IKAR CZIKAR CZ

Margarita Troševa
 

 

 

Margarita vystudovala obory slavistika, bulharistika a francouzština na univerzitě Klimenta Ochridského v Sofii (Bulharsko). Na Filozofické fakultě UK získala doktorát z české literatury (teorie literatury). Mluví plynule mnoha jazyky: bulharsky, francouzsky, anglicky, turecky, chorvatsky, slovensky, rusky a polsky! Přeložila celou řadu publikací a získala mimo jiné i cenu Grigora Lenkova pro mladé překladatele. V současné době mimo jiné také pravidelně píše sloupkový blog na portálu ČT24 (Na jihovýchod).  

 

 

Markéta Dočekalová o Margaritě:

Margarita je v našem týmu dalším, jazykově nesmírně dobře vybaveným členem, který se věnuje překladům na profesionální úrovni. Jako každý překladatel literatury, ráda také sama píše. V našem týmu je jediná, kdo má z české literatury dokonce doktorát. Rozhodně to však není tak, že by byla nějakou "pouhou teoretičkou". Její posudky rukopisů jsou trefné a přesné. Všímá si i maličkostí a dovede dobře vycítit literární talent.

 

Několik slov přímo od redaktorky Margarity:

 

Mám ráda cesty, překvapení a výzvy, protože velmi ráda objevuji. Cokoliv. Chytám se každé dobré knihy jako příležitosti k návštěvě nového světa – světa duší jiných. V tom dobrodružství často najdu sebe, své okolí. Buď je mi vše dávno známé a pak záleží na tom, co z toho autor vykouzlil (či bohužel nevykouzlil), nebo za převlekem z cizích slov poznám kus sebe, který bez cizího vyprávění často poznat nelze. Jindy přečtené s mým životem nemá nic společného, ale už to z něj nedokážu vymazat.


Vím, že dosáhnout takového výsledku u čtenáře obecně, ale i u takového jako jsem já nebo moje všeho čtení chtivé děti, není jednoduché. O to větší radost mám, když se to někomu povede. A protože jsem přející – a zároveň bych zcela sobecky kolem sebe ráda měla jen pěkné knihy – snažím se pro to dělat, co je v mých silách i v rámci projektu Mám talent. S nadšením, očekáváním, nadějí a praktickou poctivostí. Je to potěšení, čest i odpovědnost, za kterou vděčím každému autorovi zvlášť.

 

POKUD CHCETE MARGARITĚ COKOLIV NAPSAT, MŮŽETE TAK UČINIT PROSTŘEDNICTVÍM EMAILOVÉ ADRESY: troseva@mamtalent.cz 


Návštěvník

 

Autor

 

Náš tip

Čtivé, poutavé, zajímavé.
Doporučujeme i Vám!

 
 

Autoři

 

Hodnocení agentury

 

Mediální partneři projektu: