Otočila se a mrskla ho přes obličej hadrem na nádobí. A Jaroslav ji znovu se smíchem plácl. Marcelka ho okřikla stejně, jako když mi nařizuje, abych zalezl do boudy.
 

Nebyl jsem si jistý, jestli je to mezi nimi jen nějaká hra nebo jestli Jaroslav Marcelce opravdu ubližuje. Nebo Marcelka Jaroslavovi. A tak jsem je napjatě pozoroval, tu a tam mě však od dřezové scény odváděly výjevy ze zahrady.
Kosice zrovna seděla na plotě s prázdným zobákem a zdálo se mi, že se dívá přímo na mě. Zezadu se k ní plížila kočka. Čekal jsem, že kosici taky plácne packou, jako to udělal Jaroslav Marcelce, jenže kočka se nakrčila a najednou měla třepetající křídla v hubě. Prošla se hrdě s úlovkem kousek po plotě a seskočila. Z útrob kůlny na nářadí zapištěla koťata.
 

Jaroslav se s pivem a zbytkem rodiny přesunul do pokoje a pustili televizi.
Občas všichni zařvali Jágr nebo gól.
 

Marcelka domyla nádobí, sundala si zástěru, učesala vlasy a namalovala červenou pusu . Hned jsem věděl, že mě čeká pravidelná procházka k jezeru. Těšil jsem se, jak budu hrabat díry v mokrém písku, máchat se ve vodě, běhat na břehu a Marcelka si zatím bude hrát s tím pánem, co mi vždycky dává kolečka salámu. Někdy se mi schovají do vysoké trávy, ale vždycky je hned najdu.
 

Poskakuji a tahám za vodítko. Je mi skvěle. Není zima, všechno voní, chodím často ven a fenky jsou přítulné. Jakže tomu říkají? Květen, máj? Podle mého inteligentního psího úsudku to v máji vůbec není v háji. Aspoň já a Marcelka jsme jako v ráji.

 

Kapitola 1-1 z 1
hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

Irena Mayer10.6.2011
 

Gratulace veliká!

Zdislav Wegner9.6.2011
 

Tak congrats!

Jitule9.6.2011
 

Gratuluji k vítězství. :)))

D.Salbergová9.6.2011
 

Jé, bez vás bych si ani nevšimla:))) Moc díky za gratulaci!!!!

MÁM TALENT hodnotí9.6.2011
 

Na Vašem textu mě baví, kolik toho na tak malé ploše dokážete sdělit, ukázat, jak si s tím umíte pohrát. Skrze psíka vidíme, co se děje v domě, na zahradě, v obýváku i venku na procházce. Baví mě též milá májová pointa, která vůbec nenese známky patosu.

D.Salbergová9.6.2011
 

Díky, to mě moc potěšilo!!

D.Salbergová8.6.2011
 

Díky moc oběma:) Ten rým - na tom něco je. Možná to maličko předělám.

Zdislav W.8.6.2011
 

Taky dost líbí. Jen ten rým na konci ruší.

Joa26.5.2011
 

Pěkná povídka, čtivá, zvlášť konec si mě získal. Líbilo. :-)

Petr Hanka12.6.2011
 

Gratuluji k vítězství, povídka je vtipná.

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

secNávštěvník

 

Profil autora

Dita Salbergová

O mně

Píšu a pořád se hledám. Zatím mi vyšla kniha Hajtry (Mezera 2009). Pracuji na pokračování a bojuji s časem.
Můj blog: www.ditasalbergova.blog.cz

 

Všechna moje díla


Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  
  •