IKAR CZIKAR CZ

Dana Flídrová
 

Dana Flídrová

 

Vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor český jazyk a francouzština. Měla štěstí na takové kapacity jako prof. Karel Hausenblas, Petr Mareš, Věra Menclová, Jaroslava Janáčková, Marie Dohalská. Po studiu nastoupila do Ústavu pro jazyk český ČSAV, kde pracovala šest let v oddělení fonetiky pod vedením prof. Jiřiny Hůrkové.

V roce 1992 z důvodu reorganizace ÚJČ odešla jako redaktorka a jazyková korektorka tiskovin do Národního divadla. V současné době je šéfredaktorkou časopisu ND.


Je spoluautorkou dvou rozsáhlých knih o historii a současnosti budovy Národního a Stavovského divadla, samostatně vytvořila o těchto divadlech další dvě menší publikace (Divadlo před oponou – Národní divadlo, Stavovské divadlo).

V roce 2008 napsala libreto a text pro komiks Nazdar, Národní divadlo!

V roce 2000 nakladatelství Radix vydalo její knihu Roztančené pohádky, která obsahuje devět převyprávěných libret nejznámějších baletů (Labutí jezero, Louskáček, Kamenný kvítek, Coppélie,…). Protože jejím velkým koníčkem kromě češtiny a divadla je i malování, tak knihu sama ilustrovala.


Podílí se na scénářích při společných projektech akad. malíře Jana Kunovského a primabaleríny Národního divadla Terezy Podařilové.

Česká televize natočila televizní film Sirael, kde je spolu s Janem Kunovským spoluautorkou scénáře.


Externě dlouhodobě spolupracuje jako jazyková redaktorka s nakladatelstvím Grada, kde mj. jejíma rukama prošly také knihy Markéty Dočekalové (Tvůrčí psaní I-III, román Něco za něco).


Návštěvník

 

Autor

 

Náš tip

Čtivé, poutavé, zajímavé.
Doporučujeme i Vám!

 
 

Autoři

 

Hodnocení agentury

 

Mediální partneři projektu: