IKAR CZIKAR CZ

Další úspěšná knížka z naší stáje! Celkový počet komentářů: 2
 

Jenseptej, skřítek, který ukazuje dětem, jak jsou knihy úžasné

 

Proč číst knížky? Proč se o ně starat a jak? Kdo je knihomol a kdo knihkupec a kolik mají knihovníci práce? O tom všem a mnohém dalším je knížka Jenseptej – Příběhy knižních skřítků, kterou křtila autorka Magdaléna Katolická spolu s kmotry ve čtvrtek 21. 9. v 16:00 v nově zrekonstruovaném knihkupectví Barvič a Novotný v Brně na České.

Jenseptej je knižní skřítek. Bydlí s mámou Rádavařila, tátou Koupilboty, sestřičkou Sněží a ostatními skřítky ve hřbetu jedné knížky a rád si povídá s holčičkou, které ta knížka patří. Třeba o tom, jak dostávají skřítci svá jména, co se učí ve škole pro skřítky, kdo je spisovatel a kdo zapisovatel a jak se dělají knížky.

„Má knížka nějaké poslání?“ zajímalo Lucii Masarykovou z knihkupectví Barvič a Novotný. „Má,“ potvrdila jí autorka, „ukazuje dětem, jak jsou knihy úžasné a že stojí za to je číst."

To ale zdaleka není všechno, co knížka dětem nabízí. Najdou v ní totiž spoustu nápadů na tvoření a rozvoj slovní zásoby.

Kmotrou knížky byla první Jenseptejova čtenářka Terezka, tatínek a doktor Petr Škyřík, vedoucí Kabinetu informačních systému a knihovnictví Masarykovy univerzity v Brně, a za maminky Jarka Vykoupilová, moderátorka Českého rozhlasu. Ta knížce kromě spousty čtenářů popřála také spoustu skřítků. To proto, že podle toho, co se v knížce píše, je knižních skřítků tím více, čím více lidé čtou.

Podle zájmu návštěníků křtu je zřejmé, že knížka bude jistě patřit k letošním oblíbeným vánočním dárkům. Za zmínku stojí i fakt, že na knize pracovala autorka v kurzu tvůrčího psaní Markéty Dočekalové. Jde tedy nejen o úspěch zdatné autorky a literární agentury MÁM TALENT, které se podařilo dílo umístit v prestižním nakladatelství Albatros Media, ale také o další úspěch lektorky tvůrčího psaní, Markéty Dočekalové.

Autorce přejeme hodně nadšených a spokojených čtenářů! Komentáře

Markéta Dočekalová7.11.2017
 

Moc děkujeme, Aleši! Je milé vidět, že knížek v našem agenturním zastoupení už vyšlo tolik, že se nám nevejdou do vitríny v naší kanceláři, kde máme takovou výstavku toho, co už se povedlo. Budeme muset pořídit větší vitrínu! :-)

Aleš Beseda24.10.2017
 

Magdaléně gratuluji. Stejně jako agentuře Mám talent. Jen houšť!

Upozornění správce

Napište text v rámečku do pole pod ním. V případě, že nebude správně vyplněný, mail_to_by_send

secNávštěvník

 

Autor

 

Náš tip

Čtivé, poutavé, zajímavé.
Doporučujeme i Vám!

 
 

Autoři

 

Hodnocení agentury

 

Mediální partneři projektu: