IKAR CZIKAR CZ

Růženčini radi k nezaplacení (Pavlíková Růženka)2.7.2011
 

4
 počet hodnocení: 10
přečtené 12609, Komentáře 17

 

Jak se zbavit závislosti na literárních serverech

 

 

 

 Dibi na jednom. Já sem napříklat závislá hnet na dvou a o dalších,  gde se sem tam viskitnu se ani nezmiňuju.

Tak, co teť, že?

Bilo to heské, diš ste zjistili jakí máte talent a zaregistrovali ste se na sfůj první server. Lidi vás chfálili a vi ste se toho nemohli nabažit. Tak vás nechválil nigdi nigdo v životě, ani diš ste eventuálně bili Hujer, anebo nosili domů samí jednički.

Ono je to totiš tak. Diš ste chytří a talentovaní, lidi na to příjdou, párkrát vás pochfálí a pak si zviknou a berou to jako normálku.

Třeba, ste chitrí dítě. I vaše vlastní rodiče to omrzí a začnou vám  furt vitíkat nějakí chibi. To je tím, že dokonalost leze lidem na nervi. Tak hnet hledají nějakí vadi, abi to virovnali a nejednou ste zlobiví a k neuhlídání a je vás všude plno jak mišího hovna a nosíte ze školi každí den poznámki a ste nepořádní, prostě hledají na vás fši.

To se ví, že sou na vás pišní  a chfálí se sfáma v rodině i před známými, ale opčas jim to leze na mozek,  protože bi chtěli bít taki tak geniální, ofšem ani zdaleka se k tomu nepřibližujou.

Tak přihodíte talenti.

Recitace, spěf, tanec, balet, matematickí olimpiádi ale furt to není ono. Zase zvik.

A pak dete na net a najednou je to jiní. Všichni vás chfáli, že ste nejvjetší hvjezda co kdi viděli a to uš je jiní kafíčko, že?

No, je to tím, že virtualita má sfí kouzlo. Neslišíte intonaci, nevidíte do očí člověku s kterím se bavíte, ani nevíte jak vipadá. Můžete si přetstavit cokolif a lidi bívají na netu milejší, neš běžně v životě, teda většinou, něgdi je to naopak.

Ofšem, kdikoliv můžete odejít úplně bestrestně a tím pádem se cítíte bít sfobodní a nevadí vám někoho chválit aš do nebe, lichotit bít soucitní a podobně. Dokonce to mislíte vážně, ne že ne.

Jenže tadi je zakopaní pes! Je to silně návikoví a vi najednou jen tak odejít nemůžete.

Přestanete chodit s kamarádama na pivo, pořát máte mišlenki co napsat, tak ste duchem často mimo. Diš uš na tom pivu ste, fspomínáte co je asi na vašem serveru novího, v duchu se chechtáte nějaké ftipné diskusi co zrovna probíhala a blíscí vás ot ni nemilosrdně virvali a nutí vás bavit se o jiních vjecech a přátele vám nadávají, ať už je neserete. Ke fšemu dostanete varovní dopis ot ředitele, že f práci máte makat a ne bít furt vilepení na netu.

A vám je jasní, že mají pravdu.

Internet je báječní sfět a je pořát na dosah, ve dne v noci. Jenže není opravdickej.

Tak teť babo raď,  co s tím.

Eště, že sem tu já, Růženka a poradím.

Tak, začněte tím, že přestanete komentovat každou blbost, co gdo vloží, tím pádem i vás budou lidi méně číst jako protislužbu. Ono to negdi funguje jak výměna zajatců.

Sami hnet nefkládejte každou chujovinu co napíšete. Nechte sfí výtvory trochu vychladnout a řekněte si, že vložíte každou třetí. Teda, s těch tří vyberete tu, co je podle vás nejlepší.

Diš máte volno a vidíte že je venku heski, vůbec nezapínejte počítač ale jeťte k vodě. Taki není na škodu viprat. Dobře víte, že uš skoro nemáte v čem chodit a gvůli tomu si přece nebudete kupovat furt noví vjeci.

