IKAR CZIKAR CZ

KURZY

 

 


Pohrdáte vzděláním v oblasti tvůrčího psaní? Děláte velkou chybu! Ne nadarmo se tento obor vyučuje na všech prestižních univerzitách celého světa. Talent vám sice nikdo nedá a prokousat se úskalím tvorby budete také muset ve finále sami, ale kurz vám dá přehled a solidní základy. Zjistíte, na co si dávat pozor, co si v textu ohlídat, jakým chybám se vyhnout a získáte řadu praktických rad.

 

 

V této rubrice budete nacházet informace o kvalitních kurzech tvůrčího psaní, které již 15 let s velkým úspěchem vede scenáristka a spisovatelka Mgr. Markéta Dočekalová (a současně ředitelka a jednatelka této literární agentury). Její kurzisté vydali již desítky knih (téměř 60!) a velmi úspěšně se také prosazují v redakcích časopisů a v televizích při scenáristické práci.

Mgr. Markéta Dočekalová je autorkou třídílné sady učebnic Tvůrčí psaní pro každého a také publikace Tvůrčí psaní v otázkách a odpovědích, která odpovídá na 300 nejčastějších otázek z oboru. Podílela se také na řadě dalších odborných publikací. Volnočasové kurzy tvůrčího psaní začala v ČR nabízet jako první na trhu a dnes patří k nejzkušenějším lektorům v republice. Přednáší obor na českých vysokých školách, na přednášky ji zvou i knihovny z celé ČR. Její učebnice se staly hitem. Za kvalitu jejích kurzů mluví počet vydaných knih, které napsali její kurzisté - dnes je jich více než 50! A nejsou to knihy vydané vlastním nákladem, ale knížky, které si skutečně vybrali čeští nakladatelé k vydání a zaplatili za ně autorům běžný honorář. Pokud pro sebe chcete něco udělat a myslíte to s psaním vážně, investujte do svých znalostí a dovedností. Zvýšíte tak výrazně svému rukopisu šance na vydání!

A víte, co je úplně nejúžasnější? Že u Markéty Dočekalové to absolvováním kurzu nekončí. Budete-li na sobě pracovat, jako jediná na českém trhu se může následně postarat i o nalezení nakladatele pro vaši knížku a se svou literární agenturou MÁM TALENT, s.r.o. převezme kompletní péči o vaše obchodní záležitosti. Nejdříve vás naučí řemeslo, pak vás vede při finálních úpravách knihy a nakonec se ujme hledání nakladatele pro vaši knížku. Nabídnou vám někde více?  

 

 

 

 NEJOBLÍBENĚJŠÍ KURZY:

 • Kurz psaní BELETRIE (JAK NAPSAT KNIHU) složený ze 6 výukových sobot, vhodný i pro mimopražské zájemce (výuka je rozložena do 5 měsíců, do Prahy přijedete v sobotu ráno, domů se vrátíte v podvečer).

 • Víkendový kurz JAK PSÁT SKVĚLÉ DIALOGY (naprostá novinka v nabídce, navíc se nově nejedná o pobytový víkendový kurz, výuka se koná v Praze, a to v sobotu i v neděli, vždy od 11 h do 18 h, kurz je docházkový) Pokud se nechcete na noc vracet domů, pomůžeme zajistit v Praze levné ubytování.

 • Víkendový kurz JAK PSÁT SKVĚLÉ DIALOGY 2 - navazuje na první díl tohoto úspěšného víkendového kurzu a zavede vás skutečně do hloubky problematiky psaní dialogů. Celkově se v kurzech Dialogy 1 a 2 naučíte na čtyřicítku speciálních technik, jak psát dialogy. Tento kurz nenajdete v ČR nikde jinde!


 

 

 

 

 

VÍKENDOVÉ KURZY - JAK PSÁT SKVĚLÉ DIALOGY

sada dvou víkendů, budou vypsány opět na podzim 2015

 

Kurz je určen pro všechny znalostní úrovně zájemců, a to jak pro naprosté začátečníky, tak pro mírně pokročilé autory, kteří si myslí, že již o psaní dialogů něco vědí, a rovněž pro autory, kteří se domnívají, že psaní dialogů již dobře ovládají. Kurz jako jediný na českém trhu totiž vyučuje techniky, které zatím v ČR nikdo neučí. Markéta Dočekalová tuto problematiku vystudovala na americké univerzitě a vlastní certifikát k výuce tvorby dialogů právě touto metodou.

 

Nikde jinde v ČR se nesetkáte s tak přehledným vysvětlením psaní dialogů a zcela konkrétními technikami tvorby, které vás naučí, jak na to.

 • Jakou funkci má dialog.
 • Téměř 40 důležitých technik pro psaní skvělého dialogu.
 • Jak udělat z nudného, povrchního nebo snadno předvídatelného dialogu svěží a zajímavý dialog.
 • Jak dostat do dialogu hloubku a emoce.
 • Jak vložit do dialogu potřebné informace a přitom neztratit zájem a pozornost čtenáře / diváka.
 • Vysvětlíme si, co je to podtext, jak s ním pracovat a jak ho do dialogů dostat.
 • Jak trénovat psaní dialogu.
 • Jak zjistit, že je něco v dialogu špatně (jak poznat, jestli je váš dialog dobře nebo špatně napsaný).
 • Jaký je rozdíl mezi filmovým a literárním dialogem a jak přistupovat k jeho psaní.
 • Jaké jsou nejčastější chyby v dialozích začínajících autorů nebo amatérů.
 • Nebudou chybět nejrůznější tipy pro pokročilé psaní dialogů.
 • Určeno všem autorům, kteří se chtějí zlepšit v psaní dialogů nebo chtějí získat návod, jak se psaní dialogů z gruntu naučit.
 • Nemusíte být nikterak zdatní v psaní dialogů, můžete být naprostí začátečníci, stejně tak jako autoři pokročilí. Kurz je postaven tak, že uspokojí všechny kategorie zájemců.

