IKAR CZIKAR CZ

KONEC VESMÍRNÉHO ČASU (Josef Čáp)14.9.2011
 

0
 počet hodnocení: 0
přečtené 23286, Komentáře 3

 

Kapitola 6.

Tajemství vesmíru

 

Ronny Braun, otec Lindy, byl zastáncem teorie velkého třesku, zrovna tak jako já, často jsme proto vedli  na toto téma na návštěvě u Braunů všemožné diskuze. Pan Braun se domníval, že není náhoda, aby něco tak giganticky velkého,  jako je náš vesmír, mohlo vzniknout přirozenou a ničím neřízenou náhodou. Dobře si vzpomínám jak říkával  >> to by snad pochopil i blbec, že za tím vším stojí jen a jen Stvořitel, neznámá obrovsky mocná esoterická inteligence, kterou není možné pochopit,<< ovšem nutno dodat, tento jeho názor si pochopitelně uchovával raději sám pro sebe, neboť vědecká společnost podobné názory neměla moc v oblibě.

 

Jednou se mne zeptal,  >>co myslíš Tony, skončí jednou tohle rozpínání vesmíru, a copak asi potom nastane? << Odpověděl jsem mu, že nemám to nejmenší ponětí jak to bude dále pokračovat, ale musel jsem podotknout,  že tak jako v životě, kdy vše začne narozením a skončí to zase smrtí, bude chování vesmíru obdobné nebo dokonce úplně stejné.<< >>Tak vidíš,<< odpověděl Ronny radostně, >>přesně takhle to vnímám i já.<<  >>Ta doba kdy se tak stane, myslím že bude zanedlouho,<<  zdůraznil vážným hlasem! Nejnovější počítačové simulace totiž ukazují a stále více dokazují, že se vesmír rozšiřuje rychleji než si kdo dokáže vůbec představit. A podle mnohých fyziků stojí za tím vším ona tajemná a často zmiňovaná černá hmota, ta sama jako taková představuje největší hmotný podíl v celém tomto nekonečném vesmíru. Tony, >>tato informace je dost varovná, člověku to nahání až husí kůži, přikyvuje na má slova souhlasně Ronny.<< Co by se při takovéto rychlé expanzi Universa mohlo stát, bylo nám dvěma v tento okamžik zcela jasné, ano, všechno by to mohlo skončit pravděpodobným rozpadem celého vesmírného kolosu, tedy rozpadem atomů a molekul, nastal by totální konec vesmíru i konec veškerého života tady na Zemi! Nejvíce na tom bylo podivné, že podle Lindy, mayské předpovědi naznačovaly možné transformace života, i když nikdo zasvěcený, ani v tomto neměl naprosto jasno, neboť kroniky starých Mayů byly dávno již zničené. Dobyvatelé nového světa, jako byli Portugalci či Španělé, se o toto důležité svědectví dokonale postarali, vše co nebylo křesťanské muselo být nemilosrdně zničeno. Kacířské mazanice, kde byly uchovány tisícileté astronomické moudrosti jednoho významného národa, bohužel byly na věky věků, odstraněny ohněm lidské naivity a hlouposti!

 

Ronnymu jsem ještě  řekl jedno, >>je nepochybně jisté, že se kolem nás něco podivného děje, změna klimatu, mnohem větší hurikány, zemětřesení, nevídaná vulkanická činnost, tak tohle to vše vyvolává nový podnět k zamyšlení, neboť nikdo z nás prozatím neví, co se zatím vším skrývá, něco čehož jsme si my vědci stále nevšimli. Ale čeho? To zůstává nevysvětlitelnou záhadou!<< Ronny se pousmál a dodal,  >>tak na tohle si můj milý Tony přišel teprve až teď?<<   >>Ronny, co Ti mám na to říct, já sám nevím!<<

 

A tak další příjemná a hlavně zajímavá návštěva skončila u Braunů, ale něco mi stále lezlo hlavou, asi to bylo snad i tím, že takový vědec, zaměstnanec úřadu pro NASA, "tedy taková kapacita jako byl sám velký Ronny Braun" má vůbec z něčeho velký strach. Proč by měl mít Ronny vůbec nějaké obavy, i kdyby tedy rychlejší expanze měla znamenat potencionální hrozbu, tak taková událost nemá přímí vliv na náš současný život zde na Zemi, protože takovéto změny se projevují až za mnoho miliónů let, a to už tady dávno všichni nebudem, tak proč ten strach, že! Třeba toho ví ještě mnohem víc, a ty nejdůležitější informace i fakta si v tomhle případě nechává stále sám pro sebe, v duchu jsem si pomyslel.  Možná při další návštěvě se Ronny rozpovídá sám, a odhalí mi tak něco co dnes nechtěl ani vyslovit, no uvidíme, nakonec Linda zná vlastního otce lépe než vlastní kabelku, a možná ona sama zjistí od něho více informací, než-li já od něho!
 

Kapitola 6-6 z 24
hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

Šárka24.6.2015
 

Nechci se Vás nijak dotknout, ale to se takřka nedá číst. Na Vaši češtinu bych potřebovala tlumočníka. Doporučuji zapracovat na slovních spojeních.

Lenka Dostálová22.6.2015
 

Dobrý den, Josefe,

tento komentář píšu poněkud zpětně, protože jsem doufala, že se k Vašemu příspěvku ještě dostanu, ale bohužel už jsem nenašla potřebné odhodlání. Důvod je jednoduchý. I když má Váš příběh zajímavý nápad, nudil mne. Což samozřejmě neznamená, že musí nutně nudit všechny čtenáře!

Když opominu některé pravopisné chyby, kostrbaté věty či podivná slovní spojení jako „rázem na ráz“ nebo „lezlo hlavou“ místo vrtalo hlavou, tak mi asi nejvíce ze všeho vadilo, že celý příběh byl jen jakýsi popis událostí, které kolikrát ani hlavní hrdinové nezažili, ale pouze o něm slyšeli. Ději chybí jakýkoliv spád, napětí. I samotná předzvěst konce světa tak vypadá jako kdyby zrovna někdo oznámil, že venku prší. Naprosté minimum přímé řeči tomu také příliš neprospívá (a to ani nemluvím o tom, že je přímá řeč ve špičatých závorkách uprostřed sáhodlouhých odstavců!).

Přečetla jsem pouze třetinu textu, a tak nebudu komentovat příběh jako takový, třeba by mě i překvapil, ale tento styl vyprávění mě zkrátka nezaujal.

Lenka D.

Jana15.9.2014
 

Dobrý den, máte-li zájem o vydání jako e-kniha, zašlete svoji práci na nakladatelstvisantini@seznam.cz

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

secNávštěvník

 

Profil autora

Josef Čáp

O mně

 

Všechna moje díla


Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  
  •