IKAR CZIKAR CZ

LÁSKOŽROUT
 

188 Kč / 9,05 € (internetová cena)

160 Kč / - € (pre registrovaných)
Prihlásiť / Registrovať a kúpiť za túto cenu


 

 

LÁSKOŽROUT je prvotina autorky píšící pod pseudonymem Hana Hažíková. Kniha je fascinující exkurzí do nitra čtrnáctileté romské dívky. Autorka se snažila autenticky zachytit zejména jazyk, kterým dívka mluví, což dává knize skutečně velmi netradiční nádech. Poznámka: Na knize autorka pracovala v programu "individuální vedení při psaní knihy" pod vedením Markéty Dočekalové.

 

ANOTACE: Mladá Romka Brenda má právě čtrnácté narozeniny, moc důvodů k radosti se jí však nedostává. Existuje snad něco horšího než oslava s rodiči, kteří se navzájem nesnáší, a ani se to nijak nesnaží před svou adoptivní dcerou skrýt? Bohužel existuje – a to dárek, jenž je zároveň pomstou. Ten dárek se jmenuje Jana a má Brendu doučovat. 

Oč je Jana zdatnější v řešení trojčlenky, o to méně se jí daří pochopit svou svěřenkyni, z jejíchž poznámek i pohledu na svět občas mrazí. Prvotní vzájemný despekt by mohl trvat věčně, po až příliš kruté životní lekci však Brenda pochopí, že Janinu pomoc potřebovat bude. A hlavně na jiných frontách, než je matematika. 
Výčitkami zmítaná vysokoškolačka tak brzy stojí před rozhodnutím, zda má převzít plnou odpovědnost za někoho, koho pár měsíců doučuje. Podpoří tohle rozhodnutí její blízcí? A existuje vůbec něco, co by dokázalo Brendu zachránit před sebou samotnou?


Návštěvník

 

Autor

 

Náš tip

Čtivé, poutavé, zajímavé.
Doporučujeme i Vám!

 
 

Autoři

 

Hodnocení agentury

 

Mediální partneři projektu: