IKAR CZIKAR CZ

Isabela (Dana Vacková)4.5.2015
 

1
 počet hodnocení: 1
přečtené 5633, Komentáře 2

 

Princezna Isabela ve válce

   

            Zuří Stoletá válka mezi Francii a Anglii. V bitvě na hranicích Normandie je vážně raněn velitel francouzských oddílů  Mesier de Veronis . Mesier de Veronis nebyl jenom vojenský velitel, král mu svěřil svoji dceru Isabelu, aby ji naučil vojenskému řemeslu. Isabela se do boje nepletla, stála opodál a sledovala boj. ,,Co máme dělat, Veličenstvo? Náš velitel je raněn." optal se Isabely kapitán Martin. ,,Stáhneme se za hradby Amienu ."odvětila. V Amienu se ubytovali ve věži hradního opevnění a Isabela se pustila do ošetřování Mesiera de Veronis, ale zároveň věděla, že se musí ujmout velení. Po prohlídce zranění jí po tváři přeběhl strach. Odvedla stranou kapitána .   ,,Tato noc je nejdůležitější . Když přežije tuto noc, bude žít. Přijďte mě ráno vystřídat, já s ním zůstanu přes noc."  Kapitán ráno vešel k veliteli a princezně. Velitel spal, princezna bděla. ,, Jsem ráda, že jste přišel." ,,Jak je veliteli ?" ,,Noc proběhla v klidu. Vy tady zůstanete, kapitáne. Pokud by se něco dělo, vzbuďte mne." odpověděla unavená Isabela. Usnula okamžitě, ale spánek to nebyl klidný. Martin ji pozoroval, věděl, co se jí zřejmé honí hlavou. Najednou zaslechl chrčivý zvuk a podíval se na velitele. Okamžitě pochopil, že je mu hůře a probudil princeznu. Isabela hned věděla, co se děje. ,,Lhala jsem vám, kapitáne. Vím, že jsem to neměla dělat." ,,Přežije ?" ,,Nevím, to není jisté. Záleží na Bohu." ,,Co bude dál? Někdo musí velet, vojsko nesmí  zahálet !" ,,Správně. V noci velíte vy a ve dne já. " usmála se Isabela. ,, Myslíte, že vás poslechnou?" optal se kapitán. ,, Umím si zjednat respekt. Kdyby se veliteli ještě přitížilo, pošlete pro mne. "odpověděla Isabela a odešla.  Isabela vyšla ven, vojáci se okamžitě shromáždili okolo ní. Poslechli ji ochotně a dle jejích příkazů cvičili. Za chvíli přiběhl kapitán. ,,Veličenstvo, veliteli je zle." Isabela zbledla a skácela se k zemi. Vojáci se vyděsili. Kapitán se vzpamatoval jako první, vzal princeznu do náruče a odnesl ji do věže. Dýchala trhaně a slabě. Uplynuly již tři dny a velitel se probral, ale princezna ne. ,,Co se stalo, kapitáne? " optal se. Martin mu vše řekl. ,, To je zlé." řekl  Mesier a pohlédl na bledou tvář princezny. ,,Já jsem to tušil. Víte, v čem vám lhala?“ Kapitán zavrtěl hlavou. ,,Lhala vám o sobě. Ona ví, že trpí záchvaty." Isabela se probrala, ale vstát nedokázala. Po třech dnech již nedokázala snášet soucitné pohledy vojáků a probodla se.

 

Kapitola 1-1 z 2
hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

Vojtěch Záleský22.7.2015
 

Absolutně nechápu zdejší příspěvek. Má-li to být první kapitola románu, pak je vše špatně. Neexistuje zde žádný úvod, čtenář je ihned vržen do "akce", zahlcen postavami a vyznej se. Chybí zde jakékoli členění textu. Na odstavce, dělení dialogu od sebe. Pokud je to nějaký první pokus, beru jej se značnou rezervou. Poradil bych přerušení práce na "románu" a důkladnou studii stavby děje a tvorby charakterů. To bude to nejlepší nejen pro vás, ale hlavně pro čtenáře.

DV1.11.2015
 

mám jiný názor čtenář má úvod i jasné postavy

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

secNávštěvník

 

Profil autora

Dana Vacková

O mně

 

Všechna moje díla


Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  
  •