IKAR CZIKAR CZ

Šimková Lenka
 

Lenka Šimková vystudovala obor Informační studia a knihovnictví na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Sedmým rokem působí jako šéfredaktorka časopisu Čtenář: měsíčník pro knihovny. Externě spolupracuje s magazínem pro ženy Femina.cz a filmovým a literárním webem Kukátko.cz, kde dva roky vedla sekci o knihách. V současnosti mimo jiné edituje texty z oblasti psychologie a osobního rozvoje. Další pracovní náplní a splněným snem jí je malá venkovská knihovna v obci, kde žije a ve které také pomáhá s realizací kulturních, vzdělávacích i společenských akcí. Za tuto činnost získala ocenění Žena regionu ve Středočeském kraji. Ráda si napíše článek na svůj blog na iDnes či zaznamená zážitky jen tak do šuplíku. Proniká také do tajů typografie, grafiky, fotografie a zajímá se o content marketing.

 

Markéta Dočekalová o Lence:

Lenka se účatnila výběrového řízení na pozici redaktorů v naší agentuře v říjnu 2014. Velmi dobře vyhodnotila zkušební rukopis a do našeho týmu byla přijata. Protože ji však ještě neznám tak dobře, abych o ní mohla cokoliv napsat, budete si muset na mé postřehy ještě počkat. Zatím pouze vím, že svým zkušebním hodnocením na nás udělala dojem a myslíme si, že bude příjemnou posilou našeho týmu. 

 

Několik slov přímo od redaktorky Lenky:

 

S knihami a knihovnami je spjatý celý můj život. Mám ráda dobré příběhy, vůni nových knih a lidi, kteří věří tomu, co dělají. Nejraději čtu díla současných českých autorů, v knihách je mi blízká například tematika venkova. Z překladové tvorby pravidelně sleduji edici Světová knihovna, kterou vydává Odeon. Nepohrdnu ale ani "ženskou" četbou, pokud nepostrádá nápad, inteligenci a humor.

Myslím si, že příběh je podstatou všeho, a proto zejména po něm půjdu při čtení vašich rukopisů. Ocením ale i formu zajímavých myšlenkových toků, asociací, metafor. Těším se na každý nový začátek a nejinak je tomu u textů, které budu hodnotit. Velmi si vážím každého, kdo dokáže přenést své myšlenky na papír a sdílet je. Začínajícím autorům bych doporučila, ať se dobře dívají kolem sebe, píší o tom, co je jim blízké, a ať jsou sami k sobě poctiví, knihy totiž toto vše zrcadlí. 

 

POKUD CHCETE LENCE COKOLIV NAPSAT, MŮŽETE TAK UČINIT PROSTŘEDNICTVÍM EMAILOVÉ ADRESY: simkova@mamtalent.cz


Návštěvník

 

Autor

 

Náš tip

Čtivé, poutavé, zajímavé.
Doporučujeme i Vám!

 
 

Autoři

 

Hodnocení agentury

 

Mediální partneři projektu: