IKAR CZIKAR CZ

Marta a werwolfové, Joachim Vanek, Sliby..., Loupeživý rytíř, Ta pravá, Kradači, kradači, Bohyně, Podzim, H(l)ad (Josef Farkas)20.3.2016
 

5
 počet hodnocení: 3
přečtené 5499, Komentáře 1

 

Kradači, kradači

                                          Kradači, kradači

 

Otevřela okno a sluneční paprsky ztratily skleněnou duhovost. Opřely se o chlad pokoje a její tvář. Zároveň s nimi vlétl dovnitř cinkot dětských hlasů... kradači, kradači…

Na chodníku pod oknem poskakovaly dva černé copánky a jeden plavý ohon kolem tlustého kluka, který se po nich marně oháněl.

Zoufale bezmocný výraz tlouštíkova obličeje provokoval holčičky ke šťastnému kolotoči s pícháním prstů do tučného chlapcova tělíčka a prvnímu dětskému orgasmu.

Těžko na cvičišti… zvykej si hochu, byla překvapena jízlivostí myšlenky.

Vyklonila se z okna. Usedal do černého bavoráka, na očích sluneční brýle kolem něj poletoval odér sebevědomí. Pan Božský… její pan Božský.

Nedbale otočil hlavu k oknu a mávl.

Když odjížděl, měla opět pocit opouštěného hodinového hotelu.

Před pěti lety kapitola z červené knihovny a jak přibývaly další a další, dostávaly stále jasnější nádech brakové literatury.

Co zpočátku nevadilo se najednou stávalo stále větším problémem.

Manželka, děti, kariéra… musíme počkat, až děti budou větší, splatím hypotéku, dořeším vztah, děti dorostou a pochopí.

Měla pocit, že za tu dobu má její láska doma už dvoumetrové děti.

Vedlejší kolej, páté kolo u vozu, druhé housle a pan Dokonalý ztrácel glanc.

Nevěděla, kdy jí to začalo vadit. Jeho odchody, stálé ohledy na rodinu. A dokonalá zamilovanost dostávala trhliny. Pět let uteklo jako voda a v ní se utopily sliby.

Uvědomovala si, že do toho šla a věděla, že je ženatý. Dříve to nevadilo. Láska je slepá… sex je ďábel a v pekle se jí líbilo.

Ale po mejdanu vždycky přichází ráno a bolení hlavy.

Pětiletý mejdlo je sakra dlouhej tah.

Když u ní několikrát v týdnu pobyl, byla šťastná. Odchody nenáviděla. Pak začala nenávidět sama sebe pro svoji slabost, touhu a závist.

Bavorák zmizel za rohem a holčičky nakreslily na chodníku křídou panáka. Malý tlouštík si sedl na patník a doufal, že ho pozvou ke společné hře.

Křídový panák měl veliké kulaté oči, jakoby by se divil, proč po něm holky skáčou. Možná to nevěděly ani ony, ale dělalo jim to dobře.

Jí také dělalo dobře, když s panem Dokonalým skákala panáka. Vzrušení, něha, smyslná fantazie… a nesmyslné odchody. Nechápala, proč se stále vrací k ženě, když je domov už jen vyprahlý úhor.

Jo, vyjadřovat se uměl. Uměl spoustu věcí, jenom jednu neuměl. Tu nejdůležitější. Rozhodnout se.

Zpočátku si přála, aby to bylo pro ni, ale občas se přistihla, že už nezáleží pro koho, ale hlavně ať to je.

V takových chvílích si připadala jako liška chycená v železech, která si v zoufalé snaze po řešení uhryže uvězněnou tlapu.

Ve dnech samoty si představovala, jak mu hned ve dveřích oznámí, že končí. Pak přišel a ona cítila slabost v kolenou a měla veliké kulaté oči jako ten křídový panák na chodníku.

Slunce se opíralo do dlažby a kluk se evidentně nudil. Po chvíli vzal křídu, která se povalovala vedle obrázku a začal kreslit po zdi.

Culík a copánky přestaly skákat panáka. Přestalo je to bavit, jelikož nebyly středem zájmu tlouštíka a… tak to teda né. Jedna přiskočila ke klukovi a vytrhla mu křídu z ruky. Potom obě unisono spustily, jakoby se domluvily… kradači, kradači, kradači.

Stáhla se z parapetu okna do tmavé místnosti a najednou se jí rozsvítilo. Došlo jí, že nemá čas. Musí žít, mít budoucnost a že ten její pan Dokonalý není vůbec takový, jak ho vidí. Že je to jenom zlodějíček. Zloděj času… jejího času.

 

 

Kapitola 6-6 z 9
hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

Dostálová Lenka8.12.2016
 

Dobrý den,

povídka je opravdu krátká, takže toho není mnoho, co hodnotit, ale rozhodně je dobře napsaná. Žádné sáhodlouhé popisy, které do takovýchto povídek nepatří, žádné zbytečnosti. Libí se mi, že je složená ze dvou zdánlivě nesouvisejících příběhů, které však společně tvoří celek.
Nevím sice, jaké je její pravé poselství, zda nevyhnutelnost osudu, karma, varování, že nejen před kulkou je třeba mít se na pozoru, či snad skrytá averze vůči ženám, nebo vše dohromady, ale to nevyvrací fakt, že mě zaujala.
Našla jsem pár chybek, které trochu kazily dojem, ale nebylo jich mnoho.

Lenka

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

sec
Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  
  •