IKAR CZIKAR CZ

Deník (Franta Neznámý)15.8.2017
 

0
 počet hodnocení: 0
přečtené 13879, Komentáře 4

 

21.8. 2017

Dnes jsem se dostavil k sociální pracovnici. Byly tam dvě. Její kolegyně sice nemá na starosti můj případ, ale dost se zajímala o to, co se mezi námi děje. Nebudu lhát, obě se divili, že dobrovolně platím tak vysoké alimenty, tedy o 900 korun více než bych měl. A také se divili, že jsem u sebe Markétku měl již ve třech týdnech a zvládl jsem se o ni postarat. Zvládl…copak jsem měl jinou možnost? Musel jsem. Popsal jsem jim chování Kateřiny a žádná ho nechápala. Zároveň ale také nebudu tvrdit, že jsem neudělal žádné chyby já. První chyba byla začít si vůbec s Kateřinou. Ale to známé kdyby… Nemělo by platit, nikdy. Copak se dá vrátit čas? Nedá. Věřím na osud a tohle se mělo stát. Měl jsem ji potkat. Kdyby se tak nestalo, nestala by se ani celá řada dalších věcí. Takže na tohle já nehraju. Hlavní chyba ale byla se s ní rozcházet před porodem. Kdybych to udělal po porodu byl bych ale za stejného hajzla. Rozhodně jsem s Kateřinou nemohl nadále žít. Nešlo to. Navíc, kdybych to neudělal, nejspíš bych nikdy nezjistil, že Markétka není má. Takže…věříte na osud, nebo ne? Já ano. Stoprocentně.

Sociální pracovnice mi nicméně doporučili, abych podal žádost na soud o úpravu styku. Že se to třeba Kateřině rozleží v hlavě, nebo to nakonec nepodá a já, když platím alimenty, mám právo Markétu vidět.

Každopádně hned přiznávám, že mě dostala z největšího srabu a nebýt jí, byl bych dávno na ulici. Tyto zásluhy jsem jí nikdy neodebíral. Bohužel se později ukázalo jaká skutečně je. Když jsme například byli u kamaráda na Silvestra, opila se tam, ztropila nesmírnou hysterickou scénu a byla to příšerná ostuda. Předtím jsme šli pouštět petardy a zmizela nám všem z očí. Už jsem myslel, že ji budu muset hledat, když se vynořila z davu v objetí cizích chlapů. A pak ta scéna. Chodili jsme spolu tři měsíce a žádná krize ani hádky nebyly. A přesto se v opilosti vyznávala z toho, že o mě nechce přijít a ať ji neopouštím.

Žárlila na mé kolegyně v práci, na mou šéfovou. Žárlivé scény byly na téměř na denním pořádku. Když pominu to, jak se jednou opila a chtěla si podřezat žíly a já jí v tom horko těžko bránil, byly doma kravály neustále.

Další chyba byly ty testy. Neměl jsem si je nikdy dělat, měl bych Markétku a žil bych ve sladké nevědomosti.

Ano, udělal jsem mnoho chyb. Možná jsem se s ní neměl rozcházet a měl jsem s ní zůstat do konce života. Ale pak by se nestalo tolik věcí…

Kapitola 6-6 z 113
hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

nova6.6.2018
 

Ahoj Franta,

tvoje riadky citam so zaujmom. Paci sa mi na tvojich pismenkach, ze si taky opravdovy, ze opisujes svoje skutocne pocity. Ale rozmyslam nad tym kolko ludi zije podobny zivot akoy ty, len to takto nedaju na papier. Prajem ti, aby si nasiel radost v zivote, nech najdes to , ze si cenny a vzacny. Ja viem, ze pre niekoho su to len slova, ale viem aj to, ze ja vo svojom srdci viem, ze existuje niekto komu na tebe zalezi.

Franta Neznáný7.6.2018
 

Děkuji vám oběma za reakce. Píšu to také proto, že v podobných situacích nebo myšlenkách se mohou ocitnout další. Třeba jim mé řádky také pomohou. Každopádně děkuji

nova4.7.2018
 

hmmmm, ak je toto naozaj tvoj zivot a naozaj pises svoje pocity, prihody....tak rozmyslam, ked mas tak rad deti, preco sa nevrhnes na nejaku dobrovolnicku cinnost. Mozno praca s detmi v detskych domovoch, mozno program v nemocnici ....takto bezcielne hladat ako vyplnit den musi byt velmi frustrujuce.

Michal Vlas27.8.2017
 

Jestli je to o tvém skutečném životě a pokud je pravda, co píšeš, tak je tu slovo: lítost. Nemám právo radit, protože takovou situaci neznám, ale radím, nenech si srát na hlavu, stůj si za svým, protože nikdo nemá právo ti řídit život, nebo tebou opovrhovat. Ignoruj je. Žij tak, jak chceš. A o tu malou, i když není tvoje; pečuj o ní, ať má budoucnost, ať něčeho dosáhnout. Nenech ostatní zkazit i její život. Nevím jak to chodí, nemám právo radit, ale tvá volba je jen a jen tvoje.

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

secNávštěvník

 

Profil autora

Franta Neznámý

O mně

Jsem obyčejné člověk, který se rozhodl psát deník a pak i zveřejnit, protože někdo má možné stejné starosti a rád se o ně podělí, nebo...kdo ví

 

Všechna moje díla


Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  
  •