IKAR CZIKAR CZ

O malině a klavíru (Miriam Plachá)13.5.2019
 

0
 počet hodnocení: 0
přečtené 57, Komentáře 0

 

O malině a Klavíru „Dívejte se na oblaka!“ „Plují jak bárky rozfoukané větrem po jezeru.“ Promluvil klavír ke svým klapkám, které paní domuzapomněla zakrýt víkem, když přestala hrát. „Je tak nádherný den, teď nemůžete spát. Jdeme se nakrmit paprsky slunce, jeho láskou k zemi… Je nebesky modrý den.“ Klapky jenom zívly, jako že vědí, otočily se na druhý bok a šly spát. Tělo klavíru tedy pozorovalo tu nádheru samo a začalo si u toho přát.I klavír může mít svá přání o tom, kdo by na něj mohl hrát. Každý ho nemiluje, někdy je to láska, a jindy… tak. Třeba z povinnosti do něj lidské mládě buší, přičemž klavír tuší, že následky se dostaví záhy. Klapky odmítnou znít světem, když je klavír svěřený do ruky nemilosrdným dětem.Chtěl bych hrát tak přenádherně, že by to byla hudba sladší než ten nejlahodnější pokrm na zemi, jenže zdá se mi, že to nezáleží jenom na mě. Mé srdce sice bije láskou k hudbě, ale na to nemohu být sám. Jak najít ty správné prsty co by rozezněli srdce celého světa láskou? Jak s nimi najít společnou řeč?Jde  o setkání srdcí drahý, ozval se keř pod okny, u kterých klavír stál. Co ty o tom víš? Ozval se klavír. Vím nebo nevím, to není o vědění, to cítíš, s prvním položením prstů na bílé klapky se propojí vaše srdce, vzájemně se představí, hned vědí, zda splynou v jedno, nebo půjde každý po svém, kam ho jeho srdce táhne. Není užitečné chtít to na poprvé, ale věřit, že to přijde… Klavír se znovu ozval se stejnou otázkou, co ty o tom víš?V tu chvíli dopadla zralá malina na klapku klavíru a zazněl nádherný měkký tón plný lásky. Klavír zalapal po dechu, překvapen, co to je? Jak, jak si to dokázala? Takhle jsem nikdy nezněl… Láskou můj milí, celé roky tě poslouchám, jak znějí tvé klapky do mraků, ke slunci, k nám do zahrad a k malinám. Když se srdce naplní stejnou láskou, jaká je u tebe v srdci a setkají se, pak přijde to kouzlo, co nezná hranic a ni omezení. Dívej! Malina začala přeskakovat z jedné klapky  nadruhou a hrála kouzelnou tajemnou píseň za hranice všech zahrad a domů, až se její tóny spojili někde na druhém konci země. Tam vytryskl pramen lásky, co pročesal si vlásky duhou. Takhle ožívá země, řekla malina… Láskou.


hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

secNávštěvník

 

Profil autora

Miriam Plachá

O mně

jsem blázen,a přišel za mnou papír, abych mu dala příběh. Tak vzniklo naše přátelství. On mi dává prostor, a já jemu dobrodružství. Jsem mu za to vděčná. :-)

 

Všechna moje díla


Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  
  •