IKAR CZIKAR CZ

Růženčini radi k nezaplacení (Pavlíková Růženka)2.7.2011
 

Vůbec se méch rad nebojde, lidi. Moc vám pomůžou jak heski a čtivě psát a jak se pohibovat f internetovím šílením sfjetě literatůri. A ti co sou chitří a mají smisl pro humor se ke fšemu pobaví, víte?
4
 počet hodnocení: 10
přečtené 12608, Komentáře 17

 

Jak napsat kfalitní zhrzenku ot A do Z

 

 

 Co to vlastně je, ta zhrzenka?

Zhrzenka je heská básnička o vaší stracené lásce.

 

Jak na ni?

Dostali ste kopački, ste celí nešťastní, fsteklí a potřebujete abi se o vaší bolesti dozvěděl celí sfět? Je třeba o tom napsat.

Uvědomte si, že nejste na žádním blbím fejzbuku ale na prestižním literárním serveru a že ste umělec.

Dám tadi citát jedné uživatelki, abi ste bili f obraze, co je poezie.

Tu je: a rozhodně moje poezie má v sobě ten správnej ideál, co má mít..poezie je o něčem jiném, než vysmívání se gramatiky..tu lidi začali psát, aby vyjadřili svoje pocity, poezie by měla být něco něžného a krásného, co chytí za srdce...apropo.."la parola poetica serve per raggiungere armonia, bellezza e felicitá"

 

Ste na správné cestě. Uvědomujete si sfé kfality, víte, že máte obrofský talent. Pochválit se znalosti cizích jaziků je nezbitné stejně jako talent, abi si o vás někdo nepomyslel, že talent možná máte ale jinak ste nevzdělaní hovado.

 

Krok druhý.

 

Dobře si uvědomujete, že vaše láska, co vás opustila je pjekná sfině, debil, případně děfka, nobo coura a nezasloží si vás, ofšem tak to napsat nemůžete.

To bi vás nigdo nepolitoval a eště bi si všichni mysleli, že nemáte kouska citu f těle a na literárním serveru nemáte co pohledávat.

 

 Jak teda psát?

 

Nejdšíf atmosféra.

To dá rozum, že nesfítí sluníško a nespívají ptáčci. Je temná noc prozážená sfitem luny, a sem tam ji překrije temní mrak, jako ve vaší duši. Vůbec není ot věci, diš se v dálí ozývá vytí vků.

Duše bi měla bít kamenná, aby bilo zřejmé jak na tom ste.

Eště lepší je hřbitov, napište ale raději krchov, zní to líp.

A co je na hřbitově?

No přece hroby, že ano. Mi sme ale básnici, budeme psát rovy.

To je pjekná metafora na smrt vašeho fstahu.

Slovo smrt používejte často. Co si budeme povídat, všichni tadi nejsou tak chytří jako vy a nemusí to hnet pochopit.

Moc pjekně se v básni vyjímají archaizmy.

Budeme psát – jísti, čísti, choditi, plakati a podobně. Jen si spomeňte, jak ste se ve škole učili o Jiráskovi. Ten psal moc pjekně, tak si s toho vemte příklad.

 

A teť to nejdůležitější. Výrazivo.

Pište silní výrazy.

Musí to mít koule!

Nůž nebo dýka zabodnutá do srdce,  eventuálně do duše.

Krvaví cáry, blesky a hřmoty, drásající zuby, odleski láski, zlatí nebo havraní, kučeraví vlas, doteki musí příšerně pálit aš v mozku, ruiny, kostlivci, jizvi na duši, mrtfí a černí andělé, zlomení křídla, zrůda, ďábel a hodně, hodně krve. Nezapomeňte na slzi, f těch se klidně může vaše duše koupat, ba i utopit.

Ste básník, nezapomeňte i na krásná slova jako: rubíni, perly, démanty noci, fialki, růže, orchideje, stříbro, zlato, platinu, může bít i olovo ale jen jako metafora na tíhu, co jest vám nésti.

 

Používejte jednoduchí rími: láski, páski, vráski, sázki, žluťáski a klidně se snese i rím apsolutní, láski – láski.

 

Tak, básnička je na sfětě, vložili ste a čekáte netrpjelivě na reakce.

Můžete si bít stoprocentně jistí, ze přiletí nějakí debil bes talentu a ze závisti vám vaše dílo strhá na cucky. Nic si s toho nedělejte, a klidně mu napište, že ste to napsali ot srdíčka. To dicki zabere, co vám na to ten chudák má říct, že ano? Akorát si doma bude okusovat nechty ze fsteku, že on holt talent nemá.

A nejlepší na tom sou přející duše s talentem, zle tomu pitomci vynadají a pochfálí vás, jak ste talentovaní a máte něžné srdíčko a přesně o to vám šlo, že ano?

 

Tak, to bi snat bilo všechno.

Pište hodně pjekních zhrzenek, někteří bi se mohli přeorientovat víhradně na zhrzenki, to sou ti nejlepší mezi náma.

 

Eště něco sem zapomněla a někteří napsali nepraví zhrzenky.

PIŠTE VŽDI F PRVNÍ OSOBĚ, ABI HNET BILO JASNÍ, ŽE JE TO O VÁS!

 

 

Vaše vjerná Růženka

 

Kapitola 2-2 z 14
hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

Viktor12.11.2012
 

:-D Výborne.

Adhara27.4.2012
 

Tak tieto rady ma fakt pobavili. Za štýl Ti nenadávam, aj keď miestami sa mi to čítalo dosť ťažko a nezrozumiteľne (čomu zrejme pomohlo aj to, že čeština nie je môj rodný jazyk), inokedy mi tam však ten „ľavopis“ perfektne pasoval.
Postrehy sú výstižné a neraz tnú do živého. Vidno, že sa na literárnych serveroch pohybuješ dlho a nás začínajúcich autorov máš pekne prekuknutých. Zvlášť ma zaujali mladistvé spisovateľské celebrity. Tie ich témy sú trefa, akurát by som doplnila ešte jednu veľmi rozšírenú medzi mladými autorkami – dievčenský román. Hlavná hrdinka má 15-16-17 rokov (nehodiace sa škrtnite) a prííííííšerné mindráky z toho, že ešte nemá chalana. Ale našťastie hneď na druhej stránke sa jeden super-hyper-úžasný a očarujúci zjaví. Hrdinka je najprv neistá z toho, či ho môže zaujať, pretože je nesmelá-neobľúbená-škaredá (nehodiace sa škrtnite), ale nebojte sa, všetko dobre dopadne. Ale to je len taký môj nápad, nie návrh, tie radšej nedávam, aby na mňa (zase) niekto nevybehol, že zasahujem do autorových myšlienok. :-)
Takže späť k téme – chcem sa ešte vyjadriť k rade písať o tom, čo najčastejšie čítajú. Obávam sa, že presne to však mladí robia. A nielen oni, aj starší. Problém je ale v tom, ako píšeš ďalej, že mladí čítajú len tie upírske, vlkodlačie a iné príbehy na jedno kopyto. No bez ohľadu na ich sčítanosť, ešte nikdy som sa nestretla s nejakým doporučením, akým témam by sa mali mladiství venovať. Teda, nie že by som očakávala, že sa takým doporučením bude niekto riadiť. Len – s ohľadom na fakt, že zatiaľ každý mladistvý autor hodnotený profesionálom dostal svojim spôsobom po nose, nech písal čo chcel – veľmi, ale naozaj veľmi by ma zaujímalo, čo vlastne tí skúsení od tých mladých očakávajú. Alebo je všetko, čo vyprodukujú, zlé už len z princípu? Dobre, ja viem, že už zase žvaním od veci :-) a bolo by to skôr na samostatnú úvahu, no nedalo mi to.
A ešte k spolku spisovateliek – keď už na konci padla tá otázka. :-) Skvelý nápad. Som všetkými desiatimi za. A čo ten háček? Žiadny problém, ja totiž s výnimkou starej perzskej mačky doma žiadneho miláčika nemám. A podľa všetkého ani mať nebudem. Takže kľudne mi pošli aj nejakú miss a tie staré a škaredé šetri pre zadané.

