IKAR CZIKAR CZ

Růženčini radi k nezaplacení (Pavlíková Růženka)2.7.2011
 

4
 počet hodnocení: 10
přečtené 12542, Komentáře 17

 

Několik moc dobrích rad, jak vůbec komentovat

 

 

 

 

Mi milovaní čtenáři, nochsledi, budoucí nochsledi i nepřátelé. Tak sem zase tu, se sfíma radama. To mate radost, že?

Doufám, že uš ste zjistili jakí ste tip a nepíšete zmatení komenti. Ono bi se vám to jednou škaredě vymstilo, víte?

Dnes se naučíme, jak vlastně takoví komenti psát.

Mí dnešní radi se budou tíkat běžních lidi jako ste vy a já. Mrzoutů a vzdělanců ne, přečíst si to ale můžete fšichni, páč jeden nigdi neví jakou perlu se doví co eště nevjeděl.

Tak. Uš dobře víte, že komentovat je nutní, protože diš nebudete, skoro nigdo nebude číst ani ti vaše víšplechti.

A teť, čtete, čtete a každou chfíli narazíte na text, kterému ani za mák nerozumíte. Tíká se to vjetšinou básniček, ofšem není pravidlem.

Říkáte si, tak to sem s toho jelen, o čem to k čertu je!?

Ne, že vás hnet napadne, prásknout to na sebe!

Heski počkejte aš se vijádři víc lidi, pak si to přečtěte co napsali a komentujte f podobním duchu. Není na škodu opčas juknout do slovníku cizích slof a nějakí normální slovo napsat takzvaně sofistikovaně. Hnet stoupne vaše vážnost a lidi si budou myslet, že ste chytří. Jen si to slovo musíte zapamatovat, abi to na vás neprasklo, že si takto pomáháte, chechtali bi se vám a rázem ste za pitomce.

Pokut ste se rozhodli bít za blbce, je to celkem jedno, napište co se vám slina na jazik přinese, to je ta víhoda.

Pokut vidíte, že má někdo hodně komentů a lidi ho chfálí, že je fakt dobrej, chfalte taki i diš nemáte páru o čem píše, to se viplatí.

Hodně fikaná vichitáfka je okopírovat část textu, dát to místo komentu a k tomu hvjezdičku, jakože tadle část je fakt boží anebo na ní leží tíha básně. Ti co tomu rozumí to často tak dělají a aspoň se nemusí namáhat s kritikou, že ano.

Pak je tu ještě jedna možnost a sice hvjezdički samotné.

* - jo, je to dobrí.

**- velmi dobrí.

***- tak to je skfělí text.

***!!! – nemám slof, padám do mdlop, jen tiše zírám!

*********** - no, to je buť nezřízení nadšení, nebo komentátor požil nějakí omamní látki a je nemístně natšení a radostní.

Diš dáváte jen hvjezdički, je vidět, že ste unavení, není vám do řeči ale rádi si přečtete co jiní napsali.

Není dobré to aplikovat na pořát. To je dovoleno jen starím, nemocním a moudrím lidem a i ti opčas ještě napíšou nějakí to slovo.

A teť pozor. Ne že vás napadne chválit každou hovadinu!

To je můžou jen dobráci a i ti bi měli mít trochu soudnost.

Sem tam není ot vjeci autorovi něco vitknout, nebo poradit, i diš se na vás většinou zmínění pjekně nasere.

Je zajímaví, že dobří autoři se nenaserou, ale popřemýšlí a často na vaši radu dají.

Většina špatních autorů skáče fsteki metr a půl visoko, vichrlí na vás spršku jedovatích otpovědí, často se i sami pochfálí jaci sou skfělí básníci a poučí vás o čem je poezie, abiste vi debili bili konečně f obraze. Pak vám vjetšinou skočí na vaše díla a nahlas se chechtají, co to píšete za chujovini a že se uš ničemu nediví.

Je to sice nepříjemní, ofšem opčas fakt nutní.

No a diš tak budete poctivě číst a komentovat, najednou zjistíte, že uš tomu začínáte rozumjet, co píšou ostatní.

To je radostná událost a říká se tomu osobní růst, nebo tak nějak.

Já osobně mám moc ráda i ftipní diskuse pot díly. Nebraňte se tomu a nepište jako nějakí blbí šulin, že diskuse se má tíkat jen díla samotního.

Jednak se pobavíte a leckdy je diskuse mnohem zábavnější neš dílo samotní, a pak, dobře to vipadá, diš máte hodně komentů.

Jen se podívejte na profili některých autorů. Jeden, nula, dva, nula, nula, nula, jeden. No uznejte sami, není to smutní obrázek?

 

Tak sem vám poradila jak nejlépe sem umjela.

Vzhůru do toho. Přeju mnoho podařeních komentů a skvělou zábavu.

 

Piš péro, vaše vjerná Růženka. 

 

Kapitola 3-3 z 14
hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

Viktor12.11.2012
 

:-D Výborne.

Adhara27.4.2012
 

Tak tieto rady ma fakt pobavili. Za štýl Ti nenadávam, aj keď miestami sa mi to čítalo dosť ťažko a nezrozumiteľne (čomu zrejme pomohlo aj to, že čeština nie je môj rodný jazyk), inokedy mi tam však ten „ľavopis“ perfektne pasoval.
Postrehy sú výstižné a neraz tnú do živého. Vidno, že sa na literárnych serveroch pohybuješ dlho a nás začínajúcich autorov máš pekne prekuknutých. Zvlášť ma zaujali mladistvé spisovateľské celebrity. Tie ich témy sú trefa, akurát by som doplnila ešte jednu veľmi rozšírenú medzi mladými autorkami – dievčenský román. Hlavná hrdinka má 15-16-17 rokov (nehodiace sa škrtnite) a prííííííšerné mindráky z toho, že ešte nemá chalana. Ale našťastie hneď na druhej stránke sa jeden super-hyper-úžasný a očarujúci zjaví. Hrdinka je najprv neistá z toho, či ho môže zaujať, pretože je nesmelá-neobľúbená-škaredá (nehodiace sa škrtnite), ale nebojte sa, všetko dobre dopadne. Ale to je len taký môj nápad, nie návrh, tie radšej nedávam, aby na mňa (zase) niekto nevybehol, že zasahujem do autorových myšlienok. :-)
Takže späť k téme – chcem sa ešte vyjadriť k rade písať o tom, čo najčastejšie čítajú. Obávam sa, že presne to však mladí robia. A nielen oni, aj starší. Problém je ale v tom, ako píšeš ďalej, že mladí čítajú len tie upírske, vlkodlačie a iné príbehy na jedno kopyto. No bez ohľadu na ich sčítanosť, ešte nikdy som sa nestretla s nejakým doporučením, akým témam by sa mali mladiství venovať. Teda, nie že by som očakávala, že sa takým doporučením bude niekto riadiť. Len – s ohľadom na fakt, že zatiaľ každý mladistvý autor hodnotený profesionálom dostal svojim spôsobom po nose, nech písal čo chcel – veľmi, ale naozaj veľmi by ma zaujímalo, čo vlastne tí skúsení od tých mladých očakávajú. Alebo je všetko, čo vyprodukujú, zlé už len z princípu? Dobre, ja viem, že už zase žvaním od veci :-) a bolo by to skôr na samostatnú úvahu, no nedalo mi to.
A ešte k spolku spisovateliek – keď už na konci padla tá otázka. :-) Skvelý nápad. Som všetkými desiatimi za. A čo ten háček? Žiadny problém, ja totiž s výnimkou starej perzskej mačky doma žiadneho miláčika nemám. A podľa všetkého ani mať nebudem. Takže kľudne mi pošli aj nejakú miss a tie staré a škaredé šetri pre zadané.

Lýdia J.24.1.2012
 

Skvelé postrehy, napriek novokodifikovanej češtine.:) Asi si prejdem aj ostatné rúženkoviny. A kde nájdem jej alter?

Prajem pekný deň

Alina23.1.2012
 

Pravda pravdoucí, Růženko! A jak říkám, fajn návrat!;-)

pavlíková růženka23.1.2012
 

hihi, díki, má milá Alino:DDD

Jitka17.9.2011
 

Ahoj Růženko, dovču už mám sice za sebou...ale zas nějaká bude...tak si pak vzpomenu...na Radi..:)))Jóó, piš dál!Čte se to fajnově...:)))Měj se!

Pavlíková Růženka19.10.2011
 

ahoj, paní Jitko. Tak sem se rozhodla, že přispjeju i sfími slavními rotbori, abi se lidi taki něco naučili:D

Jitka1.9.2011
 

Rady nelit.,jak na nevjerníka...fajn odreagování po perným dnu...fakt jsem se bavila...:)))

Jitka26.8.2011
 

:))))Dostala jsem se k Tvým radám čirou náhodou... Nejdřív jsem musela docela zaostřit, abych si zvykla na ten \"nepravopis\"...a bavila jsem se od začátku do konce...škoda, že jsem tyto rady neměla k dispozici, když jsem na jaře začala na tento server vkládat...Byly by to rady k nezaplacení...:)))

Určitě si zas něco přečtu!

růženka26.8.2011
 

jeee, paní Jitko, tak to sem celá natěšená:DDD
Fšak můj alter vás taki rát čte a za chfíli vám nějakou kritiku napíše:D
tomu vikání se nedifte, mám to tak zařízení. Růženka viká, ostatní Růžence tikají.

Jitka26.8.2011
 

Bingo!!!Dík za nápovědu...už jsem si aspoň dala dohromady jedna a jedna....:))
Někdy mám s počty problémy...:)))

růženka26.8.2011
 

:DDDDDDDDDDD

Jan Liška27.7.2011
 

Já nevím, ale mně to přijde jako brutální mučení českého jazyka a i když obsah může být zajímavý, ty záměrné chyby mě odradily od čtení.
Jestli mohu autorce poradit, tak vtipné texty se dají psát i jinak. Nevím, jestli chcete někdy vydat knihu, ale tohle by vám pravdpodobně nikdo nikdy nevydal. Ale třeba se to někomu líbí, tohle je jen můj osobní názor.

růženka27.7.2011
 

fšak tu mám altera, ten píše normálně, Růženka je tu pro pobavení:D

Michal26.7.2011
 

Hurááááá!!!! :)

růženka26.7.2011
 

jeeeee, uš sou tu, mí skfělí díla, no konečně:D

Michal27.7.2011
 

no sou sqjelí, tose musý nechaŤ! Kašdopádňe Růšenko, musiš psát nofí díla, aby si toho tady někdo fčimnul taky! Jak njeco přydáš, tag se to wobjewí na hlavný stránse, pak uš Ťe tu Ňegdo najde, to se neboj!

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

secNávštěvník

 

Profil autora

Pavlíková Růženka

O mně

Sem jen hloupá Růženka, píšu růženkofštinou a určitě mi za to bude moc lidi nadávat, já to ale vidržím.
A moc ráda radím, tak si tí mí radi přečtěte, uvidíte, že nebudete litovat.

 

Všechna moje díla


Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  
  •