IKAR CZIKAR CZ

Magický kruh (Lucie Ernestová)8.10.2012
 

3
 počet hodnocení: 1
přečtené 3170, Komentáře 0

 

Magický kruh - prolog

Sirael kráčela kamennou chodbou na dohodnutou schůzku. Nijak nespěchala, nechtěla totiž přijít příliš brzo. Jena na ní jistě počká, když se jedná o tak naléhavou věc, jak pochopila z tónu jejího hlasu. U oběda vypadala značně ustaraně.
Potkala cestou několik žen a dívek. Všechny se na ni přátelsky usmívaly. Počkala, dokud ji nepozdraví a pak teprve lehce pokývla hlavou. Ano, Sirael červeného pláště byla pyšná a sebestředná osoba. Zanedlouho dorazila před dveře, za kterými ji očekávala její starší přítelkyně, Jena zeleného pláště. Sirael si nevědomky zkontrolovala účes. Pak otevřela dveře a vstoupila.
„Buď požehnána,“ pozdravila Jenu chladným hlasem.
„Ty také.“ Druhá žena se otočila od okna, kterým se předtím dívala do zahrady. „Je na čase si promluvit.“
„O čem? Mluvily jsme spolu u oběda.“
„Mám na mysli rozhovor mezi čtyřma očima. Však ty víš, na co narážím.“
„Opravdu nemám tušení, Jeno.“
„Vím, čím se zabýváš po večerech v podkroví.“ Jenin hlas zněl stále klidně, ale z očí jí vyzařoval nesouhlas.
„Nedělám nic proti pravidlům. A i kdyby, co na tom záleží?“ Sirael pozvedla své pěkně tvarované obočí.
„Co když se ti to vymkne z rukou? Ohrožuješ tím celý dům! Jen si pomysli, co by se s námi se všemi stalo!“
„Nic.“
„Jistě, tobě by se nic nestalo,“ pronesla Jena sarkarticky. „Zkus někdy pomyslet na nás ostatní.“
Na chvíli zavládlo mezi oběma ženami ticho. Sirael se netečně dívala na hořící svíci. Jena ji napjatě pozorovala.
„Dobře víš, že na místo velekněžky nemáš právo. Nesnaž se ho proto získat jiným způsobem. I když jsi nadaná, úspěšná a mocná, to místo náleží někomu jinému.“ Jena se pokusila navázat znovu rozhovor.
„Nemá smysl mě přemlouvat ani mi lichotit. Nehodlám dopadnout jako ty.“
„Já?“
„Obyčejná učitelka klanící se velekněžce a bezmocné modle. To tedy ne! S takovým osudem se nikdy nesmířím.“ Sirael vrhla na Jenu vítězoslavný pohled. „Ale neříkám, že by ses ke mně nemohla připojit.“
„A zradit tak vše, čemu věřím a co miluji? To bych raději odešla.“
„Možná bys měla.“
„Odejít?“ Jena nevěřícně zírala na svou bývalou žákyni.
„Promiň, zapomněla jsem, že na taková rozhodnutí jsi příliš slabá,“ usmála se. Jena se otočila zpět k oknu. V očích se jí objevily slzy a nebyla schopná promluvit.
„Buď odejdeš nebo budeš sledovat, jak pomalu přebírám vládu nad domem,“ pokračovala Sirael. „Anebo pokud změníš názor, můžeme se o moc podělit společně.“ Přiblížila se k druhé ženě a položila jí ruku na rameno. „Mám tě ráda, Jeno.“
„Tak ve jménu té lásky přestaň!“
„Nemáš právo mi cokoli nařizovat. Už dávno tě nemusím poslouchat,“ řekla mladší z dvojice již opět chladným tónem.
„Máš pravdu. A já se nemusím dívat na to, jak se den po dni blíží tvá zkáza.“ Jen co dořekla, zabouchla za sebou těžké dřevěné dveře. Sirael osaměla. Na obličeji se jí opět usadila neproniknutelná maska, ale uvnitř přemýšlela, jestli přece jen udělala dobře. Měla Jenu skutečně ráda a nechtěla ji ranit, ale někdo jí přece musel otevřít oči! Ano, nevedla si špatně. Koneckonců brzo na tuto hádku zapomenou a vše bude jako dřív.
Usmála se sama pro sebe a vydala se na obchůzku domem. Stejně jako předtím zdravila všechny ostatní se samolibostí sobě vlastní a o Jeně už nepřemýšlela.

Kapitola 1-1 z 1
hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

sec
Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  
  •