IKAR CZIKAR CZ

KURZY

 

 


Pohrdáte vzděláním v oblasti tvůrčího psaní? Děláte velkou chybu! Ne nadarmo se tento obor vyučuje na všech prestižních univerzitách celého světa. Talent vám sice nikdo nedá a prokousat se úskalím tvorby budete také muset ve finále sami, ale kurz vám dá přehled a solidní základy. Zjistíte, na co si dávat pozor, co si v textu ohlídat, jakým chybám se vyhnout a získáte řadu praktických rad.

 

 

V této rubrice budete nacházet informace o kvalitních kurzech tvůrčího psaní, které již 16 let s velkým úspěchem vede scenáristka a spisovatelka Mgr. Markéta Dočekalová (a současně ředitelka a jednatelka této literární agentury). Její kurzisté vydali již desítky knih (téměř 80!) a velmi úspěšně se také prosazují v redakcích časopisů a v televizích při scenáristické práci.

Mgr. Markéta Dočekalová je autorkou třídílné sady učebnic Tvůrčí psaní pro každého a také publikace Tvůrčí psaní v otázkách a odpovědích, která odpovídá na 300 nejčastějších otázek z oboru. Podílela se také na řadě dalších odborných publikací. Volnočasové kurzy tvůrčího psaní začala v ČR nabízet jako první na trhu a dnes patří k nejzkušenějším lektorům v republice. Přednáší obor na českých vysokých školách, na přednášky ji zvou i knihovny z celé ČR. Její učebnice se staly hitem. Za kvalitu jejích kurzů mluví počet vydaných knih, které napsali její kurzisté. A nejsou to knihy vydané vlastním nákladem, ale knížky, které si skutečně vybrali čeští nakladatelé k vydání a zaplatili za ně autorům běžný honorář. Pokud pro sebe chcete něco udělat a myslíte to s psaním vážně, investujte do svých znalostí a dovedností. Zvýšíte tak výrazně svému rukopisu šance na vydání!

A víte, co je úplně nejúžasnější? Že u Markéty Dočekalové to absolvováním kurzu nekončí. Budete-li na sobě pracovat, jako jediná na českém trhu se může následně postarat i o nalezení nakladatele pro vaši knížku a se svou literární agenturou MÁM TALENT, s.r.o. převezme kompletní péči o vaše obchodní záležitosti. Nejdříve vás naučí řemeslo, pak vás vede při finálních úpravách knihy a nakonec se ujme hledání nakladatele pro vaši knížku. Nabídnou vám někde více?  

 

 

 

 NEJOBLÍBENĚJŠÍ KURZY:

  • Kurz psaní BELETRIE (JAK NAPSAT KNIHU) složený ze 6 výukových sobot, vhodný i pro mimopražské zájemce (výuka je rozložena do 5 měsíců, do Prahy přijedete v sobotu ráno, domů se vrátíte v podvečer).

  • Kurz JAK PSÁT SKVĚLÉ DIALOGY je na českém trhu naproto ojedinělý a seznámí vás se čtyřiceti nejdůležitějšími dialogovými technikami. Použití technik si také vyzkoušíte a shlédnete mnoho filmových ukázek, abyste viděli nasazení technik přímo v praxi. Kurz dialogových technik je vhodný jak pro psaní literárních, tak i filmových dialogů.

  • VELKÝ KURZ TVŮRČÍHO PSANÍ je osmiměsíční kurz, který vás provede kompletními základy tvůrčího psaní. Skládá se ze tří částí: první se zabývá publicistikou (psaní pro noviny, časopisy a internet), druhá beletrií (psaní knížek) a třetí scenáristikou (psaní televizních a filmových scénářů). Kurz má již šestnáctiletou tradici a vynikající výsledky. Pokud se chcete najít a zjistit, co vás nejvíce baví a nejlépe vám jde, zvolte tento kurz. Je určen začátečníkům, kteří rádi berou věci "z gruntu" a hodně detailně.

  • PROGRAM INDIVIDUÁLNÍHO VEDENÍ PŘI PSANÍ KNIHY / SCÉNÁŘE je speciální program určený pro autory, kteří právě dopsali první verzi své knihy / scénáře. Pokud hledáte někoho, kdo s vámi celou knihu / scénář projde, opoznámkuje vám chyby a vede vás při dělání úprav, pak je tento program určený pro vás. Výsledkem spolupráce je na konci tohoto programu hotová knížka / scénář, která je zralá k nabízením nakladatelstvím / producentům. V tomto programu se u Markéty Dočekalové rodí nejvíce úspěšně vydaných knih.

  • Kurz JAK PSÁT PODLE SKUTEČNÉHO PŘÍBĚHU je určen všem autorům, kteří chtějí napsat knihu nebo film podle příběhu, který se skutečně stal. Bohužel, i když si to stále mnoho začínajících autorů myslí, příběhy pro knížky a filmy nejde psát tak, že je prostě napíšeme tak, jak se ve skutečnosti opravdu staly. Neplatí, že život je nejlepší spisovatel. Všechny příběhy se musejí upravovat. Některé více, jiné méně, ale upravit se musí všechny. O tom, jak příběhy upravovat a jak vůbec pracovat se skutečnou předlohou, kterou chcete literárně zpracovat, je právě tento kurz.

 

Zaujal vás některý z kurzů? Stačí kliknout na jeho název a dozvíte se detailnější informace. Rozsáhlejší nabídku kurzů tvůrčího psaní najde na www.TvurciPsani.cz

 

 

 


 

Online kurz tvůrčího psaní - klasický (kdykoliv)
 

Pokud je pro vás problémem docházet jednou týdně v Praze do kurzu a máte připojení k internetu, může pro vás být online kurz ideálním řešením. Naučíte se v něm vše, co byste se dozvěděli v docházkovém kurzu a hlavně, budete přinuceni pravidelně psát a... pokračování
 

Kurz na DVD - Jak se píše příběh
 

Nebaví vás číst učebnice? Chcete se vše potřebné o psaní příběhu dozvědět příjemnou a interaktivní formou? Pak by kurz na DVD mohl být pro vás to pravé!... pokračování
 
Příspěvky 1-2 z 2

Návštěvník

 

Autor

 

Náš tip

Čtivé, poutavé, zajímavé.
Doporučujeme i Vám!

 
 

Autoři

 

Hodnocení agentury

 

Mediální partneři projektu: