IKAR CZIKAR CZ

Dostálová Lenka
 

Je mi 22 let a bydlím v malé vesničce Kleny v severovýchodních Čechách. Zároveň s prací studuji na ČZU v Praze. Mám vlastní hlavu, ostrý jazyk a řídím se heslem „s drzostí nejdál dojdeš“. Mým koníčkem je psaní, četba a tanec, i když seznam by mohl být nekonečně dlouhý, kdyby měl den alespoň třicet hodin a týden čtyři dny volna!

Má cesta k literární tvorbě pravděpodobně započala již v první třídě, kdy nám naše učitelka zadala za úkol přečíst jednu knihu za měsíc. Přihlásila jsem se do místní knihovny a od toho okamžiku louskala jeden příběh za druhým. Nakonec jsem se bezpečně uhnízdila mezi poličkami s fantasy literaturou, od níž jsem občas zavítala mezi sci-fi, ale i jiné žánry. Navzdory mému hlavnímu zaměření jsou mým favoritem Hvězdné války. Skutečně oblíbeného autora nemám, ale Timothy Zahn, Jack London či Richelle Mead by se o toto místo mohli beze strachu hlásit. Od čtení k vlastnímu psaní jsem přešla někdy v šesté nebo sedmé třídě, kdy jsem si touto cestou chtěla uchovat vzpomínky na dobu, kdy jsme s mou „sestřičkou“ běhaly po lese a udatně se rvaly se všemi nepřáteli! První tři roky jsem se nedostala přes prvních padesát stránek, kdy jsem přepisovala, přepisovala a přepisovala, dokud jsem nebyla spokojená. Když jsem se dostala na střední, potkala jsem svou spřízněnou duši, stejně zapálenou, podobně praštěnou, díky níž jsem začala skutečně psát, za což jsem jí nadosmrti vděčná a šla bych pro ni i do samotného srdce temnoty. Od té doby jsem stvořila několik příběhů, z nichž dva si můžete přečíst i zde na mamtalent.cz.

 

Při čtení a komentování vašich textů se snažím posoudit skutečně vše objektivně a s nadhledem. Čím více však sama píšu, tím náročnější čtenář jsem, a tak se nezalekněte, když ode mě uvidíte sáhodlouhý komentář. Mým cílem není kritizovat, ale pomoct a předat dál, co jsem se sama naučila. Každý autor je však unikát stejně jako jeho dílo, a tak má slova berte jen jako pomocnou berličku a najděte si vlastní cestu. Budete to totiž VY, kdo po ní bude muset jít a přelézat všechna křoví, přeskakovat díry a podlézat ploty. Já se vás můžu jen pokusit chytit, když začnete padat ;-) 


Návštěvník

 

Autor

 

Náš tip

Čtivé, poutavé, zajímavé.
Doporučujeme i Vám!

 
 

Autoři

 

Hodnocení agentury

 

Mediální partneři projektu: