IKAR CZIKAR CZ

Kometa, Láska a Černobyl, Prošel jsem zdí, Všechno začíná v hlavě, Padá hvězda, Národ Tse, Poslední patro před Věčností, Interupce, Diagnoza, Kdo by měl roboty rád, Mraveniště, Rudla, Zádumčivá, Insania. NEPŘESPAN, Whirpoolový bazén, První kšeft (Josef Farkas)9.4.2016
 

5
 počet hodnocení: 4
přečtené 14892, Komentáře 2

 

Kometa

 


                                               Kometa
     Než se utopil, byl to docela normální kluk. Toužil po setkání s mořskou pannou. Přemýšlel, jak to udělat, až ji najde. Ona bude žít na suchu... nebo on ve vodě ? Nebo se budou střídat jako při střídavé péči ? A teď bylo rozhodnuto. Soud nařídil střídavou péči. Majetek si už rozdělili, ale copak děti jsou majetek. Nebo i ten budou vlastnit po týdnu. Jeden týden bude mít lednici on, druhý ona. Jakoby nestačilo, že před rozvodem žili ve střídavé péči i oni. Ráno ji vlastnil milenec, večer on. Než se utopil, bylo všechno normální. Pokud je normální to, čeho je hodně.
     Noční oblohou prolétla kometa. Zavadila o atmosféru, jakoby se o ní chtěla opřít. Kdo by si všiml malého úlomku, který se od vesmírného tělesa odpojil. Kometa naposledy mávla ohnivým ocasem na rozloučenou a zmizela v kosmu. Úlomek prosvištěl vzduchem a zabořil se do trávy na louce u Braunau am Inn. Povrch meteoritu se jemně chvěl. Jeho čerň měla propastnou hloubku. Úlomek postupně pohlcoval vše živé okolo sebe. Bylo to zhmotnělé Zlo. Psal se rok 1914.
    Připadala si jako v akváriu. Soužití s ním připomínalo potápění bez dýchacího přístroje. Nějakou dobu zadržovala dech, ale stejně se potřebovala sem tam nadechnout. Plavání pod vodou ji unavovalo, vynořovala se čím dál častěji. Na hladině si připadala svobodná. Riskovala, že jí uloví nějaký hladový rybář - až se stalo. Seděla na palubě rybářského člunu a věděla, že to není napořád. Bylo jí jasné, že se musí opět potopit k němu. Byl manželem a otcem dětí. Tak moc se jí nechtělo...
     Adolf se rozhodl, že půjde na louku za město malovat. Byl slunný dvacátý duben a on měl narozeniny. Na louce za Braunau rozložil stojan a vytáhl paletu. Jarní slunce svítilo do zátylku a vybízelo k lenošení. Ještě chvíli se Adolf snažil soustředit na malování. Nakonec to vzdal a s neskrývanou rozkoší se natáhl do svěží trávy. Roztáhnul paže a zavřel oči. Černočerný úlomek meteoritu, o který zavadil hřbetem ruky, se zavlnil. Měl radost, že našel hostitele. Pomalu a jemně se vpil do Adolfovy kůže a zmizel v jeho těle. V červenci o tři měsíce později Evropa zažila jatka. Začala 1. světová válka.
     Nemohli se dohodnout. Sebemenší náznak o smír považovali za útok. Hádky a napadání byly tak časté, až se staly všední. Čeho je hodně, to je normání. I lásky bylo hodně, proč nebylo normální, aby vydržela. To jim nikdo nevysvětlil. Možná proto, že mnoho lásky není samozřejmost. S láskou je vůbec problém. Když není, všichni ji hledají. Když je jí moc, každý od ní utíká. Nebyl si jistý, proč toužil poznat mořskou pannu. Ona zapomněla, že život v akváriu jí kdysi tolik bavil.
    ​ Černá nemoc uniforem se rozlezla po celém světě. Zhmotnělé Zlo netoužilo po návratu na svoji kometu. Udávání, vyvražďování a smrt se stala denodenním hitem. Lidé zapomněli co je to klid a mír. Adolf už také nebyl malým klukem. Vyrostl a dospěl. Vyrostl mu malý knírek pod nosem a hajlovala mu půlka světa. Když odešel, zhmotnělé Zlo zůstalo v srdcích lidí. Závist, nenávist, lež a podvod. S úlomkem komety u Braunau am Inn zemřela nevinnost.
     Než se utopil, moc jí miloval. Než jí došel kyslík, měla ho ráda. Cestou od soudu šli každý jiným směrem. Občas se zastavili a hleděli k noční obloze. Snad doufali, že přiletí kometa a na zem z ní odpadne kousek Štěstí.

Kapitola 1-1 z 17
hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

J.M.28.2.2017
 

Kouzelně dojemné...

H. S. 23.4.2016
 

Skvělý nápad. Velmi silné...

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

sec
Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  
  •