Diš vám zavolá nejlepší kamarádka, nelžete, že ste nemocní a unavení ale pěkně běšte.

Nenechávejte internet zapnutí. Láká vás to pak, abiste furt otskakovali a čuměli, co je novího.

Všimněte si, kolik máte doma prachu, pořádně ukliďte.

Pokut máte rádi kitički, starejte se o ně.

Spomeňte si, že neš se vám to stalo, ta závislost, mjeli ste plno jiních koníčku, je dobré se k nim aspoň jeden den f tídnu vrátit.

Vůbec není ot vjeci si prostě na jeden den tídně internet prostě zakázat.

Nezapínejte počítač hnet po probuzení, nebo po příchodu domů.

Choťte ven, je léto a to je ten nejpříhodnější čas zbavit se závislosti.

No a diš se budete míma radama řídit, najednou zjistíte, že uš vás to tak netáhne, fšimnete si jakí boti se nosí tuto sezónu a taki budte mít plno novích nápadů co psát.

A já vám za odměnu příště napíšu radu, jak si vibrat téma a k čemu je dobrá premisa, protože sem si fšimla, že někteří sou úplně bezradní a píšou děsní hovadiny.

 

Tak, těm co se rozhodli zbavit se závislostí přeju pevné nervi, krásné chfilky f přírodě a večer u ohníčku a plno sfěžích nápadů na noví příběhi.

Nebudete f tom sami, budu se závislostí zbavovat s fáma.

A u vodi buťe opatrní, ne že se utopíte!

 

Tak pa příště, vaše vjerná Růženka.

 

  

 

Kapitola 6-6 z 14
hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

Viktor12.11.2012
 

:-D Výborne.

Adhara27.4.2012
 

Tak tieto rady ma fakt pobavili. Za štýl Ti nenadávam, aj keď miestami sa mi to čítalo dosť ťažko a nezrozumiteľne (čomu zrejme pomohlo aj to, že čeština nie je môj rodný jazyk), inokedy mi tam však ten „ľavopis“ perfektne pasoval.
Postrehy sú výstižné a neraz tnú do živého. Vidno, že sa na literárnych serveroch pohybuješ dlho a nás začínajúcich autorov máš pekne prekuknutých. Zvlášť ma zaujali mladistvé spisovateľské celebrity. Tie ich témy sú trefa, akurát by som doplnila ešte jednu veľmi rozšírenú medzi mladými autorkami – dievčenský román. Hlavná hrdinka má 15-16-17 rokov (nehodiace sa škrtnite) a prííííííšerné mindráky z toho, že ešte nemá chalana. Ale našťastie hneď na druhej stránke sa jeden super-hyper-úžasný a očarujúci zjaví. Hrdinka je najprv neistá z toho, či ho môže zaujať, pretože je nesmelá-neobľúbená-škaredá (nehodiace sa škrtnite), ale nebojte sa, všetko dobre dopadne. Ale to je len taký môj nápad, nie návrh, tie radšej nedávam, aby na mňa (zase) niekto nevybehol, že zasahujem do autorových myšlienok. :-)
Takže späť k téme – chcem sa ešte vyjadriť k rade písať o tom, čo najčastejšie čítajú. Obávam sa, že presne to však mladí robia. A nielen oni, aj starší. Problém je ale v tom, ako píšeš ďalej, že mladí čítajú len tie upírske, vlkodlačie a iné príbehy na jedno kopyto. No bez ohľadu na ich sčítanosť, ešte nikdy som sa nestretla s nejakým doporučením, akým témam by sa mali mladiství venovať. Teda, nie že by som očakávala, že sa takým doporučením bude niekto riadiť. Len – s ohľadom na fakt, že zatiaľ každý mladistvý autor hodnotený profesionálom dostal svojim spôsobom po nose, nech písal čo chcel – veľmi, ale naozaj veľmi by ma zaujímalo, čo vlastne tí skúsení od tých mladých očakávajú. Alebo je všetko, čo vyprodukujú, zlé už len z princípu? Dobre, ja viem, že už zase žvaním od veci :-) a bolo by to skôr na samostatnú úvahu, no nedalo mi to.
A ešte k spolku spisovateliek – keď už na konci padla tá otázka. :-) Skvelý nápad. Som všetkými desiatimi za. A čo ten háček? Žiadny problém, ja totiž s výnimkou starej perzskej mačky doma žiadneho miláčika nemám. A podľa všetkého ani mať nebudem. Takže kľudne mi pošli aj nejakú miss a tie staré a škaredé šetri pre zadané.

Lýdia J.24.1.2012
 

Skvelé postrehy, napriek novokodifikovanej češtine.:) Asi si prejdem aj ostatné rúženkoviny. A kde nájdem jej alter?

Prajem pekný deň

Alina23.1.2012
 

Pravda pravdoucí, Růženko! A jak říkám, fajn návrat!;-)

pavlíková růženka23.1.2012
 

hihi, díki, má milá Alino:DDD

Jitka17.9.2011
 

Ahoj Růženko, dovču už mám sice za sebou...ale zas nějaká bude...tak si pak vzpomenu...na Radi..:)))Jóó, piš dál!Čte se to fajnově...:)))Měj se!

Pavlíková Růženka19.10.2011
 

ahoj, paní Jitko. Tak sem se rozhodla, že přispjeju i sfími slavními rotbori, abi se lidi taki něco naučili:D

Jitka1.9.2011
 

Rady nelit.,jak na nevjerníka...fajn odreagování po perným dnu...fakt jsem se bavila...:)))

Jitka26.8.2011
 

:))))Dostala jsem se k Tvým radám čirou náhodou... Nejdřív jsem musela docela zaostřit, abych si zvykla na ten \"nepravopis\"...a bavila jsem se od začátku do konce...škoda, že jsem tyto rady neměla k dispozici, když jsem na jaře začala na tento server vkládat...Byly by to rady k nezaplacení...:)))

Určitě si zas něco přečtu!

růženka26.8.2011
 

jeee, paní Jitko, tak to sem celá natěšená:DDD
Fšak můj alter vás taki rát čte a za chfíli vám nějakou kritiku napíše:D
tomu vikání se nedifte, mám to tak zařízení. Růženka viká, ostatní Růžence tikají.

Jitka26.8.2011
 

Bingo!!!Dík za nápovědu...už jsem si aspoň dala dohromady jedna a jedna....:))
Někdy mám s počty problémy...:)))

růženka26.8.2011
 

:DDDDDDDDDDD

Jan Liška27.7.2011
 

Já nevím, ale mně to přijde jako brutální mučení českého jazyka a i když obsah může být zajímavý, ty záměrné chyby mě odradily od čtení.
Jestli mohu autorce poradit, tak vtipné texty se dají psát i jinak. Nevím, jestli chcete někdy vydat knihu, ale tohle by vám pravdpodobně nikdo nikdy nevydal. Ale třeba se to někomu líbí, tohle je jen můj osobní názor.

růženka27.7.2011
 

fšak tu mám altera, ten píše normálně, Růženka je tu pro pobavení:D

Michal26.7.2011
 

Hurááááá!!!! :)

růženka26.7.2011
 

jeeeee, uš sou tu, mí skfělí díla, no konečně:D

Michal27.7.2011
 

no sou sqjelí, tose musý nechaŤ! Kašdopádňe Růšenko, musiš psát nofí díla, aby si toho tady někdo fčimnul taky! Jak njeco přydáš, tag se to wobjewí na hlavný stránse, pak uš Ťe tu Ňegdo najde, to se neboj!

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

secNávštěvník

 

Profil autora

Pavlíková Růženka

O mně

Sem jen hloupá Růženka, píšu růženkofštinou a určitě mi za to bude moc lidi nadávat, já to ale vidržím.
A moc ráda radím, tak si tí mí radi přečtěte, uvidíte, že nebudete litovat.

 

Všechna moje díla


Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  

  •