IKAR CZIKAR CZ

Záleský Vojtěch
 

Bc. Vojtěch Záleský vystudoval filosofii na Univerzitě Pardubice a stejnému oboru se nyní věnuje v magisterském studiu. Literatuře se vším všudy propadl právě na univerzitě, a co bylo dříve jen kratochvílí, přešlo v posedlost. Od té doby pracuje na vlastních knihách (dokončil čtyři romány, z toho první vyšel v zastoupení naší agentury) a čte co nejvíce literatury, aby se i nadále zdokonaloval. Kromě zpěvu ve Vysokoškolském uměleckém souboru Pardubice se věnuje také redaktorské činnosti na oficiálních sborových stránkách.

Jeho oblíbenými spisovateli jsou Daphne du Maurier, Maj Sjöwallová a Per Wahlöö.

 

Markéta Dočekalová o Vojtovi:

Vojta začal s naší agenturou spolupracovat nejprve jako literární bloger. Patřil k nejaktivnějším a na našem webu zdárně komentoval a hodnotil nemálo textů (a stále to dělá). Upozornil na sebe zejména přesnými postřehy a nejen já, ale také další redaktoři si všimli, že texty hodnotí na profesionální úrovni. Proto jsme se s Vojtou dohodli, že se stane členem našeho redakčního týmu.

 

Několik slov přímo od redaktora Vojtěcha:

Každá kniha to má v zásadě jednoduché. Musí zaujmout první větou, protože ta vede k přečtení prvního odstavce a ten zase k první straně. Pokud někdo argumentuje tím, že se ten pravý příběh rozjede až na straně padesáté, tak se jen vymlouvá. Každá kniha světové beletrie má dokonalou první stranu. Z ní je poznat autorův styl i to, co bude vyprávět. Je také gramaticky bezchybná. Texty s hrubkami se těžko (nebo vůbec) akceptují. Spisovatel bez znalosti češtiny není spisovatel, asi jako sochař s plastovým nářadím pro děti není sochařem.

Proto napište skvělou první stranu a máte k úspěchu dveře otevřené.

 

POKUD CHCETE VOJTOVI COKOLIV NAPSAT, MŮŽETE TAK UČINIT PROSTŘEDNICTVÍM EMAILOVÉ ADRESY: zalesky@mamtalent.cz

 

 

 

 

 


Návštěvník

 

Autor

 

Náš tip

Čtivé, poutavé, zajímavé.
Doporučujeme i Vám!

 
 

Autoři

 

Hodnocení agentury

 

Mediální partneři projektu: