IKAR CZIKAR CZ

KONEC VESMÍRNÉHO ČASU (Josef Čáp)14.9.2011
 

0
 počet hodnocení: 0
přečtené 23287, Komentáře 3

 

Kapitola 4.

Nový pohled

 

Léta pomalu utíkala a čas tak neskutečně odpočítával každou minutu, že jsem si ani neuvědomil, kde je vlastně můj domov i stará vlast  "Československo".  Život zde v Americe totiž běží tak rychle jako na závodní dráze, kdy z jednoho na druhý den zjistíte, že již nejste ten emigrant, za kterého jste tady byli celou dobu druhými považováni. A než si cokoliv jiného uvědomíte, zjistíte že se z vás stal plnohodnotný občan spojených států amerických,,,,  přesně tak, stal se ze mne definitivně Američan! To, že mně ze starou vlastí už moc toho nepojí, dokazovalo i mé jméno, které se z ničeho nic změnilo z původního českého "Antonín Bradáč" na americké "Antonin Bradac" . Antonin Bradac from USA,  tedy Antonín Bradáč z USA!

 

Po studiích jsem se začal profesionálně věnovat astronomii a fyzice, která mne  ještě z dob mého raného mládí nesmírně zajímala a neustále fascinovala. Ve městě Excelsior Springs, ve 24. státě Spojených států amerických, čili v Missouri, kde jsem žil se svými rodiči, pracoval jsem zde pro jednu malou astronomickou společnost, která se zabývala vyhledáváním zbloudilých asteroidů v naší sluneční soustavě. Byla to pro mne práce jako ze sna stvořená, neboť dívat se tím dlouhým astronomickým dalekohledem neustále do hlubin tajemného vesmíru, to nebyla žádná namáhavá práce, ale nádherný koníček, který mi dával vše poč jsem kdy dychtil či toužil! Kolega Johny Richter, nedokázal nikdy pochopit, kde beru pořád tu energii a neustálý elán v této profesi. Jo, byl jsem zarputilí astronom, který neznal nic jiného než pozorování hvězd a hledání potenciálních hrozeb v našem Universu.

Člověk by si až řekl, že tato denní rutina v mém životě nepozná nikdy nějaké jiné změny, ovšem opak byl pravdou, tedy aspoň do té doby, než přišla do Excelsioru Springs Linda Braun.

 

V naší astronomické observatoři jsme měli velmi nadprůměrné výsledky, a díky naší perfektní práci jsme se dostali až na ty nejvyšší mety, ano je to tak, byli jsme na hledáčku samotného  "Národního úřadu pro letectví a kosmonautiky"  tedy NASA. Linda Braunová astronomka a archeolog v jedné osobě, byla externí spolupracovnice pracující právě pro NASU. Ona byla k nám vyslaná jako pozorovatelka, NASA se již dlouhou dobu zajímala o nás, i o naše pozoruhodné výsledky v astronomii. Linda byla neskutečně zajímavá osobnost, byla to právě ona, kdo později změnil můj celkový pohled na mou dosavadní práci a kdo stál i za mým slavným, leč velmi smutným objevem! To ale stojíme na samém počátku tohoto mého prapodivného životního příběhu, o kterém nyní píšu i všem budoucím generacím.     

 

Kapitola 4-4 z 24
hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

Šárka24.6.2015
 

Nechci se Vás nijak dotknout, ale to se takřka nedá číst. Na Vaši češtinu bych potřebovala tlumočníka. Doporučuji zapracovat na slovních spojeních.

Lenka Dostálová22.6.2015
 

Dobrý den, Josefe,

tento komentář píšu poněkud zpětně, protože jsem doufala, že se k Vašemu příspěvku ještě dostanu, ale bohužel už jsem nenašla potřebné odhodlání. Důvod je jednoduchý. I když má Váš příběh zajímavý nápad, nudil mne. Což samozřejmě neznamená, že musí nutně nudit všechny čtenáře!

Když opominu některé pravopisné chyby, kostrbaté věty či podivná slovní spojení jako „rázem na ráz“ nebo „lezlo hlavou“ místo vrtalo hlavou, tak mi asi nejvíce ze všeho vadilo, že celý příběh byl jen jakýsi popis událostí, které kolikrát ani hlavní hrdinové nezažili, ale pouze o něm slyšeli. Ději chybí jakýkoliv spád, napětí. I samotná předzvěst konce světa tak vypadá jako kdyby zrovna někdo oznámil, že venku prší. Naprosté minimum přímé řeči tomu také příliš neprospívá (a to ani nemluvím o tom, že je přímá řeč ve špičatých závorkách uprostřed sáhodlouhých odstavců!).

Přečetla jsem pouze třetinu textu, a tak nebudu komentovat příběh jako takový, třeba by mě i překvapil, ale tento styl vyprávění mě zkrátka nezaujal.

Lenka D.

Jana15.9.2014
 

Dobrý den, máte-li zájem o vydání jako e-kniha, zašlete svoji práci na nakladatelstvisantini@seznam.cz

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

secNávštěvník

 

Profil autora

Josef Čáp

O mně

 

Všechna moje díla


Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  
  •