IKAR CZIKAR CZ

Deník (Franta Neznámý)15.8.2017
 

0
 počet hodnocení: 0
přečtené 14278, Komentáře 4

 

15.8. 2017

Je neuvěřitelné, jak rychle a jak moc se mění situace v mém případu s Markétkou. Nejprve mi odpoledne před druhou hodinou volala sociální pracovnice, že chce, abych došel k ní na úřad a dořešil podrobnosti mé žádosti o zrušení otcovství. Já jsem ji ale vysvětlil, že jsem žádost stáhl a Markétku chci dál mít v rodném listě jako dceru. Tak jsem se dozvěděl, že soc. pracovnice si pozve Kateřinu na pondělí 21.8. na osm hodin a já mám přijít o půl hodiny později. Vše s ní řádně probere a pokusí se jí domluvit. Taky jsem se ale dozvěděl, že nemá žádné páky na to, aby ji donutila přijít.

Bohužel za hodinu volala Kateřina. Oznámila mi, že k sociální pracovnici nepůjde, nebude se mnou nadále komunikovat a Markétu už neuvidím. A co hůř, karta se obrátila, tentokrát to bude ona, kdo k soudu podá návrh, aby mě vyškrtli z rodného listu.

Začíná mi to celé připomínat neskutečně nechutnou komedii. Bohužel, komedie bývají zábavné, a tohle je spíše smutné. Pokud to udělá, u soudu řeknu pravdu. Tedy, že mi Markétka přirostla k srdci, nicméně s tím, že mě nechá vyškrtnout nic neudělám.

V telefonu mě nakonec obvinila z toho, že nejsem schopen se o Markétu starat, že jsem ji vracel opruzenou apod. Nechápu, jak může takhle lhát. Vždycky jsem se o Markétku poctivě staral, choval ji když plakala celé hodiny, i v noci. 

Ona vždycky ví, jak a kde mě zasáhnout a proto to dělá. Nejhorší je, že mě chce vyškrtnout jen proto, že já to nechci. Když jsem chtěl vyškrtnout z rodného listu, což bylo unáhlené rozhodnutí, tak se mi vysmála s tím, že nic takového neudělá. Když jsem pak své rozhodnutí změnil, okamžitě obrátila také. To je přesně ona. Vždycky čeká s čím přijdu já, aby věděla, jaký názor má zastávat ona. Nikdy neřekne svůj názor jako první. Protože když já řeknu A, ona musí říct B a když já chci B, ona chce rázem A, to je celá její politika, kterou znám půl roku. A teď se zase potvrdila.

Kvůli jednomu rozchodu, který stále nepřekonala, se mi takhle mstí. Půl roku mě dusí, vydírá přes Markétku, šlape po mě, ponižuje a co je nejhorší, vyžívá se v tom a dělá jí to radost. Kvůli tomu, že jsem se s ní rozešel, se z ní stala nenávistná mrcha, které jde jen o to mě vydeptat a zašlapat do země. A já s tím nic nenadělám.

Jediné štěstí, které jsem v aktuálním životě měl mi chce vzít právě proto, že ví, že je to mé štěstí a že mi to ublíží. Nač se budu těšit pak, když nebude Markétka? Z čeho se budu radovat? Co mi bude dělat radost?

Kapitola 5-5 z 113
hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

nova6.6.2018
 

Ahoj Franta,

tvoje riadky citam so zaujmom. Paci sa mi na tvojich pismenkach, ze si taky opravdovy, ze opisujes svoje skutocne pocity. Ale rozmyslam nad tym kolko ludi zije podobny zivot akoy ty, len to takto nedaju na papier. Prajem ti, aby si nasiel radost v zivote, nech najdes to , ze si cenny a vzacny. Ja viem, ze pre niekoho su to len slova, ale viem aj to, ze ja vo svojom srdci viem, ze existuje niekto komu na tebe zalezi.

Franta Neznáný7.6.2018
 

Děkuji vám oběma za reakce. Píšu to také proto, že v podobných situacích nebo myšlenkách se mohou ocitnout další. Třeba jim mé řádky také pomohou. Každopádně děkuji

nova4.7.2018
 

hmmmm, ak je toto naozaj tvoj zivot a naozaj pises svoje pocity, prihody....tak rozmyslam, ked mas tak rad deti, preco sa nevrhnes na nejaku dobrovolnicku cinnost. Mozno praca s detmi v detskych domovoch, mozno program v nemocnici ....takto bezcielne hladat ako vyplnit den musi byt velmi frustrujuce.

Michal Vlas27.8.2017
 

Jestli je to o tvém skutečném životě a pokud je pravda, co píšeš, tak je tu slovo: lítost. Nemám právo radit, protože takovou situaci neznám, ale radím, nenech si srát na hlavu, stůj si za svým, protože nikdo nemá právo ti řídit život, nebo tebou opovrhovat. Ignoruj je. Žij tak, jak chceš. A o tu malou, i když není tvoje; pečuj o ní, ať má budoucnost, ať něčeho dosáhnout. Nenech ostatní zkazit i její život. Nevím jak to chodí, nemám právo radit, ale tvá volba je jen a jen tvoje.

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

secNávštěvník

 

Profil autora

Franta Neznámý

O mně

Jsem obyčejné člověk, který se rozhodl psát deník a pak i zveřejnit, protože někdo má možné stejné starosti a rád se o ně podělí, nebo...kdo ví

 

Všechna moje díla


Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  

  •