IKAR CZIKAR CZ

Démon Dějotvůrce a podobné.... (Josef Farkas)16.3.2016
 

5
 počet hodnocení: 2
přečtené 8623, Komentáře 2

 

Démon Dějotvůrce

                                             Démon Dějotvůrce

     Démon Salicén otevřel víčka. Zvířecí panenky se líně rozhlédly kolem. Ne nadarmo mu lidé říkali Dějotvůrce, kdykoliv se rozhlédl, něco se stalo. A ne vždy to bylo pozitivní.

     Sjížděl do útrob metra, hleděl do očí protijedoucích lidí. Koukali skrze něj, jako by nebyl. Postával na nástupišti a koukal jí na zadek. Ona hleděla na počítadlo času, kdy přijede další vlak. Zástup se vyhrnul z vagónů a bylo mu jedno koho ušlape. Díval se se zalíbením do tváře svého odrazu ve skle vozu metra. Usmál se a vycenil své krásné zuby. Líbily se mu.

     Sturmfurer Koch udeřil mladého žida pažbou pistole do úst. Zavrávoral, klesl na kolena a perličky  zubů poskakovaly po dlažbě nástupiště: "Vstávej," drobný popílek se vznášel vzduchem.

     Zalezl za mřížku klimatizace a pomalu, velice pomalu zúžil zornice. Věčnost se nafoukla a zaplnila vagón.

     Na další stanici nastoupili dva feťáci. Zůstali stát u dveří, ona se o něj starala jak o své dítě nebo jako o opičí mládě. Vymačkávala mu malé puchýřky, kterými měl feťák pokrytou tvář a krk. Při cuknutí vlaku se chytala madel a tyče. Koukal na ně se štítivým odporem.

     Malý Izák byl překvapený, když esesák kývnul, že může jít do sprch se svojí matkou. Chytil se jí za ruku a říkal si, že po dnešním dnu se jí již nikdy nepustí. Tolik se o ní dnes bál.

     Démonovy nozdry nasály emoce a z mordy vykoukly zuby.

     Nastoupila parta Rumunů a postavila se okolo něho. Černé vlasy, vlčí pohledy.  Ucítil v náprsní kapse saka cizí ruku. Chtěl se ohradit, ale Rumun se zkaženými zuby se na něj usmál a přejel si palcem ruky přes krk. 

     Když se dostal do sonderkommanda, tušil, že to nebude trvat dlouho a skončí ve stejné peci, kterou plnil a čistil. Ale teď, teď to bylo jinak. Měl co jíst, co pít a mohl si brát  co chtěl z hromad v šatnách a za komorami. Měl vše, po čem tři roky snil. Mohl shodit pruhované hadry a v prostoru kolem pecí spát, žít a chodit v civilních šatech, A  bylo mu jedno, kdo je před ním nosil.

     Salicén cuknul slechy, pochodový marš Hitlerjugend se smísil s Hip Hopem, úchvatné, pobaveně mrkl.

     Do metra nastoupila dvojice manželů ve středních letech. Doufal, že to bude jeho vysvobození. Vstoupili do vagónu rozhlédli se. Muž zavadil o jeho zrak. Když pochopil situaci, sklopil oči a vystrčil ženu z vozu na nástupiště. Pojď jdeme  jinam.

     Když vyvětrali Cyklon B a otevřeli sprchy, byly všechny mrtvoly naštosované do pyramidy pod okénky u stropu. Polámané ruce a nohy, pěna kolem rozevřených úst, vytřeštěné oči. Nejhorší práce byla s úklidem dětských těl. Ale všichni si zvykli.

     Všeobjímající záda Rejnoka Salicéna se pomalu přesouvala na jiná místa a časy. Naposledy jakoby rozpačitě mrkl a kolem mordy se skutálela malá slza. Démon Dějotvůrce usínal.

     Nechali ho vystoupit až stanici před Muzeem. Vypadl z vlaku ponížený, okradený a s pocitem znásilnění. Jeho ego se schovalo pod vlak. Vyjel po eskalátoru, zabouchal na okno dispečera. Podvědomě v odrazu okna na sebe vycenil své hezké zuby. Už se mu tolik nelíbily.

 

Kapitola 1-1 z 12
hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

EK21.7.2016
 

Ta reakce výše, patří k povídce Ze života...

EK21.7.2016
 

Tolik fantazie a absurdit zabalené do komična. Velmi vtipné!

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

sec
Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  
  •