IKAR CZIKAR CZ

Seznamka pro náročné (Pavlína Váchová)7.3.2017
 

3
 počet hodnocení: 2
přečtené 2549, Komentáře 12

 

Kapitola sedmá - Seznamka pro náročné

Zvláštní pocit. Sedím pohodlně opřená, kolena pokrčená. Šlapky nohou přejíždí náhodně sem a tam po froté ručníku. Velmi příjemné, obzvlášť ve stínu suchých palmových listů.All inclusive nabídka, která mi přistála v mailové schránce, byla neodmítnutelná. Fotky i recenze hotelu náramné.  Kdybych vybírala sama, rozhodně by to byl jeden z mých favoritů. Odlet jen z přibližně devadesát kilometrů vzdáleného letiště zněl také velmi komfortně.Všechno šlo ráz na ráz. Telefonát do práce, online rezervace zájezdu, PayPal platba, sjednání cestovního pojištění k mé platební kartě, vyhledání soukromého autobusového dopravce přímo na požadované letiště, stručná odpověď na Patrikův mail: Na viděnou v Makadi Bay! J, sbalení zavazadel.Musím podotknout, že tentokrát s sebou vezu spíše elegantní než praktické ošacení. Ještě textovka všem, kteří by měli vědět, že následujících osm dní nebudu v dosahu a hurá do postele. Následující den mě v ranních hodinách autobus odveze za sluncem.Na letišti jsem na Patrika nenarazila. Ani během letu jsem ho nikde nezahlédla. Přemítám nad logických vysvětlením. Vždyť vůbec nevím, kde bydlí. Třeba zvolil jiné letiště. Letů do Hurghady, odkud jsou pak turisté rozváženi po jednotlivých hotelech, může být denně i více. Nebo se rozhodl, že nepojede? Ne - působil příliš seriózním dojmem na to, že by nedal vědět. Třeba let zmeškal…Během transferu k hotelu ve formě minibusu se mě zmocnilo nadšení. Vyprahlé město s prvky islámské architektury na obzoru. Poušť, rozprostírající se kam jen oko dohlédne. Ojedinělé siluety palem.  Nádech exotiky, který je doslova hmotně cítit ve vzduchu.Za čtyřicet minut dorazíme k hotelu. Registruji vkusně zařízené lobby, vstřícný personál na recepci. V několika minutách držím v ruce klíče od pokoje. Moje kufry si razí cestu chodbou za pomoci mladého Egypťana v hotelovém stejnokroji. Keramická stínítka na stěnách dodávají lomu světla pokojný, důvěrný ráz.  Venku se pozvolna prodlužují stíny. V tuto dobu se v Egyptě stmívá docela brzy. Interiér i exteriér hotelu působí dojmem čajovny. Úžasné! Zato pokoj nijak zvlášť neosloví. Je zařízen - řekla bych – docela stroze.  Zkouším postel. Pohodlná. Hlavní věc. Druhá, pro mě elementární potřeba – příjemná čistá koupelna – také splněna. Se zbytkem se srovnám.Vybalení těch několika kousků oblečení, co mám s sebou, zabralo chvilku. V hotelovém průvodci vyhledávám cestu k restauraci. Předepsaný dress code mi sám v šatníku určuje, co rozhodně ne na sebe. Zjišťuji, že je nutné projít vnitřní zahradou hotelu. Vyrážím.Nepopsatelné! Zavlažované keře jemně ševelí. Lampy, rozmístěné efektně po celém prostranství, kouzlí se zdánlivě obyčejné zahrady jedinečné místo. Večerní bríza hladí. Přepadne mne pocit vlastní vyjímečnosti – legrační, stačí k tomu tak málo: změna prostředí, ve kterém se běžně vyskytujeme, otevřenost novému a neznámému, jež nás právě obklopuje, a vděčnost, kterou momentálně velmi intenzivně pociťuji, když se rozhlížím kolem sebe.


hodnotit:
hodnotit
12345

 


