IKAR CZIKAR CZ

Zuzana Neubauerová
 

 

 

 

Zuzana je velmi zkušená redaktorka. Téměř 8 let působila v nakladatelství Alpress s.r.o. na pozici editorky. Mimo jiné se zabývala vyhledáváním českých talentovaných autorů, posuzovala cizojazyčné knihy a vybírala vhodné tituly k překladu, měla na starosti průzkum zahraničních knižních trhů apod. Velmi dobře se orientuje i v oblasti autorských práv, neboť do jejích pracovních povinností spadaly i záležitosti autorských smluv. Sama také přeložila z němčiny dvě knihy, které Alpress vydal (Kouzelné pastelky, Učíme se malovat).

 

Markéta Dočekalová o Zuzaně:

Zuzka je zkušený matador, ostřílený nakladatelský profesionál. Orientuje se v mnoha aspektech nakladatelské a redaktorské práce a kromě toho je i nesmírně zdatnou hodnotitelkou textů. Má dobrý "čuch" na to, které dílo má potenciál být komerčně úspěšné. V agentuře navíc zastává pozici odborníka pro kontakt se zahraničními vydavateli a nakladateli. Je tedy nesmírně cenným článkem pro vyhledávání vhodných nakladatelství za účelem vydávání českých knížek v zahraničí.

 

Několik slov přímo od redaktorky Zuzky:

 

Znovu a znovu mne u začínajících autorů překvapí, když nedokážou zodpovědět prostou otázku: “Komu je Vaše dílo určeno?“ Chcete přeci svým dílem něco říci? Pak byste měli mít konkrétní představu o tom, komu. Pomůže Vám přinejmenším zvolit nejvhodnější formu.

Od té doby, co jsem se to naučila, čtu denně a hodně. Čtu s láskou a každému autorovi dávám cenný dar: svou plnou pozornost. Jako čtenářka očekávám od knihy mnohé. Kromě estetického prožitku vždy hledám poselství.

Nezapomeňte nikdy na své čtenáře a na to, že vám věnují svůj čas. Co jim můžete dát na oplátku? Je toho mnoho. Odpočinek od všednosti, příjemnou pohodu, legraci, vzrušení, napětí, překvapení, nepřeberné množství emocí. Nový pohled na skutečnost, impuls zamyslet se, hodnotit, žít a radovat se. Dary dočasné i stálé.

Hýčkejte své čtenáře, namíchejte pro ně nejchutnější koktejl tak, aby ho lokali plnými doušky a chtěli víc a víc.

Jako profesionální čtenářka Vám chci poradit především toto:
Nenechte mne váš příběh číst, umožněte mi ho žít. Povede-li se Vám to, máte vyhráno!

 

 

POKUD CHCETE ZUZCE COKOLIV NAPSAT, MŮŽETE TAK UČINIT PROSTŘEDNICTVÍM EMAILOVÉ ADRESY: neubauerova@mamtalent.cz


Návštěvník

 

Autor

 

Náš tip

Čtivé, poutavé, zajímavé.
Doporučujeme i Vám!

 
 

Autoři

 

Hodnocení agentury

 

Mediální partneři projektu: