IKAR CZIKAR CZ

KONEC VESMÍRNÉHO ČASU (Josef Čáp)14.9.2011
 

0
 počet hodnocení: 0
přečtené 23285, Komentáře 3

 

Kapitola 5.

Linda Braunová

 

To co nás s Lindou určitě spojovalo byla emigrantská minulost, Lindy rodiče totiž pocházeli rovněž z Evropy, konkrétně tedy z Německa!

 

Linda i když pracovala pro NASU, tak byla původně archeologem. Měla nevídané znalosti v této oblasti a dokázala ve mne vybudit zájem i zvědavost o tento, obor zabývající se dávnou minulostí lidstva. Do této doby byla archeologie něco neznámého a neviditelného v mém hledáčku zajímavých profesí. To se ale po příchodu Lindy k nám do naší observatoře rychle změnilo.

 

Linda se specializovala na zaniklou Mayskou kulturu, starý Egypt, ale především na pyramidy. Díky archeologickým informacím od Lindy jsem získal nový pohled na mou dosavadní práci, která do této doby byla pro mne čistě exaktním oborem. Jelikož po velmi krátké době vzniklo mezi mnou a Lindou osobní přátelství, začali jsme tak spolu podnikat i dobrodružné výpravy, jak do jižní Ameriky, tak i do černé Afriky.

 

S Lindou Braunovou jsem se fakt nikdy nenudil, stala se novou jistotou v mém osobním životě, ale i zárukou v astronomickém bádání! 

 

Lindy otec rovněž astronom, který byl dlouholetým a významným zaměstnancem NASA, od té doby co jsem udržoval vážné přátelství s jeho jedinou dcerou, mi začal poskytovat zajímavé informace, které nebyly pro každého jen tak dostupné, a toto mi nesmírně moc pomáhalo v profesionálním astronomickém výzkumu, jak by také ne!
 

Kapitola 5-5 z 24
hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

Šárka24.6.2015
 

Nechci se Vás nijak dotknout, ale to se takřka nedá číst. Na Vaši češtinu bych potřebovala tlumočníka. Doporučuji zapracovat na slovních spojeních.

Lenka Dostálová22.6.2015
 

Dobrý den, Josefe,

tento komentář píšu poněkud zpětně, protože jsem doufala, že se k Vašemu příspěvku ještě dostanu, ale bohužel už jsem nenašla potřebné odhodlání. Důvod je jednoduchý. I když má Váš příběh zajímavý nápad, nudil mne. Což samozřejmě neznamená, že musí nutně nudit všechny čtenáře!

Když opominu některé pravopisné chyby, kostrbaté věty či podivná slovní spojení jako „rázem na ráz“ nebo „lezlo hlavou“ místo vrtalo hlavou, tak mi asi nejvíce ze všeho vadilo, že celý příběh byl jen jakýsi popis událostí, které kolikrát ani hlavní hrdinové nezažili, ale pouze o něm slyšeli. Ději chybí jakýkoliv spád, napětí. I samotná předzvěst konce světa tak vypadá jako kdyby zrovna někdo oznámil, že venku prší. Naprosté minimum přímé řeči tomu také příliš neprospívá (a to ani nemluvím o tom, že je přímá řeč ve špičatých závorkách uprostřed sáhodlouhých odstavců!).

Přečetla jsem pouze třetinu textu, a tak nebudu komentovat příběh jako takový, třeba by mě i překvapil, ale tento styl vyprávění mě zkrátka nezaujal.

Lenka D.

Jana15.9.2014
 

Dobrý den, máte-li zájem o vydání jako e-kniha, zašlete svoji práci na nakladatelstvisantini@seznam.cz

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

secNávštěvník

 

Profil autora

Josef Čáp

O mně

 

Všechna moje díla


Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  
  •