Komentáře

Pavlína15.8.2017
 

Vážené čtenářky a čtenáři,
ráda bych vás opět poprosila o komentář či hodnocení. ;-)

Ivana N.12.7.2017
 

Milá Pavlíno, cosi jsem na MT hledala a náhodou zjistila, že jsi přidala několik dalších, opravdu kratinkých kapitol. Dovolím si připojit své připomínky. Pozor na chyby typu efektní/efektivní (v Tvém případě standartní - standarta je vlajka, správně standardní). Uvést v beletrii konkrétní datum schůzky (ve formátu RRRRMMDD, hh:mm) je poměrně nešikovné, tento údaj je lepší opsat. Dílu to přidá na určité nadčasovosti. Obraty "co na sebe, co s vlasy" (jaký účes?) nebo "než abych byla" (abych nebyla?) představují školácké chyby.
V neděli večer absolvuje hrdinka drsný telefonát se šéfem a strachuje se, jak dopadne její projekt, a najednou o projektu není zmínky a ona může ze dne na den odletět do Tramtárie. V tu chvíli čtenář přestane věřit této složce příběhu.
Začátek se rozjel vtipně, ale konec šesté kapitoly sklouzl k nechvalně proslulým Padesáti odstínům. Doufám, že tuto serpentinu vybereš.
Přidat 6 krátkých úseků vyprávění v průběhu 18 týdnů je opravdu velmi rozvleklé. Takže začni bojovat, když už ses dala na vojnu.

Pavlína17.7.2017
 

Přijměte velkou omluvu za dlouhé pauzy mezi publikováním jednotlivých kapitol. Vinen je nejmenovaný bolywoodský seriál, jež zase trochu pozměnil mou životní realitu :) Do dalších dnů slibuji nápravu. :)

Petra17.6.2017
 

V nejlepsim to skonci...to nejde..:-) hup sem s dalsi kapitolou...pisete peknym lehkym stylem, moc dobre se to cte.

Pavlína26.6.2017
 

Omlouvám se za dlouhou pauzu. Co nejdřív s tím něco udělám :)

Pavlína9.4.2017
 

Děkuji za komentář. To, jak čtenáři vnímají moji tvorbu, je pro mě velmi důležité. Nemám však potřebu jakkoliv dojem čtenářů potvrzovat či vyvracet. Proto pouze děkuji :)

Severína9.4.2017
 

Nechápem, prečo píšete, že máte záujem o komentáre? Lebo, keď vám niekto nejaký napíše, tak naň vôbec sa neobťažujete ani odpísať?

Tomuto naozaj nerozumiem.

Severína1.4.2017
 

Dobrý deň, Pavlína.

Hneď v úvode vám odpoviem na vašu otázku - ja to tiež čítam, každú kapitolu, teda vlastne všetky tri som prečítala.

Už minule, po druhej kapitole som vám chcela nechať komentár, ale nevedela som aká bude vaša reakcia a či vôbec aj nejaká bude, lebo keď je komentár obsahujúci rady, tak autor sa urazí a neodpíše nič. Tak dá sa reagovať aj takýmto spôsobom, ale či je práve správny to je otázne.

Ale teraz ste priamo vyzvali nás všetkých, aby sme vám napísali svoje postrehy, tak to ma trocha povzbudilo.

Začnem po poriadku. Nemusíte sa báť, nebudem vás kritizovať, ale pár pripomienok by som mala, ako nezávislý pozorovateľ a čitateľ.
Ja si všímam výber témy, jeho spracovanie, postavenie postáv, plynulosť deja... a pod. Nezaujíma,ma či niekde chýba čiarka a pod. Ale vy v tomto smere podľa mňa nemáte problém.

Výber témy by som povedala, že je výborný, zaujímavý, každodenný. Lebo povedzme si, kto z nás sa nezoznámil s niekým cez internet? Veľmi veľa ľudí. Hoci len tak na pokec, nezáväzne, na skrátenie si dlhej chvíle.

Možno by to chcelo trocha viac popísať o hlavnej postave, viac ju priblížiť, dať tam menšiu jej vnútornú úvahu. Kde pracuje, čo má rada, kde býva, kam chodí vo voľnom čase a pod. Veľmi dobre sa to dá zapracovať do deja. Minule ste nám trocha načrtli, jej šéfa, ale chýbali tam dialógy, bol tam vynikajúci priestor pre ne, škoda, že ste ho nevyužili. Mohli sme poznať aj jeho, hoci nie je pre dej dôležitý, ale obohatí to celkový obraz.

Píšete veľmi, stručne, vecne a jasne. Mám to rada, ale niekedy je potrebné dať aj trocha viac ,,Omáčky" hoci nerada to ja osobne robím, ale viem, že ľuďom sa to tak viac páči. Dej sa tým natiahne, kapitoly nebudete mať tak krátke a strohé.

Dobre zamotávate dej. Čitateľ čaká na ďalšiu kapitolu. Sú krátke, čo je možno na škodu veci, ale zas ani príliš dlhé nie sú dobre. Stredná cesta je v tomto prípade najlepšia.

Byť vami upravila by som pridávanie kapitol na pravidelný cyklus, lebo keď musia ľudia dlho čakať na ďalšiu kapitolu, strácajú záujem. A čítanosť klesá, ako vo vašom prípade. Hoci je námet dobrý, vôbec sa nestrácate v deji, píšete zrozumiteľne, dobre sa to číta, ale záujemcov nie je veľa a ani komentárov. To robí aj veľký odstup pridávania od jednotlivých kapitol.

Nechcem toho naraz napísať veľa. A teraz si momentálne na viac rád, ktoré by som vám mohla dať, nespomínam. Napadne ma to až, keď to odošlem. Tak zatiaľ aspoň toľko. Ak by ste mali na mňa nejaké otázky, ako by sa dala to, či ono vylepšiť a vedela by som vám poradiť, pokojne sa opýtajte. Veď na to sme tu, aby sme sa jeden od druhého učili a pomáhali si.

Budem sa tešiť na ďalšie kapitoly. Možno už konečne dôjde aj na to stretnutie.

Pavlína1.4.2017
 

Ivano, děkuji a přidávám další kapitolu. Moje tvorba je ovlivněna mnoha faktory. Důležitá je pro mě i reakce čtenářů. Proto Vás i další zájemce prosím o zpětnou vazbu. Kdo to tady prosím Vás ještě čte? :) :) :)

Ivana23.3.2017
 

Pavlíno, Váš text se čte krásně a námět je opravdu zajímavý. Mimochodem popis rozhovoru se šéfem bych z osobní zkušenosti potvrdila vlastní krví. Takže - pokud zveřejňujete tak krátké úseky, přidávejte je častěji. Prosím, prosím, prosím!!!

Ivana16.3.2017
 

Pavlíno, prosím, mohla bys dosypat pár dalších drobečků? Tví vyhladovělí ptáčkové :-)

Pavlína18.3.2017
 

Přidáno. Zájem mě těší :)

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

secNávštěvník

 

Profil autora

Pavlína Váchová

O mně

Četba je pro mě radost a osobní rozvoj. Psaní je pro mě část seberealizace a smysl nad rámec všednosti.

 

Všechna moje díla


Mediální partneři projektu:

 

 

  • AGENTURA MÁM TALENT SPOLUPRACUJE S TĚMITO NAKLADATELSTVÍMI: Albatros Media, Alpress, Amenius, Arkus, Baronet, Beta - Dobrovský, Brána, Carpe Diem, Dobrovský, Dokořán, Egmont, Epika, Epocha, Euromedia Group, EvitaPress (SK), Grada Publishing a.s., Hejkal, Host, JaS, Jota, Ikar (SK), Koruna (SK), agentura Krigl, Lekmoty, Mladá Fronta, Moba, Monument, Nakl. 65. pole, Nava, Paseka, Portál, Šulc - Švarc, Vašut, Viking, Vyšehrad


                    
  •  
  •  
  •