IKAR CZIKAR CZ

Deník (Franta Neznámý)15.8.2017
 

0
 počet hodnocení: 0
přečtené 13858, Komentáře 4

 

26.8 2017

Miriam si ke mně sedá, když chodí z práce. Sama od sebe. Někdy dokonce chodí už i dopoledne, ale to jsem jí dneska řekl, aby nedělala. Byl už z toho průšvih, ale odpoledne si sednout může. Bavíme se někdy i dvě hodiny. Povídá ale stále na jedno téma.

Tady v kantýně si našla milence. Ze začátku ji ani moc nezaujal, ale pozval ji na kafe a ona pozvání přijala. A pak už to šla ráz na ráz. Ano, přiznávám, že mě mrzí, když to musím slyšet. Já ji přece pozval na kafe dřív a ona přijala. Bohužel, podělal jsem to. Tak jak to umím podělat jen já. Tak jak to podělám vždycky.

Tím spíš, když jsem zjistil, že Miriam chyběl sex. Tak si našla milence. Věděla, že jsem nablízku, ale už jsem zmiňoval, že jsem to podělal a jasně mi tím dala najevo, že o mě fyzicky nestojí. Nikdy jsem se jí nelíbil, možná proto ani nešla na to kafe.

A jak už to tak bývá v pohádkách pro dospělé, u ní nezůstalo jen u sexu. Zamilovala se do něj. Jenže…on do ní ne. Alespoň to tvrdí. Prý pro něj bude pořád kamarádka.

Když už jsme se tak s Miriam začali bavit, pozval jsem ji na to kafe znovu. A dnes se tedy schůzka uskutečnila. Sešli jsme se ve Výškovicích, kde mě nabrala autem a jeli jsme do Shopping Parku. Byly to docela výmluvné dvě hodiny. Mluvila hlavně ona. Beznadějně se do Petra zamilovala. Ne kvůli jeho svalům, ale kvůli tomu, jak se k ní chová. To bylo jasné. Bylo jasné, že nepůjde o sex. Ženy jsou v tomhle ohledu stejné. Všechny potřebují obejmout, pohladit a strávit nějaký čas v objetí. Když se to stane, city se dostaví rychle. Ale on stále trvá na tom, že je pro něj jen kamarádka.

Miriam si myslí, že to tak není, že kvůli svým plánům vycestovat do zahraničí, jí nechce ubližovat a dávat jí naděje. Prý to vycítila z toho, že ji často pohladí, políbí něžně nebo se na ni dívá, jak spí. Jen tak. Myslí, že je to jasný důkaz lásky. Ale on si trvá na svém. Miriam zase, že se v něm nevyzná. Připadá jí, jako by udělal krok dopředu a dva zpátky.

A tohle byly ty dvě hodiny. Pořád mluvila o Peťovi a o tom, co má dělat. Poradil jsem jí, aby si s ním promluvila a nechala si říct, co a jak. Nebo aby byli od sebe chvíli odloučeni a pak by viděla, zda by mu chyběla. Podle toho, co říkala se vídají denně. Ale pokud by se chvíli neviděli, poznala by, zda mu na ní záleží. Miriam se bojí toho, že pokud to udělá a nějakou dobu se neuvidí, tak že o něj přijde. Řekl jsem jí, že pokud mu na ní skutečně záleží, uvědomí si, že mu Miriam chybí a přijde za ní sám. Pokud ne, za moc nestál. Ale její strach je větší. Nechce ho nikam tlačit, chce mu dát čas.

V září má jet do Turecka. Má rada zněla, aby po návratu udělala romantickou večeři, svíčky, víno a promluvila si s ním. To už bude vědět, zda ten týden bez ní byl náročný, nebo zda mu nechyběla vůbec. A udělá si jasno. Každopádně jí to přeju. Byl bych rád, kdyby byla šťastná, ač vím, že tím o ni navždy přijdu. Ale štěstí jednoho nemůže stát na neštěstí druhého. I když ji už víc jak týden svýma radama doslova vháním do jeho náruče, musím jí to přát. Přece si ji sobecky nebudu uzurpovat jen pro sebe a doufat, že bude nešťastná a jen já ji pak šťastnou učiním. Minimálně to není správné.

