IKAR CZIKAR CZ

Denisa Tkačíková
 

Denisa Tkačíková vystudovala obor Český jazyk a literatura na FF OU a nyní pokračuje v doktorském studiu Teorie a dějiny české literatury. Lásku ke knihám zdědila po babičce, velké milovnici detektivek, sama však spíše holduje české a světové beletrii a také knihám pro děti. Působením v literární agentuře Mám talent se jí tak plní sen o čtení knih – potažmo rukopisů začínajících autorů – jakožto povolání. 

 

Markéta Dočekalová o Denise:

Denisa se zúčatnila výběrového řízení na pozici redaktorů v naší agentuře v říjnu 2014. Velmi dobře vyhodnotila zkušební rukopis a do našeho týmu byla přijata. Protože ji však ještě neznám tak dobře, abych o ní mohla cokoliv napsat, budete si muset na mé postřehy ještě počkat. Zatím pouze vím, že svým zkušebním hodnocením na nás udělala dojem a myslím si, že bude fundovanou posilou našeho týmu.

 

Několik slov přímo od redaktorky Denisy:

 

Přestože nejraději čtu kvalitní české a světové romány a mám v oblibě tzv. velké příběhy, nepohrdnu ani lyrickými texty nebo knihami strohými, ve kterých není ani jedno slovo navíc. Stejně tak uvítám jasný a uzavřený konec, ale umím si užít i otevřený text, ve kterém se autor nebojí dát prostor čtenářům a jejich fantazii.

Ráda se nechávám upoutat krásným grafickým provedením knihy, text samotný mě však nemusí upoutat první stranou. Jsem poměrně trpělivý čtenář, který si rád počká a doufá, že to nakonec přeci jen bude stát za to. Přesvědčte mě o tom svými texty!

Vždy jsem však ráda, když autor od začátku ví, komu chce vlastně vyprávět svůj příběh a nemá svého čtenáře za hlupáka, nepředkládá mu ihned vše na talíři, ale naopak jen naznačuje a spřádá nitky. Není pro mě lepší čtenářský zážitek než chvíle, kdy mi to všechno „docvakne“ a mám pocit, že vše do sebe přímo geniálně zapadá!

V textech, které se mi přes literární agenturu Mám talent dostanou do rukou, bych ráda nacházela právě tyto úžasné momenty překvapení a především smyslu – jak věcného, tak i stylistického. Vždy se v textech začínajících autorů snažím hledat a vyzdvihnout zajímavé motivy a myšlenky i dobrou stylistickou úroveň, abych autory svými kritickými poznámky úplně neodradila od dalšího psaní. Protože bez nich bych tady nebyla a já jsem vážně ráda, že tady jsem a mám možnost číst vaši tvorbu!

 

POKUD CHCETE DENISE COKOLIV NAPSAT, MŮŽETE TAK UČINIT PROSTŘEDNICTVÍM EMAILOVÉ ADRESY: tkacikova@mamtalent.cz

 

 

 

 


Návštěvník

 

Autor

 

Náš tip

Čtivé, poutavé, zajímavé.
Doporučujeme i Vám!

 
 

Autoři

 

Hodnocení agentury

 

Mediální partneři projektu: