IKAR CZIKAR CZ

Deník (Franta Neznámý)15.8.2017
 

0
 počet hodnocení: 0
přečtené 13861, Komentáře 4

 

13.8. 2017

Ještě musím přidat krátkou poznámku k pátečnímu večeru. Chtěl jsem to udělat včera, ale pro sobotní události jsem na to zapomněl. Mou druhou prací je pořadatel v K-Triu, tedy kulturním domě Ostravy-Jih, Kuba Stoško nastoupil o rok později, ale pracuje tam taky. Vlastně jsem ho do toho uvrtal. Včera se mi to dá se říct oplatilo. I když každá mince má dvě strany. Zkrátka, jednalo se o akci posezení u táboráku, která se konala venku v lese, v areálu městských lesů v Ostravě-Bělském lese. Dělali jsme tam pořadatele. V době, kdy jsme prodávali lístky u vstupu, šel Kuba zakoupit a opéct párek i nám. Přitom se náhodou seznámil s dvěma milými slečnami. Jednu omylem bodl…no nevím kam a ani nevím, zda úmyslně, aby s ní navázal kontakt nebo měl jen „štěstí“, ale dali se do řeči a svým šarmem, který nepochybně má, od ni a její kamarádky získal telefonní číslo a kontakty na facebook. Když skončila naše povinnost prodávat lístky, měli jsme zhruba hodinku volna. Šli jsme za nimi a tak jsem se seznámil i já. Lenka a Eliška. Každá úplně jiná a přesto obě velmi milé. Dobře jsme si popovídali, ony se dozvěděly něco o nás a my něco o nich. Kuba to bral tak, že je sbalil, každá pro jednoho. Lenka je ale stále zadaná, což se dozvěděl až o den později, když si s Lenkou psal na facebooku. Nevím, jak to dělá, ale ty holky na něj letí jako vosy na med. Kdybych já Elišku, Eliška to byla, kterou bodl, píchl kamkoli, nejspíš by mi vylila na hlavu žhavý olej. Ale Kuba si řekne o čísla a má je. Škoda, že se tohle nedá naučit, s tím se člověk rodí.

Končili jsme po půlnoci a holky, zvláště Lenka, která bydlí až v Porubě, neměly žádný spoj a tak jsme se domluvili, že je Kuba obě hodí domů. V autě jsme se od nich zase něco dozvěděli. Lenka si hraje na drsňačku, ale podle mě taková není. Myslím, že touží po lásce, po objetí a s jejím současným přítelem se jí toho nedostává. To s tou drsňačkou jsem odpozoroval podle její vizáže, hlavně brýlí, které stále nosí, při každé příležitosti. Černé brýle jako Neo z Matrixu, akorát hrubší. Podle mě jí nesluší a vypadala by lépe s jinými brýlemi, pokud by vůbec nějaké potřebovala. Myslím, že si zbytečně nemusí hrát na hrdou a drsnou. Nevím, jak ostatní chlapi, ale mě jemné holky vůbec nevadí, ba právě naopak. A možná, že kdyby nebyla Lenka tak drsná, nebo na mě tak alespoň nepůsobila, že by mi přišla i přitažlivější.

Vím, neznáme je, to všechno jsou jen mé úvahy a pak také trochu odpozorováno podle toho, jak obě přispívají, hlavně Lenka na facebook.

To Eliška je jiná. Rozhodně nepůsobí tak tvrdě. Řekl bych, a klidně se můžu mýlit, že je to jemná holka. Taková křehká. V chlapovi okamžitě vzbuzuje takové ochranitelské sklony. Navíc má krásné oči a velmi se mi líbí její úsměv. Je moc milá, když se směje. Ještě nedávno 

jsem prohlašoval, že holky ve věku, v jakém jsou Lenka a Eliška, už si nepamatuju přesně kolik jim je, ale jsou mladší než my, jsou namyšlené puberťačky, které neví co chtějí. Ještě nedávno jsem byl přesvědčen, že takových je většina holek mezi 22 a 28. Ale Lenka a Eliška jsou moc fajn a doufám, že bude příležitost s nimi trávit více času. Nemám v Ostravě žádné kamarádky. Ani jednu jedinou. Obávám se ale, že obě jsou nebo budou odrazeny tím, že jsem se rozhodl si nechat Markétku v rodném listě. Jsou to mladé holky a může jim to vadit. Zvláště, kdyby třeba měla jedna z nich zájem o něco víc.

Ale tohle se nechystá. Podle konverzace mezi ním a holkama to vypadá, že mají obě zájem, pokud vůbec mají nějaký zájem, o něj. Lenka je totiž stále zadaná, ač se odstěhovala od přítele, ale prý to není definitivní rozchod a Eliška zase momentálně chlapa nechce. Podle jejích slov nechce být na nikom závislá. Jak to, že vždycky, když se objeví hezká holka, která se mi líbí, tak zrovna nechce s nikým být? Miriam, Eliška…

Každopádně to Kubovi přeju. Taky by si konečně zasloužil štěstí. Ani se nedivím, že se líbí oběma holkám především on. Vždyť mi byla nevěrná i Kateřina, to o něčem svědčí.

Vypadám jak vyvržený vorvaň. Ze začátku jsem i cvičil a zkusil ze sebou něco, dělat, vlastně jsem shodil 7 kilo, ne že ne, ale dál nechci. Nechci mít svaly, vánočku na břiše, chci, abych se té oné, na kterou stále čekám a která tam někde nejspíš není, líbil takový, jaký jsem.

A co by se jim také na mě mělo líbit? Pomineme-li postavu mám dluhy. To naštěstí holky neví a doufám, že se ani nikdy nedozví. A pak dceru, která ani není mou dcerou. A práci, ve které vydělávám 8 tisíc měsíčně, převážně právě kvůli svým dluhům a i kdybych je neměl, tak dosáhnu tak maximálně na 12 tisíc. Strážný u bezpečnostní firmy, to dělá můj přítel. Tím se přece nemůže žádná holka nikde chlubit.

Zkrátka nejsem po žádné stránce perspektivní. Každopádně já už opravdu nedokážu předvídat, co se bude dít dál v mém životě. Kolikrát jsem si představoval budoucnost a vždycky byla jiná. Takže se nechám příjemně překvapit. I když se bojím, že zde se hodí spíše slovo nepříjemně. Těšil jsem se z dcery a není moje. Těšil jsem se z toho, že Miriam chce, abych ji pozval na kafe, že si o to sama řekla, a nejenže z toho nic nebylo, ale ještě spí s někým jiným. Mám pocit, že se osud baví na můj účet. Vždycky mi ukáže, jak vypadá štěstí a pak, když myslím, že ho držím v rukou, mi ho hned vezme. A já s tím nemůžu nic dělat, můžu se jen dívat a chápat to.

Kuba je perspektivní ve všech oblastech. Studuje vysokou, sice už po kolikáté, ale pokud ji dodělá, bude z něj učitel a už tak dělá ve školství. Kupuje si vlastní byt, něco, co si já nikdy nebudu moct dovolit a vždycky sbalí všechny holky, na které si ukáže. Vždy jsem si tajně myslel, že dokážu alespoň pobavit holky a že mám snad nějaké charisma. Ale obávám se, že ani to nevlastním. Kuba je charismatický a navíc umí s holkama mluvit. Umí je balit. Já bych nikdy cizí holku jen tak na ulici, v baru neoslovil, mu to nedělá problém.

Tak jsem se opět rozepsal a to jsem si říkal, že budu stručný. Bylo to milé a i kdyby z toho nic nebylo, tak stejně pánu Bohu děkuji, že jsme holky mohli potkat. Snad budu mít dvě skvělé kamarádky a třeba se mi poštěstí a…raději nic. Jen, že ta Eliška má fakt pěkný úsměv.

Kapitola 3-3 z 112
hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

nova6.6.2018
 

Ahoj Franta,

tvoje riadky citam so zaujmom. Paci sa mi na tvojich pismenkach, ze si taky opravdovy, ze opisujes svoje skutocne pocity. Ale rozmyslam nad tym kolko ludi zije podobny zivot akoy ty, len to takto nedaju na papier. Prajem ti, aby si nasiel radost v zivote, nech najdes to , ze si cenny a vzacny. Ja viem, ze pre niekoho su to len slova, ale viem aj to, ze ja vo svojom srdci viem, ze existuje niekto komu na tebe zalezi.

Franta Neznáný7.6.2018
 

Děkuji vám oběma za reakce. Píšu to také proto, že v podobných situacích nebo myšlenkách se mohou ocitnout další. Třeba jim mé řádky také pomohou. Každopádně děkuji

nova4.7.2018
 

hmmmm, ak je toto naozaj tvoj zivot a naozaj pises svoje pocity, prihody....tak rozmyslam, ked mas tak rad deti, preco sa nevrhnes na nejaku dobrovolnicku cinnost. Mozno praca s detmi v detskych domovoch, mozno program v nemocnici ....takto bezcielne hladat ako vyplnit den musi byt velmi frustrujuce.

Michal Vlas27.8.2017
 

Jestli je to o tvém skutečném životě a pokud je pravda, co píšeš, tak je tu slovo: lítost. Nemám právo radit, protože takovou situaci neznám, ale radím, nenech si srát na hlavu, stůj si za svým, protože nikdo nemá právo ti řídit život, nebo tebou opovrhovat. Ignoruj je. Žij tak, jak chceš. A o tu malou, i když není tvoje; pečuj o ní, ať má budoucnost, ať něčeho dosáhnout. Nenech ostatní zkazit i její život. Nevím jak to chodí, nemám právo radit, ale tvá volba je jen a jen tvoje.

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

secNávštěvník

 

Profil autora

Franta Neznámý

O mně

Jsem obyčejné člověk, který se rozhodl psát deník a pak i zveřejnit, protože někdo má možné stejné starosti a rád se o ně podělí, nebo...kdo ví

 

Všechna moje díla


Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  
  •