IKAR CZIKAR CZ

Huntington (Ruu)21.10.2018
 

0
 počet hodnocení: 0
přečtené 1824, Komentáře 0

 

Prolog

Hej, ty! Ano, ty. Neboj se, pojď blíž. Stejně nebudu vědět, jak daleko jsi. Můžeš jít blíže. Ještě blíž. Blizoučko. Dokud neucítím tvůj dech na své tváři, abych měla jistotu, že tu jsi. Jak jinak to mám totiž vědět, když jsi tak němý? Ani slůvko mi nechceš říct. Jako všichni před tebou. Nikdo, kdo mě tu navštívil, na mne nepromluvil. Jen si vyslechl můj příběh. Uděláš to taky?

Víš, být takovým posluchačem, čtenářem chceš-li, to je ohromně cenná věc. Lidé, co umí poslouchat a vyslechnout (to především), jsou naše budoucnost. Budu ti vyprávět příběh. Vždycky jsem si myslela, že v dnešní době už se příběhy (takové ty opravdové) nenosí. Že dokud nebudu mít vtipné narážky na nejnovější televizní seriály a nebudu obratně parodovat postavy ze Star Wars a Harryho Pottera, nebude to nikdo chtít poslouchat. Měla jsem pocit, že nebudu dostatečně dobrá, že mi dojdou slova. Ale teď na to kašlu. Jsi mi sympatický, přestože tak zarytě mlčíš. Takže ti to řeknu.

Jmenuji se Mia Taeko a je mi šestnáct. Jsem Japonka. To abys věděl, jak přibližně si mě máš představovat. Já to totiž nevím. Jsem slepá. Ale až teď rozsvítíme světla, chci přesně, abys věděl, jak vypadá dívka, která tu sedí na své posteli, píše nesmysly na svém počítači a poslouchá u toho nejnovější vypalovačky od Imagine Dragons. Nezáleží na tom, jak vypadám, musím ti však být stejně sympatická jako ty mně, jinak to nebude fungovat. Jsi připravený?

Cvak! Tak jaká jsem? Jsem hezká? Roztomilá? Ne, neodpovídej! Líbí se mi ta tajemná atmosféra. Dokud nic neříkáš, jsi pro mě stejná záhada jako já pro tebe, a jedině tak je to fér. Vůbec netuším, jak vypadáš. Vlastně nemám ani ponětí o tom, jak vypadají lidé. Neumím si je ani představit, protože jsem je nikdy neviděla. Jsou pro mě spíš jako hlasy nebo vůně. Ty taky voníš hezky. Ale tvůj hlas znát nechci. Nechci, abys pro mě byl hlas. Chci, abys byl kamarád, dobře?

Já jsem pro tebe celek, ty pro mě vůně. Perfektní, ne?

Ne, počkat, ještě to není perfektní. Ještě nejsem tvůj celek. Ale neboj se, mám hezký hlas, vím, že mám. Je to klika, že se mi líbí to jediné, co na sobě bezpečně znám, docela to zvyšuje sebevědomí.

Takže.

Nádech.

Výdech.

„Ahoj.“

Kapitola 1-1 z 42
hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

secNávštěvník

 

Profil autora

Ruu

O mně

Moje pravé jméno je Bára (Barbora, chcete-li), ale říkejte mi Ruu, protože je to prostě hezčí :)

email: myturtleneedstoeat@gmail.com

pokud vás čtení hodně baví, tady je můj seznam četby na Wattpadu (ty příběhu čtu, ne vytvářím): https://www.wattpad.com/user/callmeRuu

!rozprodej knih! (je to všechno červená knihovna kromě jedné detektivky, takže pokud o takovou literaturu nemáte zájem, tento odkaz si nehledejte :) )
odkaz zde: https://www.bazos.cz/moje-inzeraty.php
 

Všechna moje díla


Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  
  •