IKAR CZIKAR CZ

Kočka čtyř ročních období (Jaroslava Lainesová)27.1.2013
 

4
 počet hodnocení: 3
přečtené 9751, Komentáře 5

 

KOČKA

Už když se Kočka narodila, věděla, že bude jiná, než ostatní. Viděla víc, než její bratříčci a sestřičky, slyšela víc než její rodiče a cítila víc než starostovic Brok. Ze začátku se držela maminky, pila mlíčko a sbírala síly, za pár dní však začala vyrážet na obhlídku okolí. Postupně se odvažovala dál a dál. Nejdříve jen k otvoru ve dvířkách seníku, ve kterém se narodila, pak dolů ze žebříku, následně pár kroků od domu, až nakonec čile pobíhala po celé zahradě.

Tehdy se začala naplno projevovat její odlišnost. Zatímco ostatní koťata se pokoušela lovit motýly, Kočka raději ty nádherné tvorečky pozorovala a dumala, kde se jen na nich vzalo tolik barev. Také milovala květiny. Vyhledávala ty nejzářivější, čichala k nim a porovnávala, jestli se jí líbí víc vůně fialek nebo sedmikrásek. Lovit myši se samozřejmě naučila, stejně jako její sourozenci. A byla v tom velmi dobrá. I tak se nikdy nepřestala zajímat o to, co běhá, létá a roste. Její láska k přírodě jí nakonec změnila celý život.

 


 

Kapitola 1-1 z 6
hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

Dostálová Lenka30.4.2015
 

Krásný den,

ze všech příspěvků, které jsem od Vás četla, se mi Kočka čtyř ročních období zalíbila asi nejméně. Sice je v ní spousta líbivých popisů, ve kterých vynikáte, ale samotný příběh mě bohužel nezaujal. Je sice poučný a dětem by se mohl líbit, ale v "podzimu" a "zimě" mi již chybí originalita, s níž celý příběh začíná.

Lenka D.

Jarka3.5.2015
 

Dobrý den Lenko,
máte pravdu, kočka je možná příliš poučná, vznikla totiž na objednávku synovy družínářky. Paní učitelka vytvořila sošku kočky s motivy ročních období a požádala mne o didaktický příběh k této figurce.
Zkusím ten podzim a zimu přepracovat. Jaro a léto se Vám zdají dobré?
Děkuji za hodnocení - i upozornění na negativa jsou pro autora důležitá, jinak by neměl jak se posunout dál.

Lenka Dostálová5.5.2015
 

Jaro i léto nebyly tak špatné.

Oľga Kohútiková27.1.2013
 

Milá Jarka,
rozprávka sa Ti veľmi vydarila.
Poučná, plynulá, výstižná a veľmi potrebná pre deti, aby sa vedeli správne správať v prírode.Rozprávku si pekne dotvorila vhodnými obrázkami.
Dávam Ti aj 5 hviezdičiek, lebo si ich zaslúžiš.
Prajem Ti veľa takýchto krásnych rozprávok a najlepšie by sa čítali v ruke... KNIŽNE.

Nech Ti to píše a teda aj vyjde.
Prajem pekný deň. OK

Jarka27.1.2013
 

Mílá Olgo,
moc Ti děkuji za krásné hdonocení. Pohádka vznikla na objednávku učitelky ze školní družiny, kam chodil můj starší syn. Vyrobila ze starého demižonu pro děti krásnou barevnou kočku a poprosila mne, abych jí k té sošce napsala nějaký příběh.
Také bych si přála, aby mi z pohádek vyšla knížka. Přemýšlím, že pošlu upozornění na pohádky o zvířátkách, ale ještě si je předtím raději pořádně pročtu. Drž mi palce.
Také přeji krásný den a hodně inspirace ke psani.

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

secNávštěvník

 

Profil autora

Jaroslava Lainesová

O mně

V osmi letech jsem napsala první říkanku, když mi bylo sladkých - náct, psávala jsem romantické básničky a od té doby co mám dvě děti jsem vyměnila poezii za prózu a vymýšlím pro ně pohádky. Nepovažuji se za spisovatele, jen miluji knihy a vše co s nimi souvisí.

 

Všechna moje díla


Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  
  •