Lýdia J.24.1.2012
 

Skvelé postrehy, napriek novokodifikovanej češtine.:) Asi si prejdem aj ostatné rúženkoviny. A kde nájdem jej alter?

Prajem pekný deň

Alina23.1.2012
 

Pravda pravdoucí, Růženko! A jak říkám, fajn návrat!;-)

pavlíková růženka23.1.2012
 

hihi, díki, má milá Alino:DDD

Jitka17.9.2011
 

Ahoj Růženko, dovču už mám sice za sebou...ale zas nějaká bude...tak si pak vzpomenu...na Radi..:)))Jóó, piš dál!Čte se to fajnově...:)))Měj se!

Pavlíková Růženka19.10.2011
 

ahoj, paní Jitko. Tak sem se rozhodla, že přispjeju i sfími slavními rotbori, abi se lidi taki něco naučili:D

Jitka1.9.2011
 

Rady nelit.,jak na nevjerníka...fajn odreagování po perným dnu...fakt jsem se bavila...:)))

Jitka26.8.2011
 

:))))Dostala jsem se k Tvým radám čirou náhodou... Nejdřív jsem musela docela zaostřit, abych si zvykla na ten \"nepravopis\"...a bavila jsem se od začátku do konce...škoda, že jsem tyto rady neměla k dispozici, když jsem na jaře začala na tento server vkládat...Byly by to rady k nezaplacení...:)))

Určitě si zas něco přečtu!

růženka26.8.2011
 

jeee, paní Jitko, tak to sem celá natěšená:DDD
Fšak můj alter vás taki rát čte a za chfíli vám nějakou kritiku napíše:D
tomu vikání se nedifte, mám to tak zařízení. Růženka viká, ostatní Růžence tikají.

Jitka26.8.2011
 

Bingo!!!Dík za nápovědu...už jsem si aspoň dala dohromady jedna a jedna....:))
Někdy mám s počty problémy...:)))

růženka26.8.2011
 

:DDDDDDDDDDD

Jan Liška27.7.2011
 

Já nevím, ale mně to přijde jako brutální mučení českého jazyka a i když obsah může být zajímavý, ty záměrné chyby mě odradily od čtení.
Jestli mohu autorce poradit, tak vtipné texty se dají psát i jinak. Nevím, jestli chcete někdy vydat knihu, ale tohle by vám pravdpodobně nikdo nikdy nevydal. Ale třeba se to někomu líbí, tohle je jen můj osobní názor.

růženka27.7.2011
 

fšak tu mám altera, ten píše normálně, Růženka je tu pro pobavení:D

Michal26.7.2011
 

Hurááááá!!!! :)

růženka26.7.2011
 

jeeeee, uš sou tu, mí skfělí díla, no konečně:D

Michal27.7.2011
 

no sou sqjelí, tose musý nechaŤ! Kašdopádňe Růšenko, musiš psát nofí díla, aby si toho tady někdo fčimnul taky! Jak njeco přydáš, tag se to wobjewí na hlavný stránse, pak uš Ťe tu Ňegdo najde, to se neboj!

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

secNávštěvník

 

Profil autora

Pavlíková Růženka

O mně

Sem jen hloupá Růženka, píšu růženkofštinou a určitě mi za to bude moc lidi nadávat, já to ale vidržím.
A moc ráda radím, tak si tí mí radi přečtěte, uvidíte, že nebudete litovat.

 

Všechna moje díla


Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  

  •