IKAR CZIKAR CZ

Anna Burdová
 

 

 

 

Anička vystudovala přímo obor žurnalistika na FSV UK. Působí jako externí redaktorka společnosti Mediaplanet, vydává vlastní online magazín o zvířatech www.vlastovka.info a v minulosti také spolupracovala s řadou online médií. Dlouhodobě byla také zapojena v projektu digitalizace knih pro české knihovny. Sama také píše a získala několik ocenění v literárních soutěžích.

 

 

Markéta Dočekalová o Aničce: 

Anička patří k nejlepším redaktorkám v agentuře. Má vysloveně talent na hodnocení textů, je to rodilý recenzent, jehož názor je skutečně cenný. Vidí každý detail, neunikne jí vůbec nic. Sama rovněž napsala velmi pěknou knihu pro předškolní děti. Agentura se proto rozhodla její rukopis zastupovat, protože se jedná o velmi kvalitní dílo. Jsem nesmírně vděčná, že tak schopnou recenzentku, obdařenou talentem vidět jak detaily, tak celek, v agentuře máme!

Od února 2014 působí Anička v agentuře na pozici vedoucí autorské agendy, má tedy kompletně na starosti vše kolem hodnocení děl a také řídí redaktorský tým agentury. 

 

Několik slov přímo od redaktorky Aničky:

 

V kultuře dnes dominuje především požadavek na komerční úspěšnost. U literatury to, bohužel, platí dvojnásob. Jak jsem se ale už mnohokrát přesvědčila, komerce a umění nejde dohromady. Tam, kde se tvoří pro zábavu masy, není místo pro hlubší myšlenku, a tedy ani pro umění.

Proto oceňuji především ty rukopisy, které na první pohled nedávají znát, že autor psal s představou, jak ho jeho dílo vynese do společenství pop-spisovatelů, ale vycházejí ze snahy sdělit nějakou cennou myšlenku a kladou si (třeba i vyšší) nároky na čtenářovu mozkovou součinnost.

Takoví spisovatelé to ale mají na literární scéně nejtěžší – tím spíš, když to jsou začínající spisovatelé. A takovým já dávám zelenou.

Nenechte se tedy odradit nakladateli, kteří začínající autory ignorují, protože pro ně nemají onen komerční potenciál. Nenechte se odradit ani těmi, kteří nad vaším rukopisem krčí rameny a říkají, že je sice dobrý, ale že by se neprodával a ať si raději knihu vydáte vlastním nákladem.
Pokud máte skutečný talent, my ho nepřehlédneme.

 

POKUD CHCETE ANIČCE COKOLIV NAPSAT, MŮŽETE TAK UČINIT PROSTŘEDNICTVÍM EMAILOVÉ ADRESY: burdova@mamtalent.cz

 


Návštěvník

 

Autor

 

Náš tip

Čtivé, poutavé, zajímavé.
Doporučujeme i Vám!

 
 

Autoři

 

Hodnocení agentury

 

Mediální partneři projektu: