IKAR CZIKAR CZ

Růženčini radi k nezaplacení (Pavlíková Růženka)2.7.2011
 

4
 počet hodnocení: 10
přečtené 12541, Komentáře 17

 

Jak napsat dobrí pamflet

 

 

 

 

Co je to vlastně ten pamflet, ptají se v duchu někteří, co to nevjedí.

A hnet sem tu já, Růženka, abisem vám to visfětlila a poradila, jak správně psát.

Tak. Pamflet vznikne tím, že se pjekně naserete. Nejvíce se  používá f politice a není divu, páč politika nasere i mírního beránka. Je to takoví dožraní, nebo vísměšní literární dílo,  jakože hanopis,  kterí poukazuje na něčí chibi, nebo kulišárni co má za lubem a nemusí mít nějakou extra hodnotu, co se tíče kfaliti. Ofšem, pokut si dá pamfletista záležet, je to pak lahůtka, všichni se chechtají a říkají si, táááák, tu to máš ti chitráku, to sem zvědaví, co teť budeš dělat.

Pak se nafštěvujou, volají si, píšou mejly a mluví o tom a všichni se zlomislně chechtají a čekají, co ten, komu bil pamflet určen, teť na to řekne.

Lidi sou uš takoví, co si budeme povídat, že ano.

Pamfletista bi mjel bít chitrí člověk, abi místo pamfletu nenapsal nějakou chujovinu, co místo pobavit, vjetšinu lidi spíš nasere a ti si řeknou, jéééžišmááária, to je ale debil!

Mimo to, vás takoví rípání může lechce přivést za katr, nebo připravit o vaši chitrou hlavičku.

Ale nelekejte se, f dnešní době a v naších geografických šířkách se uš většinou za pamfleti nepopravuje, aspoň ne veřejně. Spíš vám může hrozit, že se sfím hanopisem popravíte sám.

 

A teť. Sme na literárním serveru, gde chodí lidi, kteří k smrti rádi píšou ptákovini. Baví je to nejvíc ze fšeho, lecgdi dokonce víc neš sex.

No, to bi bilo dost divní, dibi se sem tam, takoví pamflet neobjevil, nemislíte?

Ptáte se proč?

Protože literáti, ať uš dobří, nebo špatní, sou cháska sebestředná a netfrťte mi opak. Je to tak, berme to jako fakt. Teť se zrovna pár lidi možná nasere a řeknou si , cooo?? Jááá??? Tak to teda ne!!!! A hnet začnou přemíšlet, že napíšou o Růžence nějakí pamflet.

Vídíte? Uš je to tadi.

 

Jak psát?

Hlavně nebuťte takoví idiot, že diš budete chtít napsat třeba o mně, dáte si si názef „Růženka.“

Napište třeba „růže smdí, asi hnije“ nebo „jako z růže kfět, pozvracel se sfět.“ Něco takovího, co chitrím napoví o čem to je a úplní blpci to stejně nepochopí.

Nepište to moc dlouhí, délkou strácíte údernost. To si můžu dovolit třeba já, protože ráda visfětluju a píšu i pro hloupí lidi jako sem já, tak abi to všichni pochopili.

Nepište f bodech. To si nechte, aš pudete na nákup.

 

1.flašku rumu

2.kondomi

3.kiselí okurki

4.kartón cigaret

5.pastelki a víkresi

6.čtiři piva na ráno

 

No, fšak to znáte, že ano.

Snašte se bít ftipní. Diš tam nasázíte jen hořkost, jako nějakí žlučníkoví kameni, čtenáře to nezaujme. Naopak, řeknou si, to je ale kus hovězího dobitka, chudák malá. Pak se proti vám eště spolčí, budou vás pomlouvat ve správách i f diskusi a ke fšemu o vás začnou psát vlastní pamfleti. A můžete si bít jistí, že si dají záležet a bude se vám pak chechtat celí server.

 

A teť to poslední. Jak to udělat, abi si váš pamflet přečetlo čím nejvíc lidi?

Dejte ho do soutěže, tam uš si to sví čtenáře najde a chudáci porotci si to ke fšemu přečíst musí, mají to blbí, no. Tak to teť udělám i já.  Tímto porotce zdravím a licoměrně se omlouvám.

 

Tak sem vám zase jednou poradila. Přeju hodně podařeních pamfletů.

Piš péro, vaše vjerná Růženka.

 

Kapitola 4-4 z 14
hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

Viktor12.11.2012
 

:-D Výborne.

Adhara27.4.2012
 

Tak tieto rady ma fakt pobavili. Za štýl Ti nenadávam, aj keď miestami sa mi to čítalo dosť ťažko a nezrozumiteľne (čomu zrejme pomohlo aj to, že čeština nie je môj rodný jazyk), inokedy mi tam však ten „ľavopis“ perfektne pasoval.
Postrehy sú výstižné a neraz tnú do živého. Vidno, že sa na literárnych serveroch pohybuješ dlho a nás začínajúcich autorov máš pekne prekuknutých. Zvlášť ma zaujali mladistvé spisovateľské celebrity. Tie ich témy sú trefa, akurát by som doplnila ešte jednu veľmi rozšírenú medzi mladými autorkami – dievčenský román. Hlavná hrdinka má 15-16-17 rokov (nehodiace sa škrtnite) a prííííííšerné mindráky z toho, že ešte nemá chalana. Ale našťastie hneď na druhej stránke sa jeden super-hyper-úžasný a očarujúci zjaví. Hrdinka je najprv neistá z toho, či ho môže zaujať, pretože je nesmelá-neobľúbená-škaredá (nehodiace sa škrtnite), ale nebojte sa, všetko dobre dopadne. Ale to je len taký môj nápad, nie návrh, tie radšej nedávam, aby na mňa (zase) niekto nevybehol, že zasahujem do autorových myšlienok. :-)
Takže späť k téme – chcem sa ešte vyjadriť k rade písať o tom, čo najčastejšie čítajú. Obávam sa, že presne to však mladí robia. A nielen oni, aj starší. Problém je ale v tom, ako píšeš ďalej, že mladí čítajú len tie upírske, vlkodlačie a iné príbehy na jedno kopyto. No bez ohľadu na ich sčítanosť, ešte nikdy som sa nestretla s nejakým doporučením, akým témam by sa mali mladiství venovať. Teda, nie že by som očakávala, že sa takým doporučením bude niekto riadiť. Len – s ohľadom na fakt, že zatiaľ každý mladistvý autor hodnotený profesionálom dostal svojim spôsobom po nose, nech písal čo chcel – veľmi, ale naozaj veľmi by ma zaujímalo, čo vlastne tí skúsení od tých mladých očakávajú. Alebo je všetko, čo vyprodukujú, zlé už len z princípu? Dobre, ja viem, že už zase žvaním od veci :-) a bolo by to skôr na samostatnú úvahu, no nedalo mi to.
A ešte k spolku spisovateliek – keď už na konci padla tá otázka. :-) Skvelý nápad. Som všetkými desiatimi za. A čo ten háček? Žiadny problém, ja totiž s výnimkou starej perzskej mačky doma žiadneho miláčika nemám. A podľa všetkého ani mať nebudem. Takže kľudne mi pošli aj nejakú miss a tie staré a škaredé šetri pre zadané.

Lýdia J.24.1.2012
 

Skvelé postrehy, napriek novokodifikovanej češtine.:) Asi si prejdem aj ostatné rúženkoviny. A kde nájdem jej alter?

Prajem pekný deň

Alina23.1.2012
 

Pravda pravdoucí, Růženko! A jak říkám, fajn návrat!;-)

pavlíková růženka23.1.2012
 

hihi, díki, má milá Alino:DDD

Jitka17.9.2011
 

Ahoj Růženko, dovču už mám sice za sebou...ale zas nějaká bude...tak si pak vzpomenu...na Radi..:)))Jóó, piš dál!Čte se to fajnově...:)))Měj se!

Pavlíková Růženka19.10.2011
 

ahoj, paní Jitko. Tak sem se rozhodla, že přispjeju i sfími slavními rotbori, abi se lidi taki něco naučili:D

Jitka1.9.2011
 

Rady nelit.,jak na nevjerníka...fajn odreagování po perným dnu...fakt jsem se bavila...:)))

Jitka26.8.2011
 

:))))Dostala jsem se k Tvým radám čirou náhodou... Nejdřív jsem musela docela zaostřit, abych si zvykla na ten \"nepravopis\"...a bavila jsem se od začátku do konce...škoda, že jsem tyto rady neměla k dispozici, když jsem na jaře začala na tento server vkládat...Byly by to rady k nezaplacení...:)))

Určitě si zas něco přečtu!

růženka26.8.2011
 

jeee, paní Jitko, tak to sem celá natěšená:DDD
Fšak můj alter vás taki rát čte a za chfíli vám nějakou kritiku napíše:D
tomu vikání se nedifte, mám to tak zařízení. Růženka viká, ostatní Růžence tikají.

Jitka26.8.2011
 

Bingo!!!Dík za nápovědu...už jsem si aspoň dala dohromady jedna a jedna....:))
Někdy mám s počty problémy...:)))

růženka26.8.2011
 

:DDDDDDDDDDD

Jan Liška27.7.2011
 

Já nevím, ale mně to přijde jako brutální mučení českého jazyka a i když obsah může být zajímavý, ty záměrné chyby mě odradily od čtení.
Jestli mohu autorce poradit, tak vtipné texty se dají psát i jinak. Nevím, jestli chcete někdy vydat knihu, ale tohle by vám pravdpodobně nikdo nikdy nevydal. Ale třeba se to někomu líbí, tohle je jen můj osobní názor.

růženka27.7.2011
 

fšak tu mám altera, ten píše normálně, Růženka je tu pro pobavení:D

Michal26.7.2011
 

Hurááááá!!!! :)

růženka26.7.2011
 

jeeeee, uš sou tu, mí skfělí díla, no konečně:D

Michal27.7.2011
 

no sou sqjelí, tose musý nechaŤ! Kašdopádňe Růšenko, musiš psát nofí díla, aby si toho tady někdo fčimnul taky! Jak njeco přydáš, tag se to wobjewí na hlavný stránse, pak uš Ťe tu Ňegdo najde, to se neboj!

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

secNávštěvník

 

Profil autora

Pavlíková Růženka

O mně

Sem jen hloupá Růženka, píšu růženkofštinou a určitě mi za to bude moc lidi nadávat, já to ale vidržím.
A moc ráda radím, tak si tí mí radi přečtěte, uvidíte, že nebudete litovat.

 

Všechna moje díla


Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  
  •