 

KURZ OBSAHUJE 10 HODIN VÝUKY BĚHEM KAŽDÉHO VÍKENDU, CELKEM TEDY 20 HODIN VÝUKY. 

 

POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 12

 

Více podrobností o kurzu si přečtěte ZDE.

 

 

BELETRIE - JAK NAPSAT KNIHU

Další turnus bude vypsán opět na podzim 2015

 


Absolutní bestseller! Jeden z nejoblíbenějších kurzů z nabídky! Kurz je zaměřený na psaní beletrie. Prezenční forma s výukou jednou za čas v sobotu, ideálně tedy vhodný i pro mimopražské zájemce! Chcete napsat knihu a schází vám znalost řemesla? Víte, jaké fígle používají spisovatelé na celém světě, aby jejich kniha byla čtivá a zajímavá? Chcete vědět, jak na to? Pak je tento kurz vhodný pro Vás!

 

POUZE 10 KURZISTŮ! VELMI INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP!

Zahájení kurzu: 19. 9. 2015


Kurz je určen autorům se zájmem dozvědět se, jak se píše novela a román. Pomůže i těm, kteří již mají svou první knihu v šuplíku a nyní si dál nevědí rady, nedokážou posoudit její kvalitu a neumějí sami objevovat v textu chyby, aby dokázali text zdárně upravit do finální podoby.

Úroveň studia je poměrně vysoká a je třeba také počítat s jistou studijní náročností. Kurz je určen naprostým začátečníkům bez jakýchkoliv znalostí a studijní časová náročnost činí minimálně 2 hodiny týdně (na udělání domácích úkolů + eventuálně osvěžení si odpřednášené teorie). Dělání domácích úkolů není povinné, ale je základním předpokladem k dosažení vynikajících výsledků.

Po absolvování kurzu by měl být kurzista schopen samostatně se pustit do psaní novely nebo románu, měl by být schopen odhalovat chyby ve svém textu a měl by mít základní znalost řemesla. Kromě teorie z oblasti tvorby novely a románu se kurzisté také seznámí s celou řadou praktických informací, aby věděli, jak začít novelu nebo román psát a jak při práci postupovat.

Kurz obsahuje celkem 24 hodin výuky, z čehož výuka teorie tvoří 12 hodin a praktická cvičení 12 hodin (hodina = skutečně 60 minut výuky). Výuka se koná v sobotu v prostorách jazykové školy Lexis, Krkonošská 17, Praha 2 (300 metrů od stanice metra náměstí Jiřího z Poděbrad). Pro výuku jsou vypsány tyto sobotní termíny:

 

19. 9. 2015, 3. 10., 17. 10., 14. 11., 12. 12. a 16. 1. 2016 (celkem 6 sobot)

 

Více podrobností o kurzu si přečtete ZDE:

 

 

 


 

VELKÝ KURZ TVŮRČÍHO PSANÍ 2015/2016 (od 19. 10. 2015 do 06/2016)
 

Osmiměsíční docházkový kurz, který vás seznámí se základy publicistiky, literárních žánrů a forem a scenáristiky. 15 let tradice, vynikající výsledky. ... pokračování
 

Nízkonákladová LETNÍ ŠKOLA TVŮRČÍHO PSANÍ, termín: 11. 7. - 18. 7. 2015.
 

Zažijte neopakovatelnou atmosféru tohoto intenzivního, letního kurzu! Studujte v nádherném prostředí - stylová chalupa, velká zahrada, domácí pohoda. ... pokračování
 

Online kurz tvůrčího psaní - klasický (kdykoliv)
 

Pokud je pro vás problémem docházet jednou týdně v Praze do kurzu a máte připojení k internetu, může pro vás být online kurz ideálním řešením. Naučíte se v něm vše, co byste se dozvěděli v docházkovém kurzu a hlavně, budete přinuceni pravidelně psát a... pokračování
 

Program INDIVIDUÁLNÍ VEDENÍ PŘI PSANÍ KNIHY (kdykoliv)
 

Máte hotovou první verzi rukopisu své knihy? Chcete nyní pod vedením zkušeného lektora na rukopisu ještě zapracovat? Nebo teprve knihu píšete a nechcete na to být sami? Pak je tento kurz vhodný přímo pro Vás!... pokračování
 

Kurz na DVD - Jak se píše příběh
 

Nebaví vás číst učebnice? Chcete se vše potřebné o psaní příběhu dozvědět příjemnou a interaktivní formou? Pak by kurz na DVD mohl být pro vás to pravé!... pokračování
 
Příspěvky 1-5 z 5

Návštěvník

 

Autor

 

Náš tip

Čtivé, poutavé, zajímavé.
Doporučujeme i Vám!

 
 

Autoři

 

Hodnocení agentury