IKAR CZIKAR CZ

Martina Boučková
 

 

 

Martina vystudovala Fakultu humanitních studií UK a má státní zkoušku z němčiny. Již několik let píše texty na zakázku pro nejrůznější média, například: neutralne.cz, ipepper.cz, gamezoom.cz , digitalnik.cz, superrodina.cz (95%), nasedite.cz, ceske-bankovnictvi.cz. Také působí jako externí redaktorka několika českých nakladatelství, pro která čte rukopisy a píše na ně odborné posudky a recenze. Agentura MÁM TALENT také zastupuje několik rukopisů, které Martina napsala.

 

 

Markéta Dočekalová o Martině:

Martina patří k nejaktivnějším členům našeho redaktorského týmu. Je pokladnicí skvělých nápadů a přichází s nimi sama, aniž by ji k tomu musel kdokoliv jakkoliv pobízet. Také se stará o naši FB stránku, takže to díky ní na této stránce denně čtete nové a zajímavé statusy nebo informace. Jako redaktorka je nesmírně poctivá a pečlivá. Nezkoušejte jí nabízet rukopis s faktickými chybami. Je schopna prosedět v knihovně hodiny, aby našla důkazy, že máte v textu nesmysly. Pracuje zodpovědně a její posudky na rukopisy jsou velmi detailní, zkrátka špičkové.

 

Několik slov přímo od redaktorky Martiny:

 

Knihy jsou naprosto super; ne nadarmo jsem si oblíbila citát, že jejich čtením člověk může prožít spousty životů, bez nich jen jeden. Milovala jsem je už od dětství, zašívala se s nimi v pokojíčku a na vysoké trávila volný čas v Klementinu. A nejen kvůli tomu, že by třeba venku bylo pošmourno, nebo jsem si tak krátila čas čekáním na vlak domů.


Když člověk podlehne této vášni, je to už jen krůček tomu, aby sám začal něco psát. Jak roste, více čte, rozvíjí fantazii a přežije několik kritických facek od upřímných čtenářů, tak se z mdlých kousků mohou stát skutečně zajímavě vydařená dílka.


A takových nadšenců a šikovných lidí je na webu Mám talent neuvěřitelné množství. Připadá mi naprosto luxusní vytvořit portál, kde se mohou lidé se stejnou zálibou shledávat, publikovat, diskutovat v komentářích nebo na Facebooku.
Pročetla jsem už řadu rukopisů a musím uznat, že tu máme skutečně parádní potenciál šikovných lidí a mnoha budoucích slavných spisovatelů. Držím všem palce a fandím vám. Práce mámtalenťáků mě opravdu baví číst. Řada jich má sice určité nedostatky, ale doporučuji: po obdržení hodnocení prosím hned nevytvářejte figurky woodoo s mým jménem, popř. papírové terče, do nichž se budete trefovat vším, co vám přijde pod ruku. Chce to na chvíli vydechnout, na pár dní rukopis odložit a nechat si to v hlavě pořádně rozležet. Pak je teprve nejlepší čas se podívat na výtky v hodnocení. Mnohé věci totiž člověk snadno přehlédne, když se nechá pohltit vlastním příběhem. Čas a kritický čtenář je většinou pomůže odhalit. Takže to neberte tak, jako by vám někdo sypal popel na hlavu. I kdepak! Je to naopak výborná zpráva: někdo za vás něco našel, hurá! A už s tím můžete dál pracovat.


A víte, co bude ještě lepší? Až půjdete do knihkupectví a tam se v regálu dotknete své knížky. Až já ji tam uvidím a hrdě řeknu: Jo! To jsou naši mámtaleťáci, lidi, co mají nejen talent, ale umí s ním i pracovat.

 

POKUD CHCETE MARTINĚ COKOLIV NAPSAT, MŮŽETE TAK UČINIT PROSTŘEDNICTVÍM EMAILOVÉ ADRESY: bouckova@mamtalent.cz

 

 


Návštěvník

 

Autor

 

Náš tip

Čtivé, poutavé, zajímavé.
Doporučujeme i Vám!

 
 

Autoři

 

Hodnocení agentury

 

Mediální partneři projektu: