IKAR CZIKAR CZ

Smyčková Barbora
 

Barbora studuje na Filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze, obor sociologie. Se čtením, posuzováním a editací textů se však již potkala při své práci v sociologickém nakladatelství SLON nebo například jako editorka časopisu Easy Magazine. Absolvovala také odbornou stáž v Mladé frontě a.s. v divizi knihy. Má za sebou rovněž spolupráci s časopisem pro děti a mládež, ABC.

 

 

 

Markéta Dočekalová o Barboře:

Barbora se účatnila výběrového řízení na pozici redaktorů v naší agentuře v říjnu 2014. Velmi dobře vyhodnotila zkušební rukopis a do našeho týmu byla přijata. Protože ji však ještě neznám tak dobře, abych o ní mohla cokoliv napsat, budete si muset na mé postřehy ještě počkat. Zatím pouze vím, že svým zkušebním hodnocením na nás udělala dojem a myslíme si, že bude příjemnou posilou našeho týmu. 

 

Několik slov přímo od redaktorky Barbory:

 

Kniha mě musí okamžitě zaujmout, obálkou, názvem, doporučením nebo jen umístěním na regálu. A následně přichází osudová první věta, to je ta, která vás přinutí knihu přečíst. Nejlepším znamením pro mě je, když v knihkupectví vezmu knihu do ruky, a dokud nedočtu první kapitolu, nejsem schopna ji položit. Když autor nezvládne první větu, musí se následně u mě mnohem více snažit. 

Ráda jsem do děje vtažena, takže si vychutnávám napínavé příběhy, kdy do poslední chvíle netušíte, jak to dopadne. Oceňuji poutavé detaily, ne zdlouhavé popisy. Zaujmete mě rozpracovanými hrdiny, promyšleným, složitým dějem a tajemným podtextem, který je možné číst mezi řádky. 

Nezáleží mi na žánru, hlavní je, aby mě kniha bavila, zaujala a dlouho nepustila.

 

POKUD CHCETE BÁŘE COKOLIV NAPSAT, MŮŽETE TAK UČINIT PROSTŘEDNICTVÍM EMAILOVÉ ADRESY: smyckova@mamtalent.cz

 


Návštěvník

 

Autor

 

Náš tip

Čtivé, poutavé, zajímavé.
Doporučujeme i Vám!

 
 

Autoři

 

Hodnocení agentury

 

Mediální partneři projektu: