IKAR CZIKAR CZ

MÁJOVÁ SOUTĚŽ: Máj, lásky čas (Markéta Švecová)8.5.2011
 

2
 počet hodnocení: 3
přečtené 1851, Komentáře 2

 

Máj, lásky čas

Vidím tě. Cítím tvojí vůni. Říká se tomu láska. Říká se tomu milovat.
Ale pořád je něco jinak, v nepořádku. Neměla bych se usmívat, cítit se jako ta nejšťastnější? Už mi to dochází, dobře. Byl pozdní večer, první máj, večerní máj, byl lásky čas…
Co mi říká tohle? Momentálně nic. Zní to pesimisticky, ale se zlomeným srdcem se těžko myslí pozitivně. Už se nevrátí, udělal něco tak hrozného.
Tak jako přišel, stejně rychle i odešel. Vzpomínám na ty krásné okamžiky… Proč se dobrovolně ničím? Předtím jsem se zapřísáhla, že už nebudu důvěřovat. Že už nebudu naivní a slabá. Nejde se tomu ubránit… Od první chvíle jsem věděla, že budu jeho.
Stýská se mi tak moc. Chřadnu, odvedl mě pryč. Odtrhl mě od sebe, navždy. Už nikdy to nebude takové, jaké to bývalo. Proč mi ubližuje? Je v pořádku, že mi vzal dech?
Co mi po něm zbylo? Obrovská díra v hrudi místo srdce, prázdné oči a slzy. Tohle jediné mi dává naději, že jsem si ho nevymyslela.
Teď sedím v parku na nepohodlné lavičce a koukám se na všechny ty páry, které se sem přišli políbit pod rozkvetlou třešeň. Je 1.5. Ještě před týdnem jsem věřila, že nebudu v tenhle den sama, že uslyším ty dvě kouzelná slůvka. „Miluji tě.“ Kolik toho znamenají? Pouhá slova, ale vyjádří toho strašně moc. Ten nejhezčí lidský pocit, to štěstí, které rozdávají.
Asi to musí být oboustranné. Nejhorší je, když vám to dojde pozdě. Když vám vlastně všechno dojde pozdě. Čekala jsem na někoho jako byl on celou věčnost, milovala jsem jeho úsměv. Byla jsem šťastná. Žádné starosti, žádné problémy. Milovala jsem způsob, jakým se mnou mluvil, milovala jsem jeho doteky. Milovala jsem jeho.
Ale stalo se. Spadla jsem hluboko dolů, do té propasti času, ze které není úniku, dokud se vaše srdce neslepí zpátky. Zpátky do původního tvaru, až na malý kousek něčeho, co už se nikdy nevrátí. Něco, co odešlo spolu s ním, něco, co už ani nechcete zpátky.
Vzpomínky jsou krásné. Bolavé, to ano. Ale nechcete zapomenout.
Co řekl, když odcházel? Otočil se? Poslední polibek byl ten nejkrásnější. Myslíte si, že se z toho nikdy nedostanete a pak přijde někdo jiný a všechno je pryč. Váš pohled se změní. Ale pořád je to ve vás, pořád to cítíte. Ten tlak uvnitř, je to reálné.
Další pár. Ta slečna vypadá moc šťastně. Taky jsem bývala. Je krásná.
Ještě jsem si nestihla všimnout, jak je ten strom úžasný. On slyší všechno. Všechna ty něžná slůvka, ta vyznání lásky. Vidí ty objetí a zářící oči. Ten strom musí být plný lásky. Závidím mu.
Ale co. Nestavím si vzdušné zámky, nevěřím na prince z pohádky. Nejsem ta naivní malá popelka jako dřív. Ztráta lidí, které jsem milovala, bolela a bolí. Možná bude bolet navždy. Někteří lidé vstoupí do našeho života a zase odejdou. Někteří zůstanou jen chvíli a navždy změní náš život. Tak to je, tak to chodí… Někdy jsme dole, někdy nahoře. Život je nefér. Ale když tady tak sedím a přemýšlím o svém dosavadním bytí, musím se alespoň trochu usmát. Vždyť nic není věčný. Štěstí ani smůla.

 

Kapitola 1-1 z 1
hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

MÁM TALENT hodnotí9.6.2011
 

Zamyšlení nad prvním májem - pro mě však text obsahuje příliš často opakované fráze - zlomené srdce, už nebudu důvěřovat, prázdné oči a slzy, dvě kouzelná slůvka... Textů na toto téma vznikly už miliony, proto by bylo občerstvující přistoupit k tomuto tématu odlišně, jinak, nově, netradičně...

Jasnanka11.5.2011
 

Tak to je opravdu ze života, díky :)

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

secNávštěvník

 

Profil autora

Markéta Švecová

O mně

 

Všechna moje díla


Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  
  •