Jen mě trochu mrzí, že se Miriam nikdy nezeptá na to, jak se mám já a co je u mě nového. I když se bavíme v práci nebo za ty dvě hodiny na kafi, nikdy se nebavíme o mě. Mě to nevadí, já raději poslouchám a podávám rady, než mluvím o sobě, ale člověk se nad tím občas zamyslí.

Po kafi jsme se vydali na Hukvaldy na noc duchů. Za úplné tmy jsme vyšli nahoru a pak si užili dobrovolníků oblečených do strašidelných kostýmů. Od bludiček přes čerty, bílou paní až po namaskované mrtvoly. Byla to akce spíše pro děti, ale díky Kubovi, Lence a Elišce jsem zase zapomněl na svůj všední, nezáživný život a starosti. Zasmáli jsme se, a i když Kuba drobně zabloudil na cestě zpátky, neboť špatně odbočil a ještě narazil do jezevce, byla to dobrá akce. U té příhody s jezevcem se ale musím zastavit. Kuba na něj narazil, když si překračoval cestu. Prudce zabrzdil a kontroloval auto. Řidič za námi se ptal, zda je vše v pořádku a Kuba zase ho, zda neměl problém s jeho prudkým dupnutím na brzy. Měl na autě trochu krve, ale já jsem viděl, jak si jezevec vykračoval dál do pole. Možná i proto, že Lenka druhý den vstávala do práce, nechtěl Kuba volat polici. Ještě že tak. Řekl jsem mu, že kdyby se mělo čekat ještě na to, až s baterkami v poli najdou zraněného jezevce, vyslechnou ho a provedou mu otisky tlap společně s dechovou zkouškou, Lenku může do té práce rovnou odvézt.   

Kapitola 7-7 z 112
hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

nova6.6.2018
 

Ahoj Franta,

tvoje riadky citam so zaujmom. Paci sa mi na tvojich pismenkach, ze si taky opravdovy, ze opisujes svoje skutocne pocity. Ale rozmyslam nad tym kolko ludi zije podobny zivot akoy ty, len to takto nedaju na papier. Prajem ti, aby si nasiel radost v zivote, nech najdes to , ze si cenny a vzacny. Ja viem, ze pre niekoho su to len slova, ale viem aj to, ze ja vo svojom srdci viem, ze existuje niekto komu na tebe zalezi.

Franta Neznáný7.6.2018
 

Děkuji vám oběma za reakce. Píšu to také proto, že v podobných situacích nebo myšlenkách se mohou ocitnout další. Třeba jim mé řádky také pomohou. Každopádně děkuji

nova4.7.2018
 

hmmmm, ak je toto naozaj tvoj zivot a naozaj pises svoje pocity, prihody....tak rozmyslam, ked mas tak rad deti, preco sa nevrhnes na nejaku dobrovolnicku cinnost. Mozno praca s detmi v detskych domovoch, mozno program v nemocnici ....takto bezcielne hladat ako vyplnit den musi byt velmi frustrujuce.

Michal Vlas27.8.2017
 

Jestli je to o tvém skutečném životě a pokud je pravda, co píšeš, tak je tu slovo: lítost. Nemám právo radit, protože takovou situaci neznám, ale radím, nenech si srát na hlavu, stůj si za svým, protože nikdo nemá právo ti řídit život, nebo tebou opovrhovat. Ignoruj je. Žij tak, jak chceš. A o tu malou, i když není tvoje; pečuj o ní, ať má budoucnost, ať něčeho dosáhnout. Nenech ostatní zkazit i její život. Nevím jak to chodí, nemám právo radit, ale tvá volba je jen a jen tvoje.

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

secNávštěvník

 

Profil autora

Franta Neznámý

O mně

Jsem obyčejné člověk, který se rozhodl psát deník a pak i zveřejnit, protože někdo má možné stejné starosti a rád se o ně podělí, nebo...kdo ví

 

Všechna moje díla


Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  
  •