IKAR CZIKAR CZ

Deník (Franta Neznámý)15.8.2017
 

0
 počet hodnocení: 0
přečtené 13860, Komentáře 4

 

14.8. 2017

Celý den se nic zajímavého nepřihodilo až večer. Kateřina se konečně ozvala. Stalo se to, co mi všichni předpovídali. Kateřina mi řekla, že Markétu už neuvidím. Prý nejsem její otec, tak nemám právo ji vídat. Jediný způsob je, abych se s ní soudil. Až budu mít v rukou papír od soudu, že mi ji musí dávat, začne to dělat. Do té doby Markétku neuvidím. I když se to může táhnout měsíce a jak mě ona upozornila, udělá vše proto, aby se to táhlo co nejdéle.

Jsem si jistý, že z chování Kateřiny by měla má matka, babka a možná i Zdeněk  radost. Protože by konečně dostali možnost říct, že to věděli a že mě na to upozorňovali. Tu sladkou větu by si vychutnali: „Vidíš, měli jsme pravdu.“

Myslel jsem, že si Markétku vybojuju navzdory všem a že to snad, alespoň jsem v to doufal, Markétka jednou ocení. A místo toho? Alimenty musím platit dál, Kateřina mě sama od sebe vyškrtnout z rodného listu nechce, ale zároveň nechce, abych byl Markétce otec, protože prý na ni nemám právo, nikdy jsem jí na alimentech nic nedlužil, poctivě jsem platil a platím, Markétce jsem nikdy neublížil, miluju ji, ale stejně ji nemůžu vídat.

Nikdo si neumí představit, jak je to frustrující. O to víc, že Kateřina řekla, že tohle dělá, protože jí to poradila její rodina. Ona sama to prý nechce, ale její rodiče jí doporučili, aby mě takhle vydusila. Prý jako trest za to, že jsem si udělal ty testy.

Nikdo si neumí představit, jak je to ubíjející. Kam přijdu, všichni mi nadávají do hlupáků. Kateřině cpu alimenty do chřtánu a ona si za ně kupuje šminky. To já jsem navrhnul tak vysoké alimenty, protože jsem doufal, že budou pro prospěch Markétky. Dva tisíce platím a měl bych podle mého příjmu platit devět stovek. A to jsem jí nabízel původně i tři tisíce.

Ne, nikdo si neumí představit, jak je to bolestivé. Miluju Markétku, denně se dívám na její fotografie, jak se směje. Jen si představuju, jak se s ní tulím a mazlím. Tak strašně mi chybí. Vybojoval jsem si ji na celé rodině, všem přátelům a nemůžu ji mít. Dříve jsem se měl vždycky v životě na co těšit. Ale už není na co se těšit. Jediné štěstí mého života, jedinou skutečnou lásku, jediného človíčka, co mě měl alespoň trochu rád a oni mi ho chtějí vzít. Na začátku jsem Kateřině říkal, že chce přesně tohoto docílit, aby mě připravila o Markétku a ona řekla, že nechce, aby Markétka neměla otce a že mě o ni nepřipraví. Všechno to byly řeči. Přijdu o ni, nakonec ano. Když mi ji bude muset dávat, tak ji bude o mě vykládat ty nejhnusnější věci, aby ke mně Markétka nechtěla. Vždycky si najde cestu.

Kateřina všechno dělá jen z pomsty. Chce mě dostat na úplné dno a taky mě na něj dostane. Chce mě ponížit, zničit, zadupat do země. Chce to, protože ví, že to může a má na to páky. Chce to, protože ji to baví. Směje se nad tím, že to dělá a celá její rodina jí v tom podporuje. Baví ji mě ničit a nikdy s tím nepřestane, dokud se skutečně neoběsím. Dělá jí to radost. Nejhorší je, že s tím nemůžu nic dělat. Pořád se jí musím přizpůsobovat a musím si nechat od ní všechno líbit. Stal se z ní nenávistný člověk, kterého baví se mi mstít a její mstou bude dostat mě na dno a až tam budu, tak mě ještě zašlapat do země. A já s tím nemůžu nic dělat.

Dnes, po druhé v životě, jsem pochopil, jaké to je, když skutečně bolí srdce. Na tuhle bolest ale neexistuje lék. 

Kapitola 4-4 z 112
hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

nova6.6.2018
 

Ahoj Franta,

tvoje riadky citam so zaujmom. Paci sa mi na tvojich pismenkach, ze si taky opravdovy, ze opisujes svoje skutocne pocity. Ale rozmyslam nad tym kolko ludi zije podobny zivot akoy ty, len to takto nedaju na papier. Prajem ti, aby si nasiel radost v zivote, nech najdes to , ze si cenny a vzacny. Ja viem, ze pre niekoho su to len slova, ale viem aj to, ze ja vo svojom srdci viem, ze existuje niekto komu na tebe zalezi.

Franta Neznáný7.6.2018
 

Děkuji vám oběma za reakce. Píšu to také proto, že v podobných situacích nebo myšlenkách se mohou ocitnout další. Třeba jim mé řádky také pomohou. Každopádně děkuji

nova4.7.2018
 

hmmmm, ak je toto naozaj tvoj zivot a naozaj pises svoje pocity, prihody....tak rozmyslam, ked mas tak rad deti, preco sa nevrhnes na nejaku dobrovolnicku cinnost. Mozno praca s detmi v detskych domovoch, mozno program v nemocnici ....takto bezcielne hladat ako vyplnit den musi byt velmi frustrujuce.

Michal Vlas27.8.2017
 

Jestli je to o tvém skutečném životě a pokud je pravda, co píšeš, tak je tu slovo: lítost. Nemám právo radit, protože takovou situaci neznám, ale radím, nenech si srát na hlavu, stůj si za svým, protože nikdo nemá právo ti řídit život, nebo tebou opovrhovat. Ignoruj je. Žij tak, jak chceš. A o tu malou, i když není tvoje; pečuj o ní, ať má budoucnost, ať něčeho dosáhnout. Nenech ostatní zkazit i její život. Nevím jak to chodí, nemám právo radit, ale tvá volba je jen a jen tvoje.

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

secNávštěvník

 

Profil autora

Franta Neznámý

O mně

Jsem obyčejné člověk, který se rozhodl psát deník a pak i zveřejnit, protože někdo má možné stejné starosti a rád se o ně podělí, nebo...kdo ví

 

Všechna moje díla


Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  
  •